[Üye Ara] [Son 24 Saat] [Oyunu Yükle] [Üye Ol]
efecan-65 Üye Profili  
Doğum Yeri:
Bulunduğu İl:
Yaş:
İşi:
M.Hali:Evli
Mesaj Yaz
Şikayet Et
Oyuncu Profili
Üye Bilgilerini Değiştir

Sanal ortamda bulunan kişiler, Alemin en cesuru en delikanlısı olurlar gerçek hayatta yapmaya cesaret edemediklerini, yapmaya fırsat bulamadıkları bastırılmış her yönünü burada klavye arkasından yaparlar. DOĞRU insansa HERYERDE doğrudur Ortam sanalsa yazan ellerin gerçektir. UNUTMA...!

Üyelik Tarihi: 01.02.2007 (10 yıl 9 ay 28 gün)

Yazan
efecan-65
Tarih:
14.05.2010 12:53:22
Sil
 
Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun?
Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.
Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun?
''Seni seviyorum'' sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etme
Seninle olmanın en heyecanlı yanı ne biliyor musun?
Aynı şeyleri seninle aynı anda düşünmek birlikte ağlamak gülmek. Ve buradayken bile seni çılgınca özlemek...
Seninle olmanın en acı yanı ne biliyor musun?
Seni hiç tanımadığım bir sürü insanlarla paylaşmak. Senin yanında olan, seninle konuşan herkesi çocukça kıskanmak.
Yazan
efecan-65
Tarih:
14.05.2010 13:20:56
Sil
 
ßana insanLarı anlatmayın..ßen insanLarı ya$ayarak anlayanlardanım.. *ßana dostluk nedir diye sormayın..ßen dostlarım için ölümle bulu$anlardanım... *ßana sen kimsin diye sormayın..ßen kendini anlatmayı sevmeyenlerdenim.. *ßana a$k nedir diye sormayın..1 kere ya$adım 1 daha ya$armıyım bilmeyenLerdenim.. *ßana can ne demek diye sormayın..canımdaki Canlar için can yakaNlardanım..!
Yazan
efecan-65
Tarih:
15.05.2010 09:46:45
Sil
 
Ben sevdayı bir günlük yaşamadım ki kapatıp gözlerimi silip atayım, Ben sevdayı bir kelimeye sığdıramadım ki susup her şeyi unutayım, Ben sevdayı bir damla gözyaşında aramadım ki ağladım aktı gitti diyeyim, Ben sevdayı şerefszce yaşamadım ki her an başkasıyla olayım, Ben sevdayı yüreğimde yaşadım nasıl söküp atayım?..
Yazan
efecan-65
Tarih:
25.05.2010 14:51:11
Sil
 
Depreşti hep yaralar Kalbimin köşesinde, Hep çileleri andım ne oldu? Hep sevdalara yandım devrik, Batık sandallarında boğuştum aşkın, Yosun kokulu kadın tenlerinde yangın, Hatırımı kim sordu? Buğulu gözlerle salladığım ellerim, Bomboş şimdi ayaları, Issızlıkta kayboldum. Dört duvarımdı dert ortağım, Bulaşan gözyaşlarım bekleşiyor yastığımda, Kalemim, Şimdi bir tek sen varsın. Kalmamış sevgilerde vefa, Boş verdim Dünya’ya, Lânetledim yaşamı Şimdi biz üç kişiyiz, BEN, KEYFİM ve KAHYASI.
Yazan
efecan-65
Tarih:
26.05.2010 08:40:56
Sil
 
Eğer birgün sevmek istersen önce kendini sev,Daha sonrada istersen beni,Ama beni beni sever gibi değil kendini sever gibi sevmelisin, Çünkü ben seni öyle sevdim
Yazan
efecan-65
Tarih:
26.05.2010 08:42:18
Sil
 
Ey Benim Camdan Hassas,İyi Kalbim!!!Herkesi Kendin Gibi Bildin!!... Ne kimseyi kendine benzetebildin ne kimseye benzeyebildin... İçinde nice iyilikler barındırırsın kötülüklere inat... Ağaçtan bir yaprak düşse kırılır...Bir adım gelene iki adım gitmeye çalışırsın... Nice güzellikler ekmeye çalışırsın da hasat zamanı bütün ürünlerin kurur... Kimin başına yağmur yağsa gökkuşağı olmaya çalışırsın... Hep incinen hep kırılan sen olursun... Yetmedi mi dağılıp savrulduğun?.. Yetmedi mi kendine ettiğin bunca zulüm?.. Durur durur sorarsın kendine ''bu dünyada iyiler nasıl yaşar'' diye... İnan ben de bilmiyorum kalbim... Ben de günden güne inancımı yitiriyorum dünyaya... Dönen bu çarkın dişlilerine ayak uyduramadığın için üzülmek senin kaderin... Bu düny@ insanım deyip de insanlıktan bihaber olanların düny@sı... Sen bu düny@yı hiç tanımamışsın beni de peşinden sürüklersin... TOPARLANMA VAKTİDİR KALBİM!!!!...
Yazan
efecan-65
Tarih:
26.05.2010 08:46:05
Sil
 
İnsanların En Acizi Dost Edinmeyen Ondan Daha Acizi İse Dost Kaybedendir.Duvarı Nem İnsanı Gam Öldürür,Kimi Eskidiği İçin Yaşar,Kimi Yaşadıkça Eskir,Ne Tohumda Keramet Ne Toprakta,Ne Başakta,Marifet Yaşamakta.Dünya Düşünenler İçin Bir Komedi,Hissedenler İçin Trajedidir.Ok Gibi Doğru Olsam Yabana Atarlar Beni,Yay Gibi Eğri Olsam Elde Tutarlar Beni,Eğri Yay Eldekalır Menzil Alır Doğru Ok Görmedim Doğruda Aç Eğride Tok.Olgun İnsan Güzel Söz Söyleyen Değil Söylediğini Yapan Ve Yapabileceğini Söyleyen Adamdır.İnsanların Yaptığı Sahte Paralar Kadar Paraların Yaptığı Sahte İnsanlar Vardır.Herkez İnsanlığı Değiştirmeyi Düşünür,Ama Hiç Kimse Önce Kendini Değiştirmeyi Düşünmez.İnsan Vardır Üstünde Elbise YokturElbise Vardır İçinde İnsan Yoktur.Cesur Kişinin Ayakları Dayanmak,Korkak Kimsenin Ayakları İse Kaçmak İçin Yaratılmıştır,Kuvetine Güvenerek Zayıfları Hor Görenin Kuveti Başına Bela Olur.Söz Aklında Durdukça Senin Esirindir,Ağzu ndan Çıktığı An Sen Onun Esiri Olursun
Yazan
efecan-65
Tarih:
26.05.2010 08:47:39
Sil
 
Öyle bir hayat yaşıyorum ki, Cenneti de gördüm cehennemi de Öyle bir aşk yaşadım ki Tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de. Bazılar seyrederken hayatı en önden, Kendime bir sahne buldum oynadım. Öyle bir rol vermişler ki, Okudum okudum anlamadım. Kendi kendime konuştum bazen evimde, Hem kızdım hem güldüm halime, Sonra dedimki 'söz ver kendine' Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin, Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin, Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin. Öyle bir hayat yaşadım ki, Son yolculukları erken tanıdım Öyle çok değerliymişki zaman, Hep acele etmem bundan, anladım.

Yazan
efecan-65
Tarih:
26.05.2010 08:49:41
Sil
 
"Tanrı yaprağın hafifliğini, ceylanın bakışını, güneş ışığının kıvancını, sisin gözyaşını aldı rüzgarın kararsızlığını, tavşanın ürkekliğini buna ekledi. Onların üzerine kıymetli taşların sertliğini, balın tadını, kaplanın yırtıcılığını, ateşin yakıcılığını, kışın soğuğunu, saksağanın gevezeliğini, kumrunun sevgisini kattı. Bütün bunları karıştırdı, eritti ve kadını yaptı. Yarattığı kadını erkeğe armağan etti. "

Yazan
efecan-65
Tarih:
26.05.2010 14:04:42
Sil
 
Dalga ile kıyının aşkını bilir misin?

Öncesinden başlayıp, sonsuza giden dalga,

Hep aşka kavuşma özlemiyle atılır kıyıya

Dalga seven, kıyı sevilendir

Dokunur parmaklarının ucuyla sevdiğine dalga,

Ve döner hep geriye

Bilir kavuşamayacağını ama hep koşar kıyıya

Her bir dokunuşunda aşkına verir bedenini hesapsızca

İşte, ben de seni böyle severim birtanem.Birtanem,

Bilir misin dağ başında açan uçurum çiçeklerini?

Bilirler görünmeyeceklerini...

Sevilmeyeceklerini...

Koklanmayacaklarını...

Okşanmayacaklarını...

Ama inatla açarlar aşkla, sevgiyle, özlemle

Hep beklerler gelmeyecek sevgilinin onu kucaklamasını

İşte, ben de seni böyle beklerim Birtanem
Yazan
efecan-65
Tarih:
27.05.2010 15:12:35
Sil
 
''YAŞAMAK fırsattır yararlanmayı biL!
YAŞAMAK güzeldir kıymetini biL!
YAŞAMAK mutluluktur tatmayı biL!
YAŞAMAK rüyadır gerçekleştirmeyi biL!
YAŞAMAK meydan okumaktır karşı çıkmayı biL.
YAŞAMAK görevdir tamamlamayı biL.
YAŞAMAK oyundur oynamasını biL.
YAŞAMAK servettir korumasını bil!
YAŞAMAK aşktır sevgidir keyfini çıkarmayı biL!
YAŞAMAK yaşamak bilmecedir çözmesini biL.
YAŞAMAK verilmiş bir sözdür tutmayı biL!
YAŞAMAK yaşamak hüzündür aşmayı biL!
YAŞAMAK şarkıdır söylemeyi biL!
YAŞAMAK mucadeledir kabullenmeyi biiL!
YAŞAMAK traedidir göğüs gelmeyi biL!
YAŞAMAK macaradır göze almayı biL!
YAŞAMAK çok kıymetlidir mahvetmemeyi biL!
YAŞAMAK YAŞAMAKtır uğruna savaşmayı biL
Yazan
efecan-65
Tarih:
29.05.2010 11:52:34
Sil
 
Bakarsan Uzaktayım~~Düşünürsen Aklındayım~~Hissedersen Kalbindeyim~~Arıyorsan Tenindeyim~~Ve özlüyorsan Hep seninleyim....)))))).
Yazan
efecan-65
Tarih:
31.05.2010 12:47:38
Sil
 
