Gold Üyelik
Cafe Gold
Arkadaşım Nerede ?

İnternet Cafeler İçin Öneriler

Nasıl Oynanır
Üye Ol
 
Salon Kiralama

İnternet Cafe sahipleri aşağıdaki vereceğimiz önerileri uygulayarak sistemimizden en iyi performansı elde edebilirler.

Oyunun Yüklenmesi

Bir çok cafede Deep Freeze gibi kullanıcıların yaptığı değişiklikleri önleyen sistem vardır. Bu yüzden oyunu direk terminale yüklerseniz her yeni versiyon çıktığında  Deep Freeze programını devre dışı bırakıp oyunu yeniden yüklemeniz gerekir. Oyunu terminallere yüklemek yerine ana makinede bir klasöre yerleştirdikten sonra bu klasörü paylaşıma açıp terminallere kısa yol olarak yapıştırırsanız versiyon değiştiğinde sadece ana makinedekini değiştirmeniz yeterli olur.

1-Oyunu ana makinede bir klasöre kaydedin.

2-Bu klasörü paylaşıma açın (yazma hakkı vermeyin)

3-Terminalden bu klasöre bağlanın.

4-Klasördeki dosyayı kopyalayın masa üstüne Kısayol olarak yapıştırın.

Böylece yeni versiyon çıktığında sadece ana makineden değişiklik yapmanız yeterli olur.

Not: Ana makineniz Windows Xp ise paylaşılan klasörlere aynı anda sadece 10 bilgisayar bağlanabilir. Windows 2000 Server veya Windows 2003 Server versiyonu varsa bu sınırlama olmaz. Ana makineniz Windows XP ise sadece 10 terminale bu yöntemle yükleme yapınız.

Radyonun Kapatılması

Deep Freze programını aktif hale getirmeden önce terminalden oyunu çalıştırıp ayarlardan radyoyu açılışta çal seçeneğini iptal ediniz.

Cafedeki oyuncuların çoğu kulaklık takmadıkları için oyuna girişte radyonun çalmasının bir anlamı olmaz. Bu hem cafenizin bağlantısını yavaşlatır hem de oyundan sık sık düşmelere sebep olabilir. Özellikle aynı anda oyuna giren çok sayıda bilgisayar varsa hepsinde radyonun çalışması bağlantınızı yavaşlatacaktır.

1-Deep Freeze programını aktif yapmadan önce terminalden oyuna bağlanın.

2-Ayarlar menüsünden Açılışta radyoyu çal seçeneğini kaldırın.

Böylece oyuna girişte radyo otomatik çalmayacak, kullanıcı isterse play düğmesine basıp radyoyu dinleyebilecektir.

Problemli Üyeler

Sistemimize giren bir müşteriniz sık sık bilgisayar değiştiriyorsa buna izin vermeyiniz. Muhtemelen yasaklandığı için başka bilgisayara geçiyordur. Sistemimizde nickle birlikte bilgisayar da yasaklandığı için bu tür üyelerin geçtiği bütün bilgisayarları yasaklatmaktadır. Hem sitemizin seviyesini korumak hem de cafenizde gelir kaybı yaşamamak için sorunlu üyelerin cafenizi kullanmalarına izin vermeyiniz. Aynı cafeden çok sık sorun çıkarıldığında cafedeki bütün bilgisayarlara 1 ay ceza verilmektedir.

Cafegold Üyeler

Gold üyeliğin işleyiş sistemi sebebiyle Cafegold üyelerde bilgisayar yasaklanmamakta sadece sorun çıkaran oyuncu nicki yasaklanmaktadır. Bu durumu istismar ederek salonlarda sık sık sorun çıkaranlar cafeler ile  nick değiştirme özelliğini nick çalmak için kullanan cafeler tespit edildiğinde cafe gold üyelikleri iptal edilerek gerekirse cafe 1 ay yasaklanabilmektedir. Bu duruma izin vermemek için sorunlu üyelerin cafenizi istismar etmelerine müsaade etmeyiniz.

 

Her şey seviyeli bir ortam oluşturmak için...

counter