Herseyi seninle senin kalbinde öğrendim Gülümsemeyi..Ağlamayı.. Herşeyi sevginle ögrendim Severken delice sevilmeyi sevilirken vuslatın gecmez saaatlerinde seni beklemeyi Sevdaya sürgün kalbime hayatın en güzel mutluluklarını bıraktın. Sevgisizligin toklugunda bir kuru ekmegi seninle paylasmanın ne kadar güzel oldugunu Dünyada siyahtan başka renklerin olduğunu Gözlerindeki bana olan sevginin yarınlarına umut olduğunu Senin bir gözyasının benim yüregimde bin ölüm kadar ağır Ve tatlı bir gülüsünün kalbimin karakıslarında binbir cicegi kadar güzel oldugunu Seninle ve sevginle ögrendim Sana olan sevgimi anlatmakta aciz kalbimin sevda ciceği Seviliyorken geceden sabaha seni heyecanla beklemeyi Deli severken ugrunda canımdan da feragat etmeyi Seninle anladım Düsünmeden hicbirseyi, sadece özleminde derin bir nefes cekmeyi Yalnızlık cölünde bile olsam senin tatlı yüzünle yasanbilecegini Seninle ve sevginle ögrendim Dünümdeki acılarıma seninle tatlı gülüşlerle bakabilmeyi Bugünümdeki mutluluklarımda seni sevgininle yasayabilecegimi Yarınlarımdaki beyaz umutlarımı senin yüreginde beklemeyi Senin yasama sevincleyde dolu gözlerinden ögrendim Her bir gülüşünle kalbimde bir baharın güzelligini yaşamayı Korkunun ecele karışmıs gecelerinde dizlerinde uyuyakalmayı Senin yüreginde yeni bir hayata delice sarılmayı Senin bahar kokan sevdanda ögrendim Gözlerindeki ısıltılardan umutsuz yarınlarıma yasama sevinci eklemeyi kalbindeki sevgi damlalarından yaralı yüregimi yeniden iyileştirmeyi Yüzündeki tatlı gülüşlerinden karakıslarımda bile en güzel baharı görebilmeyi Senin mutluluklarından öğrendim Hersey senin sevgini öğrenmek gibi güzel olsa Her nefeste bir kez daha asık olurum sana Her sevda , senin gibi mutluluk koksa.. öğrettiğin herşey için tşkler.... sessizliğin içinde............Herseyi seninle senin kalbinde öğrendim Gülümsemeyi..Ağlamayı.. Herşeyi sevginle ögrendim Severken delice sevilmeyi sevilirken vuslatın gecmez saaatlerinde seni beklemeyi Sevdaya sürgün kalbime hayatın en güzel mutluluklarını bıraktın. Sevgisizligin toklugunda bir kuru ekmegi seninle paylasmanın ne kadar güzel oldugunu Dünyada siyahtan başka renklerin olduğunu Gözlerindeki bana olan sevginin yarınlarına umut olduğunu Senin bir gözyasının benim yüregimde bin ölüm kadar ağır Ve tatlı bir gülüsünün kalbimin karakıslarında binbir cicegi kadar güzel oldugunu Seninle ve sevginle ögrendim Sana olan sevgimi anlatmakta aciz kalbimin sevda ciceği Seviliyorken geceden sabaha seni heyecanla beklemeyi Deli severken ugrunda canımdan da feragat etmeyi Seninle anladım Düsünmeden hicbirseyi, sadece özleminde derin bir nefes cekmeyi Yalnızlık cölünde bile olsam senin tatlı yüzünle yasanbilecegini Seninle ve sevginle ögrendim Dünümdeki acılarıma seninle tatlı gülüşlerle bakabilmeyi Bugünümdeki mutluluklarımda seni sevgininle yasayabilecegimi Yarınlarımdaki beyaz umutlarımı senin yüreginde beklemeyi Senin yasama sevincleyde dolu gözlerinden ögrendim Her bir gülüşünle kalbimde bir baharın güzelligini yaşamayı Korkunun ecele karışmıs gecelerinde dizlerinde uyuyakalmayı Senin yüreginde yeni bir hayata delice sarılmayı Senin bahar kokan sevdanda ögrendim Gözlerindeki ısıltılardan umutsuz yarınlarıma yasama sevinci eklemeyi kalbindeki sevgi damlalarından yaralı yüregimi yeniden iyileştirmeyi Yüzündeki tatlı gülüşlerinden karakıslarımda bile en güzel baharı görebilmeyi Senin mutluluklarından öğrendim Hersey senin sevgini öğrenmek gibi güzel olsa Her nefeste bir kez daha asık olurum sana Her sevda , senin gibi mutluluk koksa.. .............. Dostlar Irmak Gibidir Dostlar ırmak gibidir Kiminin suyu az, kiminin çok Kiminde elleriniz ıslanır yalnızca Kiminde ruhunuz yıkanır boydan boya Insanlar vardır üstü nilüferlerle kaplı, Bulanık bir göl gibi... Ne kadar ugrassanız görünmez dibi. Uzaktan görünüsü çekici, aldatıcı İçine daldıgınızda ne kadar yanıltıcı.... Ne zaman ne gelecegini bilemezsiniz Sokulmaktan korkarsınız, güvenemezsiniz! Insanlar vardır derin bır okyanus... İlk anda ürkütür, korkutur sizi. Derinliklerinde saklıdır gizi, Daldıkça anlarsınız, daldıkça tanırsınız Yanında kendinizi içi bos sanırsınız. İnsanlar vardır, coskun bir akarsu... Yaklasmaya gelmez, alır surukler. Tutunacak yer gostermez beyaz kopukler! Ne zaman nerede bırakacagı belli olmaz Bu tip insanla bir omur dolmaz. İnsanlar vardır sakin akan bir dere... İnsanı rahatlatır, huzur verir gönüllere. Yanında olmak baslı basına bır mutluluk. Sesinde, görüntüsünde tatlı bir durgunluk. Insanlar vardır çesit çesit, tip tip. Her biri baska bir karaktere sahip. Görmeli, incelemeli, dogruyu bulmalı. Her seyden önemlisi insan, insan olmalı... İnsanlar vardır berrak, pırıl pırıl bir deniz. Bosa gitmez ne kadar güvenseniz. Dibini görürsünüz her sey meydanda. Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda. İçi dısı birdir cekinme ondan. Her sözü içtendir, her davranısı candan... Yol sen olsan yorulmadan yürürüm, rüyam sen olsan hep uyurum, gecem sen olsan sabahı hiç istemem. Son nefesim sen olsan şimdi ölürüm. *Hani bir zaman özlemler kalbini sızlatır çok istersin çok özlersin ama gidemezsin ararsın ama bulamazsın. Bilki herkes unutulsada sen yüreklerde kalırsın. *Yaşamak istiyorsan bir umudun olmalı, kalbin varsa bir sevgin olmalı, sevdiğin varsa yalnız senin olmalı, sana verilen en büyük ceza mutluluk olmalı… *Dost unutulmadığının unutmadığı için bilir. Dostların hasini bulduğu için kıymet bilir. Dosta yürekteki en güzel yer verilir. Verilen yeri birtek ALLAH bilir *Tik tik! Kimse varmı? Ben dili baldan tatlı, yüzü güneşe benzeyen, bakıldığı zaman sevgiyi andıran, gülüşüyle cana can katan birisine bakmıştım oralardamı acaba? *Artık bana ermez, göz kendini görmez, hiç kimse belki seni benim kadar sevmez!... *Hani bir kelebek yakalarsın avucunun içinde, bakmak istersin yaşıyormu diye, baksan kaçacak, sımsıkı tutsan ölecek. İşte böyle bir şey seni SEVMEK… *Sev seni seveni dağda çoban olsa, sevme seni sevmeyeni bağdatta sultan olsa *Sen sevki sevende sevsin seni *Rüzgar essede sen dallarını eğme. Hasret vursada sen sakın yıkılma. Ayrılık nedir? Acı nedir? Sen sakın bilme. Bu yürekten kim giderse gitsin sen sakın GİTME… *Hayat bir sudur, önünde durulmaz. Mavi bir renktir arkası görülmez. Arkadaşlık bir sırdır anahtarı verilmez. Sevgim sana ebedi asla kalpten silinmez… *Bu mesajı silersen benden hoşlanıyorsun, silmezsen beni istiyorsun, cevap verirsen beni seviyorsun, vermezsen bensiz yapamıyorsun. HADİ BAKALIM NE YAPACAKSIN… *Benim için seni görmek suya benzer,seni yaşamak ise nefes almaya. Susuz üzgün yaşarım ama nefes almadan ASLA… *Seni yıldızlar kadar çok seviyorum. Onlar kadar parlak ve onlar kadar yakınsın bana.Tek fark var onlar bin tane sen BİR tane… *Gerçek sevgi kötülük gördüğünde azalmayıp iyilik gördüğünde artmayandır. *Güzellik sözde ise sözün en güzeli sende sende, güzellik yüzde ise yüzün en güzeli sende, ama bana göre güzellik kalpte. Kimseye söyleme ama kalbin en güzelide sende *Dünyada birçok insan var kimi şu anda gülüyor kimi şu anda ağlıyor. Dünyanın bütün güzelliklerini hak eden biri varki oda şu anda mesajımı okuyor. *Dostluk dediğin matematiksel olmalı. Sevinci çarpmalı üzütüyü bölmeli, geçmişi çıkarmalı, geleceği toplamalı. Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı… *Deniz kenarındaki çakıl taşlarını birer birer topla. Sonra yine birer birer atarsın. Bazılarını atmaya kıyamazsın işte sen o kıyamadıklarımdasın. *Sen hayata ne verirsen hayat sana senin verdiğini geri verir. Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama hayat bana ummadığım kadar değerli olan seni verdi. CANIM DOSTUM. *Hayatın sebebi sevgi ise, sevgi paylaşmak ise, paylaşmak dostluk ise, dostluk hatırlamak ise unutulmadın. SENİ SEVİYORUM… *Yürekler karşılıklı bekleyiş içindeyse sevgin duyulur elbette. Özlemek ne renk sence ?. Sen rengi düşünürken ben seni özlediğimi söyledim bile… *Neyi ıslatmaya çalışıyorsun. Toprak ıslak, yaprak ıslak, ben ıslak. Eğer ıslatmak istediğin gözlerimse onlar zaten ıslak *Seni severim, seni seveni de severim ama seni benden çok seveni AsLa *Sevmek suç ise cezamı idam isterim. *Kalbim seni unutacak kadar adi ise, ellerimde onu parçalayacak kadar asildir. *Sana gülüm diyorum gülü sevdiğim için. Güle benzetmiyorum çabuk solduğu için. *Kül olmuş ateş yanar mı, buz tutmuş su akarmı, bu gözler seni sevmiş başkasına bakarmı ? … *Boş hayaller kurdum inandım sana, mutluluk yerine dert verdin bana *Sana her şeyimi veririm diyemem çünkü her şeyim sensin *Güneşin bile buz tuttuğu bir yerde yanan bir şey görürsen bil ki o senin için yanan kalbimdir *Bakışlar vardır insanı ömür boyu ağlatan Yollar vardır aşılması güç olan Kalpler vardır acılarla parçalanan Ve insanlar vardır ki hiç unutulmayan Sanma seni sevipte bırakanlardan Benim sevgim mezara kadar olandan… *Anlatılmaz bir duygu İngilizce LOVE YOU, Fransızca JOTEM, Arapça HABİBİ, ama ben sana Türkçe söylemek istiyorum SENİ SEVİYORUM… Dünyada 2 renk gül olsun. Biri kırmızı diğeri beyaz. Sen beni unutursan kırmızılar solsun ben seni unutursam beyaz kefenim olsun. *Ezelden ecele Ecelden kabire Kabirden hazire Hazirden cennete Gireceğiz biz *Hayat 3 şeyi sevdim Seni, kalbimi, ümit etmeyi. Seni sevdim sensin diye, kalbimi sevdim seni sevdi diye, ümit etmeyi sevdim belki seversin diye… *Bir gece titreyerek uyanırsan Bil ki resmini öptüğüm andır… Bir gün yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden Bil ki bir tanem yokluğundan öldüğüm andır… *Bugünde yarında yüreğin kadar yanındayım, kendini yalnız hissettiğinde elini yüreğine koy BeN hEp OrDaYıM *Sıkıntı çekecek kadar gücüm, acı çekecek kadar sabrım kalmasa da seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır. *Hani gözler vardır sözleri anlatır, hani sözler vardır gözleri anlatır, bir de aşk vardır seni anlatır. *Hasretinle dağları deleceğim Bu aşkla kendime geleceğim Bir ömrüm daha olsa inan Yine bir tek seni seveceğim *Adını kalbime aşkla süsledim, yıllar yılı bir tek seni düşledim, bilmem ki nasıl bir günah işledim, selamın geliyor sen gelmiyorsun *Yaşadığım her an Seni özlemeye itiyor beni Ağır geliyor yokluğun Beklediğimsin, özlediğimsin, özlemimsin *Sen kalbime giren bir sevda kurşunusun, seni ya orada bırakacaklar ya da çıkarırken canımı alacaklar *Sevgilerin en güzeli seni sevmek Özlemlerin en güzeli seni özlemek Ve hayatın tadı sabah kalktığında senin var olduğunu bilmek *Bir umut vardır hiç tükenmeyecek Bir hasret vardır çekilmeyecek, Bir de ölüm vardır bir gün elbet gelecek Ama sana olan sevgim ne ölecek ne de BiTeCeK *Sen bir pınarsın içilen ama kanılmayan, seveni yanıltmayan, sevince yanılmayan, varlığına doyulmayan, yokluğuna DaYaNıLmAyAn… *Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin. Sen varya sen özlenenlerin içinde en çok özlenensin. *Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun ?. Benim artık bir gökyüzüm var… *Sen benim hayatımda olduğun sürece, ne sen kimseye rakip ne de kimse sana rakiptir… Çünkü sen benim için daima TeKsİn *Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı. Ben seni bugünde sevmeyeceğim çünkü bugünde bitecek. Ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar HiÇ BiTmEyEcEk… *Geceler seni sevdiğim kadar uzun olsaydı eğer inan ki yeryüzüne hiç güneş doğmazdı *Kaldırmayın cesedimi o yar gelsin görsün beni, sızlasın küçük yüreği, sonra orda gömün beni… *Sen yoksan her şey eksik, sen varsan her şey tamam! *Sevilenler sevilmeye muhtaç oldukları için değil sevilmeye layık oldukları için sevilirler. *SEVGİ HAK EDENE VERİLİR *Giden gitmiştir gittiği gün benim için bitmiştir… *Bir soluk kadar yakın, yıldızlar kadar uzak derler SEVGİ için… Uzanırsın yetişemezsin, yetişirsin dokunamazsın, dokunursun vazgeçemezsin, vazgeçersin ama uNuTaMaZsIn *Ecele sözlü ölüme nikahlıyız, tesadüften doğduk yaşamak zorundayız, değil midir hepimizin sonu bir avuç toprak, korkumuz ölümden değil dostlar tarafından unutulmak *Zaman bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, sevinenler için çok kısadır. Ama sevenler için SONSUZLUKTUR *SeVmEk öLmEkTiR bEnCe, BeNdE sEvMiŞTim öLmEdEn ÖnCe *Aşk seni seviyorum demek değil, seni seviyorum derken titreyebilmektir *Ölüm nasılsa birgün gelecek, varsın sevgim uğruna olsun *Ya ben fazlayım ben dünyada yada bu dünya sensiz fazla bana... *Ne senle oluyor nede sensiz... *Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: O da geçip giden zaman... *Seni düşünür , seni özlerim , Sevgilerin özlemlerin derinliğinde .Ne olur kır şeytanın bacağını birkez beni hatırla , Bir sonbahar serinliğinde.. *Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın.Şimdi güneşin doğmasını bekle. *Seni unutmak içiniçtim gözlerin geldi aklıma vazgeçtim. *İçim o kadar senle doldu ki... İnsanlar seni gözbebeklerimde görürler diye bakmaya korkar oldum *Aynaya bakınca kendimi değil kocaman bir yürek .Ve o yürekte ondan da büyük bir sen gördüm. *Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun... * Önce düştüğümde kalkmayı, sonra aleve dokunduğumda acıyı, sevmeyi öğrendim, sevilmeyi her şeyi öğrendim de yalnız seni unutmayı öğrenemedim! *Bana kalsa gökyüzündeki tüm yıldızlar yerine bütün insanlara .Senin gözlerinde ışlıdayan bir çift yıldızı gönderirdim. *Gençliğine güvenip erken derken belki elveda bile diyemezsin giderken. *Bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi? *Eğer gökyüzü bir parça kağıt, deniz bir şişe mürekkep olsaydı yine de sana olan duygularımı yazmaya yetmezdi. Seni o kadar çok seviyorum ki... *Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam! *Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek... *Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları? *Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!.. *Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum. Ama bir şeyi bil ki seni çok seviyorum? *Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı gördüm, o da sensin birtanem? *Sana bahçeden gül değil güneşten atom koparıp getirmek istiyorum ama kalbim gibi ellerin de yanar diye korkuyorum. *Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifet *HaYaTTa iKi KiŞi TaNıDıM..BiRiSi RüYaLaR KaDaR uZaK SeN..DiĞeRi SevGiLiLeR KaDaR YaKıN BeN..HaYaTTa iKi KiŞi TaNıDıM..BiRiSi aSLa BeNiM oLMaYaCaK SeN..DiĞeRi SeNDeN BaŞKaSı oLMaYaCaK SeN.. *İçimdeki duygu beni öldürecek Bekledim bekliyorum ne zaman dönecek Şimdi sen gidiyorsun ya Beni kim sevecek hadi sen kıydın da ben kıyabilirmiyim *Ben asla ağlamam deyip her gece yatağa yattığında aklına o gelip gözünden iki damla yaş süzülüyorsa eğer utançla işte o zaman aşıksın demektir.. *Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir.Ve aşk öyledirki nerde imkansız varsa onu seçer. *Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz! *Uzaklıklar Küçük Sevgileri Yok Eder, Büyükleri Yüceltir. Tıpkı Rüzgarın Mumu Söndürüp Ateşi Yükselttiği Gibi. *Allahım beni öyle bir sonbahar ayazı öldür ki , sevdiğim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamazsın... *Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. *Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek bırakıp gitsende unuturum sanma zaman alışmayı öğretir unutmayı asla. *Sevmiyorum şu saatin sesini,akmasın dursun zaman.herşeyin bir öncesi ve sonrası vardır derler ya YALAN. senden önce vardım belki ama aşkım senden sonra olmayacağım inan. *Birgün bana soracaksın,beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman bilmeyeceksin ki benim hayatım sensin. *Sen benim incimdin. parıldayan masum güzelliğinle seni sarp kayalıklardan tırnaklarımla kazıdığım bir istiridyede bulmuştum. ve bir daha kaybetmiyeyim diye kalbimin derinliklerine gömdüm. *Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamı taşısaydı ve sen bana seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki birtanem her gün yağmur yağardı. * Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın!.. *Seni denizdeki canlılara anlattım. benim canım sevgilim balıkları bile ağlattın *Değer verdiğin insan sana değer vermiyorsa bırak kendi değeriyle kalsın *Beklemesini bilenin herşey ayağına gelir. *Dağlar önümde eğilirken kayalara yalvarmam *BiR iNsAn öLüNcE uNuTuLmAz uNuTuLuNcA öLüR *Asla birilerinin umudunu kırma, belkide sahip oldukları tek şey odur. *Belki dünya için önemli olmayabilirsin ama, biri için dünyalar kadar önemlisin *Hepsi gidici sen kalıcı, hepsi anlık sen hayat boyu, hepsi çocukça sen gerçekçe, hepsi öylesine sen öLeSiYe... *Bazen anlatmak zor geldi korktum, bazen cesurdum sen yoktun, ve artık bir karar aldım söylüyorum. SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYORUM *Düşünüyorum da düşüncelerin en güzeli senin beni düşünüp düşünmediğini düşünürken, düşünüyor olmanı düşünmek galiba *Bugünü yaşıyorsam yarının seni bana getireceğine inandığım içindir.... *Hayatı gözyaşlarınla ödüllendireceğine gülücüklerinle cezalandır.... *Bir çerçeve astım odama içi boş önemi yok, neden diye sorma neye baksam seni görüyorum nasıl olsa.. *Aşkına döksem gözyaşlarımı, elinle bir defa silecek misin? Şu kalbimi sana versem, bir gün gelecek sevecek misin? *Kızlar sevgiyi kalplerine,erkekler ise ceplerine koyar! benim ceplerim dolu sevgini bomboş olan kalbime yazıyorum *Seviyorum seviyorum haykırarak söylüyorum kimselerden korkmuyorum ölümüne seviyorum birgün bana soracaksın ben mi dünya mı diye ?. Ben dünya diyeceğim ve sen küsüp gideceksin ama bilmeyeceksinki benim bütün dünyam SENSİN! *Seni ben değil gözlerim seçti, onlar sevdi onlar beğendi, banane gidersen OnLaR AğLaSıN !!! *Çiçekler bahçesinde geçsede ömrüm senin üstüne gül koklamam gülüm seni koklamak olsada ölüm sen buna degersin be gülüm *Gözlerin dalarSa bilki düşündüm seni, kulağın çınlarsa biLki aNdım seni, gece uyanırsan biLki resMini öptüm, gözLerinden yaş damLarsa biLki senSiz öLdüm... *İdam sehpasındaki bir mahkumun yaşamayı ne kadar çok seviyorsa bende seni o kadar çok seviyorum *Her yarında bir umut, her umutta bir özlem, her özlemde bir sevgi, her sevgide bir tek sen varsın *Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir. *Bir deniz düşün susuz, bir insan düşün mutsuz, bir gece düşün uykusuz, bir bahar düşün çiceksiz, birde beni düşün sensiz. *Dal rüzgarı affetse bile, dal kırılmış bir kere. *Aylar geçsede, yıllar geçsede, bir ömür böyle gitsede BeN sEnİ uNuTaMaM *Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz... *Ne zaman dağlar sahili, mehtap geceyi dünya dönmeyi unutursa, bende seni o zaman unutacağım... *Yüreğime bir türlü o gitti diyemiyorum. *Ben senin beni sevme ihtimalini sevdim. *Seni senle yaşamak varken seni sensiz yaşamak gücüme gidiyo. *Eğer birgün sevdiğin olursa onu kalbine göm. *Hayat bir oyunsa bende yönetmenim, istediğime rol istediğime yol veririm *Aklım unut diyor ama kalbim sonsuza kadar seninim diyor *Seni sevmek günahsa ben günahların en büyüğünü işledim *Sevmek kadar sevilmekte bir acının yara bandıdır. *Bütün aşklar okyanusa benzer, görmesende sonunun olduğunu bilirsin. *Beni ben yapan üç şey vardır SEN SEN SEN *Seni sevmek yanlış ise doğruyu istemiyorum *Ben güzele güzel demem güzel benim oldukça *Aşk kum saati gibidir, kalp doldukça beyin boşalır *Seni günde 1 kez düşnüyorum oda 24 saatimi alıyor *Dokuz kere sev onuncu olayım, gerçekten sev SoNuNcU oLaYıM *Gökyüzü güneş olsa sensiz karanlıktayım *Acı çekmek özgürlükse özgürüz ikimizde *Silemiyorsan karalayacaksın. *Gülerek kaybettiklerini ağlayarak kazanamazsın. *Herkesin havasını attığı yerde benim rüzgarım eser. *Tesadüften doğduk mecburen yaşıyoruz *Kimine Göre Kralım Kimine Göre Yalanım Herkes Rahat Olsun Ben Adamına Göre ADAMIM *Sevmeyi bilmiyorsan taşıma o yüreği *Yaşamak buysa üstü kalsın *Sen güllere özenme güller sana özensin, üzme tatlı canını sen güllerdende güzelsin, sevgi kadar masum sevilecek kadar ÖZELSİN *Her kalp kendi şarkısını söyler *Güven ruh gibidir, çıktığı yere birdaha geri dönmez. *Artık ne farkeder birgün çıkıp gelsende, yıldızları indirip yoluma gül döksende benim için öldün *Sevgilim değil ama sevdiğimdin... Artık şimdi nefretim bile değilsin *Gelme bana canın sağolsun, dönme bana yolun açık olsun, ben şimdi başka KaLpLeRdEyİm *Silgin çabuk bitiyorsa hataların çok demektir *Zaman sevgini büyüklüğünü anlatır *Seni seviyorum diyen dillere değil senin için ağlayan gözlere inan *Sen benim içimde kalan nefes, anlatamadığım duygularımsın *Deniz, kumlardaki izleri siler ama hiç birşey kalbimdeki sevgini silemez. *İNSANLAR TANIDIM YILDIZLAR GİBİYDİLER, HEPSİ GÖKTEYDİ AMA BEN SENİ GÜNEŞİM SEÇTİM VE BİR GÜNEŞ İÇİN BİN YILDIZDAN VAZGEÇTİM. *HüZüNLeRi KaRLaRa YaZdıM, GüNeŞ ÇıKıNcA eRiSiN DiYe *Bırakıp gittin beni...Seni unuttum sanma, zaman alışmayı öğretti belki ama unutmayı asla... *Sana gelemediğim gün bilki öldüğüm gündür. *Sevgimi yazmaya dağ aradım, sevgimden büyük dağ bulamadım. *GözLeR KaLbiN AyNaSıDıR. ~ *Eğer bir gün grurunu yenip, bana geri dönmek istersen sakın dönme, çünkü senin grurunun bittiği yerde benim grurum başlar *Buralarada senden çok, bir görsen anlarsın...Oralarda benden yok bir düşünsen anlarsın.!! *YaRıNLaR HeP GüZeL oLaCaK DeRLeR, oYsA BuGüNLeRdE DüNLeRiN YaRıNı DeĞiL mi ? *Ayrılık küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirir. *KaLBiMdE aRaMa EsKi YeRiNi, SeN GöZüMdEn AkAn SeLe KaRıŞTıN. *Gidenler yokluklarıyla değil, giderken söyleyemedikleri sözler yüzünden hüzün verirler *Sen seni seveni görmeyecek kadar körsen, oda sana sevgisini söylemeyecek kadar gururludur. *Söz ağızdan bir kere çıkar. *Ne kadar detaylı planlarsan, kader sana o kadar sert vurur. *Güneşe bakarsan gölgeleri göremezsin. *Mutluluk paylaşılmak için yaratılmıştır *Sevginin gücünü asla küçümseme... *Yaşam geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır *BeNi SaTaNı BeN BeLeŞe VeRiRiM *Gidene yol yakışır *Yokluğunda özlemem gerekirken, varlığında hasret bıraktın *Rüzgar ne kadar sert essede kayadan aLacağı sadece tozdur. *Hayat asLa sahneLenemeyecek bir oyunun sonsuz tekrarından ibarettir... *Her daLa konupta dönmek oLmuyor *NeHiRLeR bAnA aKaRkEn, BiR dAmLaYLa UğRaŞaMaM *Sen koca bir hiç oldun bünyemde, ettiğin tek cümle ile... *Geçici heves değil, hak edene nefes olurum *Kelimelerin gücünü bilmiyorsan insanların kuvvetini asla tahmin bile edemezsin *Hayatı seviyorsanız, zamanınızı boşa geçirmeyin. Çünkü zaman hayatın ta kendisidir *HiÇbiR iNsAn AğLaMaYa DeĞmEz ÇüNkü DeĞeN iNsAn AğLaTmAz *BiRGüN GuRuRuNu YeNiP BaNa GeRi DöNmEK İsTeRsEn SaKıN DöNmE, ÇüNkÜ SeNiN GuRuRuNuN BiTTiĞi YeRDe BeNiM NeFReTiM BAşLAr *Her deniz bir martı, her rüya bir uyku, her nota bir şarkı, her ağaç bir kök bulurda ben başka bir sen bulamam. *Sen sevdiğimsin hiç bir zaman unutamam sen hayatımda öyle bir noktasın ki asla nokta koyamam *Unut dediler unuttum ama seni değil unut diyenleri *GüLü ÖyLeSiNe SeVMeLiSiNki SoRaNLaRa DiKeNi YoK DiYeBiLmELiSiN *Bataryası zayıf rüyalarımıza şebeke hatası nedeniyle 1 süre ulaşılamadı. Şimdi full çeken hattımla seninleyim. *CEZA : BeNi DeViRmEk ÇoK KoLaYsA TaRiHiNdEn aDıMı SiL *Sen gittin ben bittim *Sensizde düşermiş takvimden günler *Love is nothing *Yalan ne kadar hızlı olursa olsun gerçek onu yakalayıp mutlaka geçer... *Kaybedebileceğim hiç bişey yokken kendimi kaybettim *BıRaKıP GiTTiĞiN KaLBiNsE eLBeT BiяGüN GeRi DöNeCeKSiN... *Alıp kırsalar kalemimi, kanımla yazarım sevdiğimi *Sensizliği gökteki yıldızlara yazmak isterdim sabah olunca kaybolsun diye *Bir gül olmak isterdim, dalımdan koptuğum an yalnız senin için kopayım ve yalnız senin avuçlarında solayım diye * Yüreğin öyle güzelki incitmelerine izin werme, ne dostluğunu yitir nede sıcaklığını, tek korkun unutulma olsun seni unutanada yazıklar olsun *Gittin ama bitmedin *Seni sewiyorum diyen dillere değil senin için ağlayan gözlere inan *GiT...AmA BiяGüN AkLıNa GeLeCeĞiM *Aşk, gözlerden akan yaştır. Maksat bir sevgi uğruna ölmek değil uğrunda ölünecek bir sevgi bulmaktır. *Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. Aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için… *HeRkEs AяKaDaŞıM oLuR aMa HeRkEs DosTuM oLaMaZ, BeNiM DosTuM oLmAkTa ÖyLe KoLaY oLaMaZ *Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde taşırız *Unut beni demişsin, hiç düşündünmü sen hatırlanmaya değermisin *Yüreğinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse alamasın, gözlerin hep gülsün mutluluğu sende arasınlar, ama yüreğini öyle bir saklaki gerçekten hakeden bulsun.....(( ............ Mem nelere gark olmadı Zin’in ateşi için Ferhat dağlar delmedi mi Şirin'in düşü için Kusur ise her saniye her yerde seni anmak Mecnun az mı yemin etti Leyla’nın başı için Sesi yorgun gözlerinden uykusuzluk seçilir Görkeminin zerresinden Ağrı Dağı küçülür Gecelerin kollarında leblerinin bal suyu Aydan dökülürcesine kana kana içilir Uykularından kopardım hoş geldin mihmanımsın Artık geri dönüşü yok ahımsın eyvahımsın Elâlem ne derse desin hiç umurumda değil Akıbetine razıyım sevabım günahımsın Sana yine sana yandım Nesimî'de dün gece Gözlerinle yüzüleyim bend olayım Hallac'a Öyle hüküm buyurmuşlar tanrılar divanında Ha ben sana yollanmışım ha Muhammed mi'raca Cümle cihan güzelleri yüzlerine ben örsün Gözlerin balyozu oldu içerimdeki örsün Ruhumdaki fırtınalar Merih'i usandırdı Nuh'a haber eyleyin de gelsin de tufan görsün Yokluğuna dayanamam ahım arşı boyladı Gölgeni Nil'de görmüşler piramitler söyledi Hele bir bak şu sevdaya kimler yanmış ben gibi Dediği üzre Yunus'un "gör beni aşk neyledi" Son duraklarda beklerdim sonun olsaydı senin Neler verilmez ki yerim yanın olsaydı senin Çıkar kınından ne olur kirpiklerinle bile Çal sineme gözlerini aşkına şah Hüseyn'in Harikalardan biriymiş diyorlar Çin seddine Seni görmeden hükmetmek kimin düşmüş haddine Ulu divana baş vurdum dönsün diye Bağdat’tan Ol sebepten ahvalimi arz ettim Bedreddin'e Gamzelerini görseler bülbüller de lâl olur Aşklar ülkesi sarsılır korkunç ihtilâl olur Beklenmedik bir zamanda ölür isem sebebi Beni eritip bitiren sevda-i iclâl olur Kahreden ateş bilinem yananı sen olsaydın Nal olurdum aşk atına bineni sen olsaydın Deseler ki şu kadehte ağu var içen ölür Bir solukta bitirirdim sunanı sen olsaydın Belki de hatırlanırım ararsın şimdi nerde İzim deryada damladır köyüm Hatçepınar'da Bizim köyün kıyısında Dilav suyuna uğra Hangi çobanın kavalı ağlıyorsa ben orda Tanrılar yaratan Zerdüşt serdarıdır aslımın Mazdek Hürrem nişanıdır inancımın neslimin Dersimli Seyyid Rıza’ya ağır selamları var Himmeti var gayreti var Horasanlı Müslim'in Seni tanrılara sunam keremetin görünsün Nazar eden köryılandan beter olsun sürünsün Dağlar naz yapmaya aday insafını bağışla Bağışla ki gözlerinde eşkıyalar barınsın Söyler misin anlar mısın ah çekerin suçu ne Bulutlardan damlar gibi düştüm girdap içine Ay bulandı güneş kustu yıldızlar beklemede Artık yolla gözlerini yolla Çin-u Maçin'e Titanik'ten son sesleri alizeler getirdi Son seslerin son demini balinalar bitirdi Her yerde terör estiren sabıkalı gözlerin Bermuda’yı kamçılayıp Atlantis’i batırdı Toprak sudan bülbül gülden dost dosttan bulur deva Dârâ'dan çok önce seni ağırlamış Ninova Benim ömrüm yanan roma senin gözlerin Neron Örste demir dövmededir şimdi Demirci Kawa Melekler ipekyolu'nda aryaları gözledi Yeri göğe ayı güne seni bana sözledi Ilık bir güz akşamıydı yine senin yüzünden Koçero Harran’a doğru atını mahmuzladı Kirpiklerin yeni değmiş kaşların firik başak Ay ışığı az geliyor hadi gözlerini yak Fesatların hasetlerin eli kına görmesin Terk-i canan eylemeden Şahmeran'a danışak Keşke gelmez olaydı böyle bir hâl başıma Temaşaya meraklılar toplandı el başıma Herkesin dilinde şarkı elinde yarin eli Artık yine sensiz artık yalnızım kul başıma En yorulmaz yolcusuyum müptelası bu yolun Ben zamanla boğuşayım sen seyreyle sen salın Kor alevler buz kesilir gördüklerinde beni Bir sensizlik yakar bir de hasreti İstanbul’un Sen ey gönüller sahibi ey yüzleri gök zemin Ey deryalar şahanesi sen ey gözleri kimin Düzgün Baba hatırına Munzurlar'a mihman ol Mihman ol da güneşlensin yaylaları Dersim'in Gözlerinin dokunduğu her mekân memleketim Bakıver de uzamasın gurbetim esaretim Ahmed Arif hasretinden prangalar eskitmiş Beni böyle eskitense prangalı hasretim Umutların menzilinden uzaklara atılmış İki cihan mucizesi ilâhlara katılmış En amansız gecelerde aynalar yine suskun Perçemi yüzünü gizler sanırsın ay tutulmuş İmanım varsa kaşların, kirpiklerinse dinim Muhammed Kâbe'ye döner, benimse sensin yönüm Musa meşhur asasıyla, çarmıhı ile İsa Bütün hepsi senin olsun, senin gözlerin benim Senin yüzdüğün sularda ayrılık ölümü yur En son yolcun ben olayım bekle biraz gitme dur Beni İstanbul’a götür ya da İstanbul getir Dokununca Nazım’ın ellerini yakan vapur Gördüklerin sensizliğin dayanılmaz göçüdür Sıla gurbet gurbet sıla birbirinin içidir Ne aradın ne de sordun ben nerede neylerim Kara Fatma Kara Yılan senden şikayetçidir Bilirsin ki sevenlerin ayrılığı kâbustur Tahir'i Zühre’ye bahşet zemmedenleri sustur Sen istesen Sina Çölü bin çeşit çiçek açar Suya sudan köprü kurmak yalnız sana mahsustur Bazen kırmızı karanfil zakkum mereti bazen Sevmeyenleri şad edip sevenlerini üzen Ağlayanın güleninden misli misli fazladır "İşte gidiyorum çeşm-i siyahım" diyen ozan Bahçıvanlar kır bayırda boz kevene gül aşlar Ol sebepten didelerden eksilmez kanlı yaşlar Sana yanar sana susar sana acıkır sana Ehl-i Haklar, Kakailer ve mağrur Kızılbaşlar Meri keklik Binboğa'dan Çukurova’yı süzer Yörüklere konuk olur yaylalarını gezer Al'Osman'a diklenenler Göv Osman'a kul oldu Avşar ellerinin hali Dadaloğlu'nu üzer Sana sevdalıdır diye Pir Sultan asılırken Kadılar bayram ettiler Hızır’a susulurken Bilcümle taş kesildiler sözde Itır sevenler Kirli sarı bir bıçakla Nergisler kesilirken Senin rengin tüm renklerin şahı padişahıdır Senin ahın tüm ahların kahredici ahıdır Yıllar gün misali geçti asırlar ay misali Herkes kendi âleminde bu neyin eyvahıdır Yüreğim atom yüklenir sesini duyduğum an Dört kitap çaresiz kalır el-aman aman aman Başka biri yapar mıydı Eyyub'a sabır verdim Ay kendini kuşatıp da gece sustuğu zaman Arzu'yu Kamber'e yolla bayram seyran etsinler On emiri on bir eyleyip Tur'da semah tutsunlar Lûtfeyle de Eshab-ı Kehf açsın kapılarını Yediler'e yoldaş olup yedi asır yatsınlar Güzelliklerin mimari cennetlerin ustası Misk-ü amberli cemlerin vazgeçilmez bestesi Dört kapı kırk makam mağdur mecbur olsa da sana En çok Zerdüşt yanar bir de Zerdüşt'ün avestası Tay Dağı'ndan Kafdağı'na bakışların gerilmiş Nazlarını çekemiyor arap atlar yorulmuş Yol bilenler hâl bilenler sırrın sual etmişler Nesimî Hallac-ı Mansur Şah Hatayi darılmış Gel de dal tomura dursun daha uzansın elim Eski dostu yarenleri gel de çağırsın dilim Bir "he" desen ben Sırat'ı tez geçerim kıratla Köroğlu tek vekilimdir Kiziroğlu kefilim Ay ışığı bilâdestur rüyalarıma dalar Kuşkularımı bağlamış uykularımı yolar Daha kuşlar uçamazken nergisler açamazken Bir sen vardın gülümseyen bir sen bir de inkalar Gözlerinden uzak olmak inan beni bitirir Gider de gelmez bilirim yıllarımı götürür Bir sonbahar yaprağı ol dalı ver kuşun çekme Kızılırmak incitmeden seni bana getirir Ağuları yıllandırıp içirdin yudum yudum Ahvalimi anlar diye Baba Üryan’a dedim Karıncayı gözlerinin karasından vuran ben Çok saldırdım ruhumdaki seni öldüremedim Yerim yurdum meçhul oldu neredeyim şaşmışım Kafdağını turnaların kanadında aşmışım Kanlılar kandan vazgeçer üçler beşler aşkına Sen de bir gün Maraş’tan geç ocağına düşmüşüm Bana gözlerini gönder sakın ha olmaz deme Kime yanam dertlerimi yalnızlığımı kime Bir başıma kâbuslarla boğuşurken ansızın Hayallerin şeref verdi dün akşam viraneme Hicran son arifesinde yolculuk var makbere Siyabend'i öldürdüler Xece ölmek üzere Ab-ı hayat çeşmesidir leblerin esirgeme Ne o tanrıya minnet et ne de dal tevekküre Bulutlar yağmur yorgunu ufuklar ateş yüklü Bir damla ateşte derdim senisizliklerim saklı Yedi kıtaya dağılıp elleri boş döndüler Huma kuşu intizarda turnalar ağlamaklı Sana sunulmaya hazır gökkuşağı destimde Emrine amade olmak hayran olmak kastımda Gözden ırak alemlerde yitik insanlar gibi Ha ülkeler zaptedilmiş ha gözlerin üstümde Hal bilmeze yoldaş olmak yola zulüm değil mi Cevreyleyip gönül kırmak dile zulüm değil mi Ömründe bir defa bile gül koklamamışların Bahçıvana saldırması güle zulüm değil mi Mevsimlerin prensidir güzleri Akdeniz'in Aşikârdır huzurunda gizleri Akdeniz'in Damıtılıp Lût Gölü'ne bağışlansa suları Leblerinde denizleşir buzları Akdeniz'in Şarkılarını dokudum senle geçen her anın Sebebi katili olma yorgun yaralı canın Sen de anlamazsan beni sen de gider gelmezsen Şikayet ederim seni Şah'ına Pir Sultan’ın Sürmeleri yel götürür gözlerine güneş çek Yağmur yanak rengin yağsın bulutlara kına ek Lübnan yeniden kurulur yine şenlenir Beyrut Ama senin gözlerinin savaşı bitmeyecek Yeter çektiklerim yeter benden beter olası Yusuf'u kahretmedi mi Züleyha'nın çilesi Yüzün suyu hürmetine binboğalariçer Ol diyarda vekilimdir Diyarbakır Kalesi Karda kan damlası rengi yüreklerde ölmezin Ne hükmü var ne kıymeti gidip geri gelmezin Dost Fuzulî mest Fuzulî mayaları anlatmış Sızıları Zap Suyu'nda Siverekli Yılmaz’ın Bana renklerini uzat uzat ellerimi tut Tut ki gönüller şenlensin tut ki yeşersin umut Kervanlar yollara düştü Şam'dan Darüsselam'dan Doğuver de incinmesin mahcup olmasın Nemrut Sırrın dirheminde tutsak arzuların ağlaşır Bıçkın kaçak hislerinde gece-gündüz bağlaşır Bir elinde Van Gölü var bir elinde Urmiye Damlasını sürgün etsen nurhaklarda çağlaşır Duyar mısın İnce Memet Toroslardan seslenir İki canlı Hatçesiyle doruklara yaslanır En onulmaz en insafsız en çaresiz ağrılar Gözlerinin feri değse iflah olur uslanır Senin olmadığın yerde benim yokluğum başlar Hayallerim yola düştü arandı dağlar taşlar Hayyam çorak yüreğime bir kaç damla dem serpti Periler Cudi Dağı'nda izine rastlamışlar Sen pervasız çığlıklar at ben kahrolam ben üzgün Sen kırklarda demlenedur ben beklemekten bezgin Deryaların kucağında cem tutar semazenler Düşlerim dağlar başında düşlerim dolu dizgin Seni Dicle beni Fırat resmetmiş güneş ya rab Güneşin vekili aya yıldızlar olmuş turab Bizleri merak edenler aydan izin alsınlar Bir başkadır yıldızlardan görülse Şattü'l-arab Yağmur yüklü bulutlardan ruhunu koklayışım Çağları tedirgin etmiş ömrünü saklayışım Eyyub'un sabrı tükendi tükenmiyor nedense Ne senin gelmeyişlerin ne benim bekleyişim Gözlerinin damlasıyla çölde gül yetiştirdim Sam yelleri yenik düştü sesinle çatıştırdım Gölgenin düştüğü yerden bir avuç sönmüş külü Serptim derin uykularda Kerem'i tutuşturdum Dilek ağacına gittim sesini bağlamışsın Islaktı dallar yapraklar hıçkırıp ağlamışsın Karac'oğlan hayıflanır Hayyam duysa gücenir Bulanık göl sularını şaraba yeğlemişsin Düştüm dipsiz kuyuların en zifiri yerine Sarkıt gözlerini durma muhtaç oldum nârına Semiramis haber salmış zümrüd'ü-anka ile Davetliymişiz Babil'in asma bahçelerine Sesi mavi rengi esmer bu diyarda sazların Geceleri parlamaktır töresi yıldızların Dağlar uykulara daldı okyanuslar uykuda Beni sabahlara boğan senin deli gözlerin Teninin saçtığı nurdan güneş bile utanır Söyle seni benden başka daha iyi kim tanır Sevdalıların tarihi ıstıraba büründü Seni arzular kıskanır seni Aslı kıskanır Yanarım ah çeker gibi çekerim nazlarını Canını canıma değdir tutuştur közlerini Bir bilsen bir bilebilsen hallerim pemperişan Merhem ol yarelerime gizleme yüzlerini Düşlerimle savaşarak gün be gün yordum seni Hayallerimle kuşatıp ruhuma kordum seni Dediler ki aradığın şaraba yoldaş oldu Yanıbaşımda bekleyen Hayyam'a sordum seni Daha mecalim kalmadı bitti bu son çağrı gel Gel ki yokluğun tükensin tükensin bu ağrı gel Köroğlu'dan kıratını istesen sana verir Seni Nemrut'a beklerim her sabaha doğru gel Aşıkların sırdaşıdır Dicle gizemli akar Siti muradına erdi Botan seyrana çıkar Kör olası kinli beko keyfinden dört köşedir Mem Zin'i Zin Mem'i yakar tacdin evini yakar Serbest geceleri giyin korkularını sıyır Yudumla ki mest olasın şarabı sudan ayır Çöl su ister lâl dil ister gözlerini isterem Vermeyenin iki yüzü ben garibanı doyur Haramiler cirit atar kaynağında bu nehrin Dudaklarını savur ki hükmü kırılsın zehrin Bir bakışın bir taburdur gönder ordularını Sana mecburiyeti var yedi tepeli şehrin Kudretinden sual olmaz can verir can alırsın Ya ömrü saadetim ya da Azrailim olursun Mecnun'un yerine sordum dediler Allah bilir Ben nerede ne olurum onu da sen bilirsin Bir yanımda yarasalar işitir ağıtları Halepçeli bir çocuğa taşıtır ağıtları Küllerim Ağrı'da çığdır tüterim çığlık çığlık Sivas'ta tutuşan ateş kuşatır ağıtları Gözlerinin beşiğinde rüyalarım sallanır Zehri kana zerk etseler damarında ballanır Gılgamış küçük asyanın sensiz fotoğrafıdır Yaşar Kemal'in dilinde Anadolu dillenir Ben dostumu hak bilirim hakkı bilir dost beni Tanrıların sofrasına çağırır bir dest beni Nesimî'nin derisinden sızan şarabı tattım Damlasına dilim sürdüm bir hoş etti mest beni Hallac olup taşlandılar hak ruhunu tadanlar Zal'ın elinden savruldular riyakârlar nadanlar Aşkı şehvete boğduran ummi nebi misali Zul'm ile serdar oldular nefse biat edenler Hakkı sırda sır olanın sor kendisi necidir Aklı mahrum ruhu kanlı her kelâmı acıdır Baba Üryan yana yana der ki aman uzak dur Gönül gözü görmeyenin Allah'ı kıyıcıdır Saçlarından dökülüyor yıldız yıldız sırmalar Düştüğü yeri yakar da sırlarımı tırmalar Kör karanlık bir gecede cürm-ü meşhut dediler Gözlerinde saklanıyor beni ele vermeler Gözlerinde gözlerinde en çılgın uçurumlar Atmacalar yuvalanmış bıldırcınları kovalar Kâbil Hâbil'e yapmadı senin yaptıklarını Duy feryad-ı isyanımı duy artık havar havar Beni sensizliğe sürme uzaklara bakamam Girdaplarda boğulurum boğulurum çıkamam Nice sefil ihanetin ceremesini çektim Öldürseler gözlerimi gözlerinden çekemem Yaslı doruklardan güler sağlarımıza kaçak Bir tılsımlı anahtardır bağlarımızda kaçak Tiksinirim siliklikten mıntıkama uğrama Bize kaçaklık yakışır dağlarımıza kaçak Gel de bülbüller kıskansın gel de güller serpilsin Gel de ahrimanlar yansın gel de allar serpilsin Istıraplar diyarını baykuşlara hibeT ETSİN ............
Yazan
efecan-65
Tarih:
02.06.2010 14:58:38
Sil
 
Eflatun'a sormuşlar.
"İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nedir?"
- Çoc...ukluktan sıkılırlar ...ve büyümek için acele ederler. Ne varki çocukluklarını özlerler...
- Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler, sonra sağlıklarını geri almak için para öderler...
- Yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne de yarını yaşarlar...
- Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler...
Sıra gelmiş ikinci soruya
"Peki sen ne öneriyorsun ?"
Bilge yine sıralamış:
- Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi "sevilmeye" bırakmaktır...
- Önemli olan hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil "en az şeye ihtiyaç duymaktır".
Yazan
efecan-65
Tarih:
03.06.2010 11:23:58
Sil
 
Neyi Yaşamak İstiyorsan Onu Yaşa... Öle Bir Hayat Yaşıyorum Ki Ceneti Gördüm Cehenemide Öyle BiR Aşk Yaşadımki TUTKUYUDA Gördüm Pes Etmeyide Bazıları Seyrederken Hayatı En Önden Kendime Bir Sahne Bulup OYNADIM. Öyle Bir Rol Vermişlerdiki Okudum, Okudum Anlamadım Kendi Kendime Konuştum Bazen Evimde Hem Kızdım Hem Güldüm Halime Sonra Dedimki Söz Ver KENDİNE SEVİLMEK İSTİYOSAN ÖNCE SEVECEKSİN
Yazan
efecan-65
Tarih:
04.06.2010 11:43:43
Sil
 
Seni severek sevmeyi öğrendim... Seni severek sabrın önemini kavradım... Ama sabrederken yitip giden zamana seni kaptırdım... Seni sevmekten hiçbirzaman yorulmayacak bu yürek... Ve hiçbirzaman vazgeçemez sevmekten... Sevgin herzaman taze... Ve hep en değerli yerimde...Buna rağmen senden vazgeçirdin beni... Biliyordun söylemiştim daha bekleyemeyeceğimi... Hep derdim 'Sevmekten yorulanlar hiç sevmemiş olanlardır' ... Sakın sevmekten yorulduğumu zannetme... Sadece giderken anılarımıda alıyorum yanıma ve kaçıyorum senden de duygularımdan da sonu olmayan yollarda... Ne kadarda saf ve temizim halen değilmi. Seni sevdiğimi halen söyleyebiliyorum gurur duyarak sevgimi öfkelere karıştırmadan... Unutma hep en değerlimsin... SEN BENİM BEN DEDİĞİM YÜREĞİMDESİN!!!...
Yazan
efecan-65
Tarih:
04.06.2010 12:57:25
Sil
 
ZamanSıZ qéLioORSun akLıma. . qéCé vé qünDüZ ayRımSıZ. . yHa ßi ı$ıqın oORTaSınDa DaqıTıoORSun akLımı. . yHa Da qéCénin ßiLmém kaÇınDa ßöLüoORSun uykumu. . Ya qöZLéRin qéLio0R aqLıma. . ya Da HayaLin Çıkıo0R kaR$ıma. . unuTuyoORum unuTmaSınaDa. . "Séni" DéqiL. . "SénDén" ßa$qa "HéR$éyi". .
Yazan
efecan-65
Tarih:
07.06.2010 08:35:20
Sil
 
Yüz Daha Versen, Yüz Uman Yüzler Bilirim. Yokuşlara Kardeş Olan Düzler Bilirim. Dünya Öküzün Üstünde Derler Ama Dünyanın Üstünde Nice Öküzler Bilirim !..
Necip Fazıl Kısakürek
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 12:40:19
Sil
 
Suskunluğum en acımasız olduğu zamanlardayım bu günlerde... Sadece susuyorum ve uzaktan izliyorum .
Dirhem dirhem kan damlıyor açık yaralarımdan ve her damlada bir umut eksiliyor damarlarımdan...
Susmak yakıştı sanırım bana artık kimse yadırgamıyor beni ve suçlamıyor bir zalimi sevdiğim için...
Yüzümde mutluluk denen maske dilimde yalandan sevda
Ağlamıyorum artık halka açık mekânlarda... Hiçbir çaba sarf etmiyorum sadece susuyorum...
Herkes bir anlam katıyor susuşuma her kafadan bir ses çıkıyor... Kimileri “delirmiş bu”
diyor kimileri “aklı başına gelmiş” kimileri “unuttu artık” diyor kimileri “ölsede unutamaz” ben ise sadece susuyorum...
Yitirdiğim umutlarımın arkasında türküler yakıyorum kimsenin bilmediği...
Kendime bakıyorum uzaktan isyanlarım bile suspus olmuş kendi halinde... Hesap bile soramıyorum artık sevgiden...
İnsan içine karışıyorum herkes gibi görünmeye çalışıyorum... Hüzünleri özlemleri gözyaşlarımı
aldanışlarımı ve düş kırıklarımı saklıyorum kimsenin bilmediği yerlere... Unutmasam da unutmuş gibi yapıyorum... Ve yine suspus oluyorum...
Bilsin istemiyorum kimse içimde “keşkeler” ile başlayan isyanlar olduğunu anlasınlar istemiyorum görsünler istemiyorum acılarımı..
Satır aralarına gizliyorum yaşamak isteyip te yaşayamadıklarımı konuşmak isteyip te anlatamadıklarımı...
Sıradan cümleler kullanmaya dikkat ediyorum anlasın istemiyorum
kimse gerçekte ne anlatmak istediğimi ne fırtınalar koptuğunu içimde ne hesaplaşmalar yaşadığımı kendimce bilsinler istemiyorum
haykırıyor suskunluğum...
ben yine susuyorum...
Suskunluğum en acımasız olduğu zamanlardayım
sadece susuyorum…
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 13:16:22
Sil
 
Tutucu değiLim...Prensiplerim yoktur... ama seviyesiz değiLim... Kuralları sevmem ama yersiz yere çiğnediğim görüLmemi$tir... içe kapanık değiLim ama gerekmezse konu$mam...Kinci değiLim ama unutmam...$efkat gösteririm ama $ımartmam.$üpheciyim ama kuruntu yapmam... Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam...DaLga geçerim ama kırmam....Ciddiye aLırım ama kapıLmam... Huzur veririm ama söz vermem... Sahip oLurum ama ait oLmam...
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 14:57:52
Sil
 
Ve yine anladımki susmak erdemli kişinin işi. Derin sevdası olan insan, fırtına esnasında derin yaralar alsa bile susar.Göz yaşlarını içine akıtıp kor ateşlerde demler hissettirmez kimseye.Ama gel gör ki bu suskunluk başkalarının melteminde tufana dönüşür, her şey sığ ve sutresiz oluverir.Ve yine anladımki susmak derin,heybetli ve sevdası olan insana yakışır...
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 15:18:54
Sil
 
Bildiklerini anlat, ama aklı vermeye kalkma, anlatılanları iyi dinle,ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez. Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır. Cesaret akıldan gelirse cesare...ttir,bilgisizlikten gelirse cehalettir...
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 15:29:29
Sil
 
Umut,mutluluk. Sen hiç umudunu kaybettinmi? Sen hiç mutluluğu özledinmi? Sen hiç geçmişteki anılarını tekrar yaşamak için keşke dedinmi? Sen hiç ayaklarını bağdaş yapıp ellerin ile vücudunu sarıp ağladınmı? İşte ben ağladım! Gözümden düştü yaşlar yanağımdan dudaklarıma,içimde bır boğuluş vardı, işte ben bunu yaşadım. Eğer ağlayamıyorsan sen beni anlayamazsın!
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 15:30:11
Sil
 
Bir zamanlar gökyüzünde birbirlerini
gerçekten çok seven bir bulutla yıldız vardı...
Bulut gökyüzünün en şeker, en pembe bulutu
yıldızsa en parlak, umudu en çok yansıtan yıldızıydı...

Gökyüzündeki her varlık onların sevgisini kıskanırdı...
Tatlı bir kıskançlıktı onlarınkisi... Ama biri vardı ki
bulut ve yıldızın ayrılmalarını yürekten istiyordu...
Hem de yıldızın en yakın arkadaşı olmasına rağmen...

Bulut biraz saftı, kimseyi kıramazdı...
Yıldızsa bulutu için elinden gelen her şeyi yapabilir,
herkese meydan okuyabilirdi... Zaten onun için
bir bulutu bir de çok sevdiği dostu peri vardı...
Bir derdi olduğunda gider periye anlatırdı...
Nereden bilebilirdi ki, perinin bir gün bunların hepsini
yıldızla bulutun ayrılmalari için kullanacağını?

Bir gün nazar değdi bulutla yıldıza...
Hiç yoktan bir sebepten tartıştılar.
Bulut, çekti gitti, hatalı olmasına rağmen.
Yıldızsa "Nasılsa bulutum beni seviyor,
dönecektir." diye düşündü... Fakat hiç bir şey
beklendiği gibi gitmedi... Bulut dönmedi.
Kim bilir, belki de cesaret edemedi dönmeye.
Tek bir gerçek vardı ki:
O da ikisinin de çok üzgün olduklarıydı...

Gökyüzündeki iyilik melekleri bile ağladılar
onların durumlarına ama ne fayda...

Ertesi gün yıldız olanları en yakın dostu periye anlattı...
Periyse göstermelik bir hüzne büründü...
Eline büyük bir fırsat geçmişti. Artık hayatı boyunca
kıskandığı kişiye karşı kozları vardı elinde.
O kişi, en yakın dostu yıldız olmasına rağmen
kullanacaktı kozlarını... Hem de büyük bir zevkle...

Bulutun yanına gitti ve yıldızın artık onu sevmediğini
söyledi. Bulutsa üzüldü, boynunu büktü ama elinden
hiç bir şey gelmeyeceğini düşündü...
Çünkü yıldız inatçıydı..
Bir kere olmaz dediyse, bir daha olur demezdi.
Peri de bulutun bu üzgün durumundan yararlanıp
ona olan sevgisini itiraf etti...
Bulut da kimseyi kıramadığı için perinin,
yıldızının yerine geçmesine izin verdi...

Yıldız, günlerce bulutunun dönmesini,
ondan af dilemesini bekledi... Ama bulut gelmedi.
Bir gün yıldız, bulutun yanına gidip,
konuşmaya karar verdi. Gece yola çıktı.

Bulut, dostu sandığı periyle birlikte ayda eleleydi...
Melekler dayanamayıp, tüm olan biteni anlattılar yıldıza...
Çok üzüldü ve çaresiz, döndü arkasını gitti...
Yavaş yavaş sönmeye başladı...

O günden sonra yıldız söndü, ışık veremez oldu..
Bulutsa artık ne o kadar pembe, ne de o kadar kadifeydi.

Yıldız, ilk zamanlar her şeyden vazgeçti, hayata küstü...
Ama kolay pes etmezdi.
Kısa bir süre sonra hayatıyla ilgili o önemli kararı verdi.

O güne kadar hiç görmediği güneşin yanına gidecekti
ve biraz daha ışık isteyecekti ondan. Çok geçmeden
daha önce hiç görmediği güneşin yanına gitti...
Ondan yansıtması için biraz daha ışık istedi...
Güneş ışık yerine sevgisini verdi yıldıza...

O gün bu gündür yıldız,
dünyaya güneşin sevgisini yansıtır....
Bulutsa hep gözyaşlarını akıtır dünyaya...
Bir de yüreğinde kopan fırtınaları...
Yazan
efecan-65
Tarih:
08.06.2010 16:08:02
Sil
 
Doğrularımı götürmeye yetecek kadar yanlış yapmadım bu hayatta, çok sıkıştığım yerde boş bıraktım soruları. Şimdi bıraktığım boşlukların birindeyim belkide... Kimsenin doğrusunu götürmedim ve en önemlisi de kimsenin yanlişı olmadım... Billah atışmadım, muziplik huyum, Atışma-yatışma bana fark etmez.Alamazsın benden fena bir yorum, Tahtım yüreğinse bana fark etmez…Ben arif'im tarif gerekmez ,Fark ettirmeye yüreğim yetmez.Öğrenemediysen bu yaşa kadar.Otur yerinde oturabildiğin kadar…Yazmış birileri kendince Anlatmış dili döndüğünce,"Kendine gel" diyesim geliyor , inan Sinirlerimi zıplatıyor…Farkı fark ederim her zaman ,Onlar hazırlar mı? Dar zaman!!,Boş kafayı sevmem almayayım…İpini sıkı bağlasın tutmayayım…
Yazan
efecan-65
Tarih:
03.07.2010 16:30:37
Sil
 
Dost Dediğin Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın... "Nereden çıktın bu vakitte" dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında "Gözünün dilini" bilmeli dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı... Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. ihtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin. kucaklamalı seni güvenli kolları, ...dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı... En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz... Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli. Alkışlandığında değil sadece, asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli. Övmeli alem içinde, baş başayken sövmeli ve sen öyle güvenmelisin ki ona, övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin, "hak ettim" diyebilmelisin. Teklifsiz kefili olmalı hatalarının günahlarının yegane şahidi... Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş... Gözbebekleri bulutlandığında yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin. Ve sen ağladığında, onun gözünden gelmeli yaş...
Yazan
efecan-65
Tarih:
06.07.2010 13:54:54
Sil
 
En Yüksek Sesimle susuyorum... Dünyaya hükmeden gücün... En masum Çocuğun... Haşarı toy bir gencin... Ve ahireti gözleyen yaşlının en dirayetlisi Susandır... Susmak bazen Aşktır sineye çekilen... Bazen baş kaldırıdır, bir direnişin... Susmak sabrın direncidir gönülde öykü... Susmak sevdaları kavuşturan bir köprü... Bazen öfkelerin bastırılmasına, dökülen su... Bazende kin ve nefrete vurulan gem... Susmak bazen haksızlıklar karşısında umutsuzluk... En önemlisi ise Bilgeler huzurunda erdemliktir susmak... Bazen bir cezadır görmeyen göze, duymayan kulağa... Bazen kat etmektir bir yolu, düşmeden ayağa... Bazende küskünlüktür her şeye rağmen çıkmayan cana... Her şeyden öte çok şey anlatmaktır susmak, anlayabilene....

Yazan
efecan-65
Tarih:
06.07.2010 13:56:49
Sil
 
3 NoKta "..." Ne anLam TaşıR biLir MiSiNiz? AnLaMı o kaDar deRinDir Ki kiMSe biLmez yAda biLmeK iSteMez. SaDeCe kaLemLe bıRakıLan birKaç deĞeRsiZ şeYdiR diMi "..." (.NoKta) AnLaMı giDenLeRin aRkaSınDaN baKmakTıR... GiDenLeriN ve geRi geLmeYeceĞiNiZi sAndıĞıNız ŞeyLeRin... DeĞer veRdiĞiniZ aMa bu deĞeRi hiÇe saYanLaRın ArKaSınDan göZyaŞı döKenLeRin, KenDiLeRini anLattıĞı biR iŞareTTiR... SeVgiDiR, aŞkTıR beLki dE eN öNemLiSi iHaNettiR, güVeNdiĞiNiz kiŞiNiN siZi yaRı yoLda bıRaKmaSıDıR, uMuTsuzLukTuR, SaBahLarA KaDar aCı çeKmeKtiR... BiR çOcUğuN eLinDen şeKeRiniN aLınMasıDıR... AĞLAMAKTIR. (..NoKta) AnLamı bekLemeKtir: BiR aNda siLip aTamaDığıNız, deĞeR veRdiğiNiZ şEyiN geRi geLmeSini bekLemeKtiR. SiZe biR gÜn döNecEğiNi, eLbeT biR güN iSteDiğiNiz şeYi eLde eDeBiLeceğiNiZi düŞünMeKtiR... AsLıNda biLdiĞiNiz şeYi biLmezLikTen geLmekTir KENDİNİZİ KANDIRMAKTIR. (...NokTa) AnLaMı uMutSuzLukTuR. BekLeYip kEndiNiZi kaNdıRdıĞıNız gÜnLeRi haTıRLaMak Ve biR siGaRa yaKmakTıR. İÇiNiZe çekTiĞiNizDe zeHirLendiĞiniZi biLeReK bU aCıYı yaŞaMakTıR. BiR aNLık zeVk iÇin büTün haYatıMızı biR hiÇ uğRuNa saTmaKtıR. AnLamı AŞK YALANDIR "..." Beni YormayIn! Bana yaLan söyLeMeyin ! NefRet EdeRim! Bana BiŞeY sOrMaYın! BiLmiOruM! Ciddi oLmaYın BeN güLüyoRuM... GideLim Diyin! GeLiyoRum!... DeRdiNmi vAr? DinLiyoRum ... çOk mu zOr? UgraŞıyoRum!.. Bana aŞık oLma! ben oLamıYOruM !!! kiM Ne deRsE deSin bEn böYLeyim deĞiŞemiYoruM KeNdi kuRaLLarıMLa oyNaRım BaktıM oyuN SıkTı, bıRakıR kaLkaRıM !! HaYaTtA HeR SeÇiM BiR KaYbEdİŞTiR ÇüNkÜ bEn Ne KaLaNa GiT DeRiM Ne GiDeNe KaL... KaLaCaK oLaN YeRiNi,GiDeCeK oLaN YoLuNu BeLiRLeMiŞTiR ZATEN...!!
Yazan
efecan-65
Tarih:
12.07.2010 11:14:18
Sil
 
Aşk, iyi geceler öpücügünü uzun tutmaktir. Beklentidir.
Aşk, delicesine flört ederken yanindakinin hiçbir sey yapmama hakkini teslim etmektir. Saygidir.
Aşk, zaaflariniz oldugunu ortaya çikarir. Kabullenmektir.
Aşk, simdi zamani degil diye beklemeyi bilmektir. Sabirdir.
Aşk, saçlarda baslayip topuklarda biten bir gezintidir. Kesiftir.... Devamını Gör
Aşk, Seviselim demeden sevismek, yanindakinin ne istedigini bilmektir. Anlasmaktir.
Aşk, baglandigini sandiginda, karsindakine hayir deme sansini tanimaktir. Inceliktir.
Aşk, korumaktir. Sorumluluktur.
Aşk, ciddi bir tokalasmayi kikirdamaya dönüstürmektir. Mizahtir.
Aşk, durma yoksa seni öldürürüm lafini duymaktir. Şehvettir.
Aşk, evinizdeki her seyin yerinin degistirilmesini kabullenmektir. Teslimiyettir.
Aşk, sevgilinizin ne oldugunu bütün çiplakligiyla görmektir. Gerçektir.
Aşk, saatin kaç oldugunu bilip aldirmamaktir. Neşedir.
Aşk, sizi kucaklayan kollarin, gittikçe daha çok sarilmasidir. Mutluluktur.
Aşk, gecenin bir vaktinde sen uyu, benim gitmem gerek dediginizde, uyanik kalip seni biraz daha görmeyi tercih ederim cevabini almaktir. Sicakliktir.
Aşk, tanidiginizi zannettiginiz insanin yeni yanlarini kesfetmektir. Tazeliktir.
Aşk, uyandiginizda rüyanizi yaninizda bulmanizdir. Düslerin gerçek olmasidir.
Aşk, kocaman yatagin üçte birine sikismaktir. Yakinliktir.
Aşk, evin anahtarkidan bir kopya daha yaptirmaktir. Güvendir. Yatagin üçte birine sikismaktir. Yakinliktir.
Aşk, evin anahtarkidan bir kopya daha yaptirmaktir. Güvendir.
Aşk, hosçakal dedikten sonra tekrar karsilasacagini bilmektir. Kaderdir.
Aşk, gerindiginde sizlayan vücut lafinin anlamini bilmektir. Derstir.
Aşk, ecza dolabini açtiginda, dismacunu kapagini kapatilmamis bulmaktir. Uyumdur.
Aşk, hosçakal dedikten sonra tekrar karsilasacagini bilmektir. Kaderdir.
Aşk, gerindiginde sizlayan vücut lafinin anlamini bilmektir. Derstir.
Aşk, ecza dolabini açtiginda, dismacunu kapagini kapatilmamis bulmaktir. Uyumdur.
Aşk, pencereden disariya baktiginda kiminle oldugunu hatirlamaktir. Düsüncedir.
Aşk, rüzgarin agaçlarin arasinda dolasirken çikardigi sesi dinleyip sevgilisinin yaninda olmadigina hayiflanmaktir. Yalnizliktir.
Aşk, asla anlatilmayacak hikayelerdir.
Yazan
efecan-65
Tarih:
12.07.2010 15:18:13
Sil
 
sensizliğin tarifini yapabilirmisin
yalnızlık deme sakın
anlatabilirmisin geceyi
karanlık deme sakın
ben anlatayım sana sensiz kalmayı geceyi
dört duvar arasında yaşarken duyduğun tek ses
saatin tiktaklarıdır
göremediğin ama hissettiğin bir ruh vardır yanında
ellerini tutamadığın
gözlerine bakıp seni seviyorum diyemediğin
bir kara gölgedir o
her gece ayın yansımasında gelen
paylaşırken zamanı gece ve gölgelerle
o hayal aydınlatır karanlıktaki yüreğini
tatmadığın duygulara hapsolmuşsundur
yaşamaksa bu duyguları sevda
nerde olduğun önemli mi ey sevgili
bak demir parmaklıklar ardına hapsettiğin bu beden
sen olmadan da özgürce yaşıyor seni
karanlıklar içindeki ışıktan bedeninle
sabahlara varıyor hep yeni bir umutla
ve her güneş doğduğunda arkandan bakarken
doyamadığı,gerçekliğine inanamadığı
bir aşkla daha çok büyüterek sensiz sevdasını
tekrar geleceğinden emin bekliyor bir sonra ki geceyi
sensizliğin tarifi yok ki
seninle dolu olan dünyada sessiz kalmak denir buna
hayalinle aydınlattığım bir odada
dopdolu yaşıyorum aşkı sevdayı ve seni
Yazan
efecan-65
Tarih:
13.07.2010 08:38:04
Sil
 
çok özledim..iki güneş geçti, bir gece,biraz yağmur yağdı bana,biraz ben yağmura... sevdiğim bir şarkı çıktı radyoda yarısına ben eşlik ettim,yarısına gözlerim...anlatmak istemiyorum ama,...ben seni burda çok özledim!
Yazan
efecan-65
Tarih:
19.07.2010 18:40:49
Sil
 
Unutulmaz anları vardır hayatın Islak kirpiklere takılıp kalan Zamana meydan okuyan Biz de öylesine yaşadık seninle Öylesine sevdik Hatırla aşkım.. Kahır dolu rüzgarlar esiyor içimde Yıkılıp kalıyorum bu sağır akşamlarda Beni sensizliğe nikahladılar Yenildim duygularıma Yenildim gururuma ağlayamadım Şimdi sanadır bu ağlayışım Hatırla aşkım.. Gözümde dağlar gibi büyüyor hasretin Gelip gelip özlemin doluyor içime Yokluğunda şair kesildi gönlüm Artık hep hüzzamdan çalıyor şarkılarım Sen de nasıl sever nasıl söylerdin Hatırla aşkım.. Oysa nelere katlandı bu gönül Ne acılarla halay çekti bu yürek Ne ihanetlere gülüp-geçti bu gözler Bir yokluğuna alışamadım Bir de sensiz bu akşamlara Unutamam demiştin giderken bana Ben de unutamadım Bu bizim son yeminimizdi Hatırla aşkım.. Biliyorum şimdi saçlarını yaban eller okşuyor Gözlerine başka gözler gülüyor Gözlerin ki gördüğüm gözlerin en güzeliydi Varsın adı hasret olsun artık bu sevdanın Varsın sonu ayrılık olsun bu romanın Bitmedi bitmeyecek bu şarkım Nerede olursan ol Kiminle olursan ol Yoksulluğun çiçekleri açmış bahçemizde Evimizin ışıkları sönük Karanlıkta kalmışız ve gözlerimiz hep ardımızda Yalın ayak çocukluğumuzda kalmış bütün umutlarımız Kanatları kırık birer serçeyiz seninle aynı dalı paylaşan Dalımız çürük ağlıyoruz ağacı yeşertmiyor göz yaşlarımız Bir gün bir gün iyileşirse kanatların Bırakıp gitme beni bu çürük dalda Kanatlarım kırık ardından nasıl gelirim Ben senin göz kapaklarının ardında tutsak kalmışım Sakın sakın ha açma kurtulursam ölürümGİDECEKSEN hemen git. Kalacaksan ayarlarız bir yatak döşek. Buluruz başını koyacağın bir yastık, uzanacağın bir kanepe. Sen dert etme. Yeter ki 'Burada olmak istiyorum' de. Bakarız çaresine. Ama gideceksen oyalama ne olur. Kaçış planların cebindeyse koy masaya, bakarız haritaya. Belki yeni yollar gösteririm sana. Ucuz biletler bulurum, hızlı otobüsler, tanıdık oteller. Zora sokmam, çıkmaz sokaklara saptırmam hayallerini. Korkma kesmem önünü, tutmam ayaklarını, yalvarmam 'Gitme' diye. Ama gideceksen hemen git ne olur. Alıştırma kendini bu kadar. Evimin bir parçası olma. Sevdirme deli divane. Sonra sana verdiğim hiçbir sözü tutamam, emin ol. Çayı kaç şekerli içtiğini ezberlettirme mesela. Ya da çay mı kahve mi sevdiğini. İyi yemek yaptığını da bilmeyeyim ya da tam tersini. Tamam mı, hiç sofra kurma. Bilmeyeyim ne okursun geceleri, ne dinlersin, kimleri seversin. Hatıra niyetine kendinden bir iz bırakma, ne bedenimde ne ruhumda. Öğrenmeyeyim, geceleri uykunun arasında, yarım yamalak uyandığında sarılır mı, sarılmaz mısın diye bana. Şarkı da söyleme sakın. Canın sıkılınca ıslık da çalma. Sesin yanık mı, onu da bilmeyeyim. Özlemeyeyim sonra o nakaratları. Beni olmadık bir yerde, düşman etme televizyonlara, radyolara. Gideceksen hemen git olur mu? Kırmadan, yakmadan içimi. Biliyorum bazen nasıl acımasız olabildiğini. O kadarcık tanıdım seni. Ama bil ki bir kez ağlar yağarcasına insan. Ben hakkımı kullandım, yeterince ağladım. Yıkıp dökme olur mu yeniden beni? Gideceksen vakit kaybetme hiç. Geç oldukça güç olurmuş, yaşamadan da bilelim 2 kere 2'nin 4 ettiğini. Senden söz almaya çalışırken, ben çoktan saldım zaten iplerimi. Karakalem çizdim gülüşünü, gözlerini, yüzünü fikrime daha şimdiden. Niye böyle değildi hiçbiri önceden? Başkaydın, başkalarınındın ondan mı acaba? Gözün değmezdi gözüme, bilmezdim sıcağını. Şimdi benimlesin, ama bilmiyorum hâlâ benim misin? Niye geldi oturdu yüreğime adını koyamadığım bir sızı? Niye korkup duruyorum kapı ne vakit çarpacak diye? Çatılıp kaşların, duvarlara kilitlenecek diye bakışların, niye ödüm kopuyor? Neden telefon her çaldığında takılıp masaya sandalyeye düşe kalka açıyorum da, senin sesin gelmeyince kesiliyor sesim soluğum? Birbirinden hüzünlü olmak için birbiriyle yarışan şarkıların her biri, niye tırnaklarını geçirip yüreğime bir aşağı bir yukarı tırmalıyor içimi? Çözemiyorum nedenleri, niçinleri. Tüm bu sahneler eski aşkların mirasıdır belki de. Hiç suçun günahın yoktur. Kimbilir, sadece sevmeye gelmişsindir de ben korkup duruyorumdur kendi kendime. Gerçekten de öyle mi? Hakikaten mi? Sahiden mi? Sen de mi sarmak için yaralarını beni bekledin bunca zaman? Sen de mi yıkılıp dökülmekten korkuyorsun tekrar tekrar? Senin de mi gözünde gönlünde yaş kalmadı ağlamaktan? Senin de tek düşün usulca sarılmak mı birilerine? Sen de mi başka bedenlerde, ruhlarda bulamadın özlediklerini? Eğer öyleyse hiç dert etme. Ben sererim sana bir yatak-döşek. Tek yastığım var, ama olsun, paylaşırız. Şimdi yat, uyu. Uyu ve unut acılarımızı. Belki de uyanınca tüm yaralar kapanacak. Ama tam tersiyse o zaman hemen git vakit kaybetme. Yoksa sana da bana da YAZIK OLACAK. ...Özgürsün Artık... Ben'li çilelerin, ben'li pişmanlıkların bitti artık. Dilediğince özgürsün... Mavi gökyüzünün altında istediğin düş ülkelerine kanatlanabilir yüreğin...Dilediğin mevsimlerde delice ıslanabilir gözlerin ...Bana çıkan tüm yolları adres defterlerinden sil artık.. Adımın üzerini kalın harflerle işaretleyip kaldır beni hatıralarının en tozlu raflarına... Bana dair tek bir satır kalmasın , tek bir cümle olmasın dudaklarında.. Madem sana acı çektiriyorum, madem ben sende pişmanlığı anımsatıyorum bırak bitsin bu çile..Ben sana acı çektirmek için gelmemiştim.. Ağır yaralı yüreğine umut diye girmiştim oysa.. Şimdi sende " kanayan pişmanlık " olmuşken unut beni...Hiç yaşanmamış say yaşananları.. Ben'li hatıraların üzerine karanlığı ört ve kapat tüm perdelerini.....Bana kattıklarını, bana bıraktıklarını topla yüreğimden... Sözlerini, yeminlerini sök dudaklarımdan... Ama bir şeye dokunma ne olur...Seni " sen " diye seven yüreğime dokunma...Dokunma, acıtır yalnızlığım yüreğini.. Dokunma, kanatır diz boyu karanlığım o ince dudaklarını....Hayatımda yenilmeye alışmışken senin yenilgine de alışırım ben...Ben nice yürekte canlı canlı gömüldüm senin zaferlerine de alışırım sevgili.... Bırak dokunma kanayan yaralarıma.. Cennet kokulu tenini sıçramasın kirli yüzümden akan yalnızlıklarım...Daha fazla acıtmasın pişmanlıklarda avutulmuş hatıralarım....Topla cümlelerini dudaklarımdan... Her şey bitti artık...Ve her şey bitmişken, sana git demeyeceğim.... Gitsen de tek bir kelime bile etmeyeceğim.. Susmalıyım. Susuyorum...En derininden, en acısından suskunluğumda saklı cevaplarım sevgili... Belki de tüm cevaplarım soruların da saklı.... ....Bana kalan acıları, bana bırakılan yenilgileri- sevgin için bedenimi yüreğimi semer bileceğim - sırtıma yüklenip gidiyorum...Kapıyı aralamana gerek yok sevgili.. Sana geldiğim yollardan gitmeyi de bilirim ben....Gerek yok " en iyisine sen layıksın " sözleriyle avutulmuş devrik cümlelere...Ben iyi bilirim tozlu yolları....Gidiyorum, tüm zaferlerin başkumandanı olarak ayrılığın ganimeti olarak tüm hatıraları yakabilirsin.. Ben'li tüm yaşananları da unutabilirsin...Artık söze gerek yok...Gitmeliydim ama bu kadar erken değildi..Gidiyorum bir bedende " yüreksiz " yaşamayı öğrenmeye gidiyorum..Gidiyorum öznesi çalınmış cümlelerde sana " susmaya " gidiyorum.... Biliyorum sen bensiz de yaşabilecek kadar güçlüsün..Hayata kaldığın yerden devam edeceksin ...Noktasız, virgülsüz...Oysa ben..Oysa ben yaşadıkça hep bir eksik vereceğim sabah ictimalarında..Hep bir sen eksik olacak nefes almalarım..Artık öznesiz paragrafların içinde yarım cümlelik olarak adam sayılacağım...Artık ben " sensiz " varolacağım.... Topla cümlelerini dudaklarımdan..Bana vaat edilmemiş yarınlarımı da yanına al...Bir de benimle yaşadığın mutlulukları. Bir de sana yazdıklarımı.Kötü bir gününde gözyaşlarını kurulamak için kuru bir peçete niyetine kullanırsın senli satırlarımı... Unutmadan bir teşekkür borçluyum sana kısa bir süreliğine de olsa yarımlığımı, yalnızlığımı unutturduğun için ...Ve de yaşattığın tüm mutlulukların için....Teşekkürler sevgilim....Giderken sakın ardına bakma...Gözlerin pişmanlıklarında, günahlarında kalmasın... Sana paylaştırılmış her acına ben yüreği kefil gösterdim..Sen yüzünü aydınlığa çevir sadece..İnan bana bensiz hayatta seni hep mutluluklar bekliyor olacak...Çünkü sensiz bir yerde yaşarken bile her nefesimde bin dua saklı olacak sana... Artık mutluluğa kanatlanma zamanın geldi sevgili... Bensiz olsan da Her güneş, gözlerine doğmaya, Her rüzgar, saçlarında dolaşmaya gelecek... Hadi git.... Varlığımda acı çekmektense, Yokluğumda mutlu ol.... Çünkü mutluluklar en çok sana yakışıyor sevgili... "Topla cümlelerini dudaklarımdan... Her şey bitti artık... Maviler kadar özgürsün artık... Dilediğince uçabilirsin.... Yolların hep Cennete çıksın sevgili...." Bensiz hayatında mutluluklar dilerim... Hoşcakal hüznüm/ hoşcakal yüreğimi adadığım ömrüm.... ...Soldu yalnızlığım, sensizliğimin kıyısında... Gittiğin gün, Mevsim tersine döndü.. Öksüz kaldı çiceklerim, hissedince gittiğini.. Soldu yalnızlığım, sensizliğimin kıyısında... Olmaz ya… Belki duyarsın diye ‘gitme’ dedim, yüreğine… İçimde bir sağa, bir sola savruldu çığlıklarım.. Duymadın… Gittin... Bir adım.. Bir adım daha.. Belki dönersin yüreğime diye, Bakamadım ardından, sen giderken… Dönmedin… Gittin… Geride bir ‘’ben ‘’ kaldı, Seni, Sensizliği, gittiğin günde bırakan … Bir ‘’ben’’ kaldı, Dönmeni gittiğin gün ki hasretiyle bekleyen… İkiside yorgun.. Şimdi, Yüreğine sualim… Hangisini hak ediyorum… Ve en önemlisi ‘’sen ‘’ hangisine değiyorsun…? ...Öğrendik ki.... Öğrendik ki.... Bir tek insanın bize ''iyi ki varsın'' demesi, varolduğumuz için mutlu olmamızı sağlar.... Öğrendik ki.... Kibar olmak, haklı olmaktan daha önemlidir. Öğrendik ki.... Hayat şartları bizi ne kadar ciddi görünmeye zorlasada hepimiz çılgınlıklarımızı paylaşacak birini arıyoruz.... Öğrendik ki.... Bazen tek ihtiyacımız olan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir..... Öğrendik ki.... Parayla ''klas insan'' olunmuyor.... Öğrendik ki.... Gün içinde başımıza gelen küçücük seyler gün sonunda koca bir mutluluğa dönüşüyor.... Öğrendik ki.... İnkar edip içimizde sakladığımız şeyler gerçekliğini kaybetmiyor.... Öğrendik ki.... Biriyle dalaştığımızda tek başardığımız onun bize daha çok zarar vermesini sağlamaktır.... Öğrendik ki.... Her yarayı saran zaman değil sevgidir.... Öğrendik ki.... Çabuk olgunlaşmak için zeki insanlardan çevre edinmek gerekir..... Öğrendik ki... Karşılaştığımız herkes bir gülüşümüzü hak eder..... Öğrendik ki.... Hiç kimse mükemmel değildir.... Öğrendik ki.... Hayat zorludur ama biz daha zorluyuz.... Öğrendik ki.... Gülümsemek, daha güzel bir görüntüye kavuşmanın bedava yoludur.... Öğrendik ki.... Hepimiz zirvede olmak istesek de asıl keyif oraya tırmanırken yaşadıklarımızdır.... Öğrendik ki.... Zamanımız ne kadar azsa yapacak işler o kadar çoktur.... Öğrendik ki.... Birini ne kadar çok seversek hayat onu bizden o kadar çabuk alıyor..... Hayat Vereceği Dersleri Net Olarak Gösterir Sana Hayat der ki sevdiğin insanda arayacağın ilk şey iyi niyet olmalıdır.O yoksa başa özelliklerinin anlamı kalmayacaktır çünkü. Hayat der ki dost dediğin sadece kötü gününde yanında olan değildir,aynı zamanda sevincine de en az senin kadar sevinebilendir. Hayat der ki başarmak için sıradan olandan ayrılmak zorundasın.Bırak insanların karşı duruşunu,doğru bildiğine sarıl ısrarla. Hayat der ki daha önce görmediğin biriyle karşılaştığında ilk dakikalara dikkat et.O insanın pozitif yada negatif enerji veren biri olduğunu anlayacaksın. Hayat der ki yaptığın seçimlerden dolayı başın derde girerse eğer,ilk suçlaman gereken kişi sensin.Sızlanmak ve başkalarını suçlamak yerine,hatanı bulmaya çalış. Hayat der kibir yıkımla karşılaştığında yas tutma.O yıkımı,ne yap et öğretmenin haline getir. Hayat der ki hayvan sevmeyen insanlardan uzak dur.Doğal ve güzel olanı sevemez onlar çünkü. Hayat der ki insanlara kendini defalarca anlatmak zorunda kalma.Ya oradan ayrıl yada bildiğini oku. Hayat der ki hedeflerin konusunda kararlı ol.Engelleri düşünme.Ya bir yol bul,ya bir yol aç. Hayat der ki içgüdülerinin sesine çok iyi kulak ver.Unutma ki,onca hayvan türü onlar sayesinde varlığını sürdürüyor miliyonlarca yıldan beri. Hayat der ki kendini saygın bir birey haline getir.Aksi taktirde,boşuna beklersin başkalarının sana saygı duymasını. Hayat der ki başına bir şey geldiğinde,neden başkalarının değil de benim başıma geldi bu iş diye sızlanma,durduğun yere bak... İnsanlar çoğu kez akılsız, mantıksız ve ben merkezli davranırlar Sen yine de onları affet. Eğer iyi niyetliysen ve insanlar seni bencillik ve gizli amaçlar gütmekle suçluyorsa Sen yine de iyi niyetli ol. Eğer başarılıysan, sahte arkadaşlar ve gerçek düşmanlar kazanırsın Sen yine de başarmaya devam et. Eğer dürüst ve açık yürekliysen, insanlar seni aldatabilir Sen yine de dürüst ve açık yürekli ol. Senin yıllarca uğraşarak yaptığını, bir başkası bir gecede yok edebilir Sen yine de yapmaya devam et. Eğer huzuru bulmuşsan ve mutluysan,seni kıskananlar olabilir Sen yine de mutlu ol. Bugün yaptığın iyilikler, yarın genellikle unutulur Sen yine de iyilik yap. Dünya için elinden geleni yap, bu belki asla yeterli olmayabilir Ama sen yine elinden geleni yap. Gördün mü, sonuçta, herşey Allah'la senin aranda Hiç bir zaman onlarla senin aran olmamıştı zaten.Mevlana derki:"Aşk topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır,ya canın acıya acıya adım atacaksın,yada canını acıta acıta söküp atacaksın...
Yazan
efecan-65
Tarih:
20.07.2010 17:04:34
Sil
 
''YAŞAMAK fırsattır yararlanmayı biL!
YAŞAMAK güzeldir kıymetini biL!
YAŞAMAK mutluluktur tatmayı biL!
YAŞAMAK rüyadır gerçekleştirmeyi biL!
YAŞAMAK meydan okumaktır karşı çıkmayı biL.
YAŞAMAK görevdir tamamlamayı biL.
YAŞAMAK oyundur oynamasını biL.
YAŞAMAK servettir korumasını bil!
YAŞAMAK aşktır sevgidir keyfini çıkarmayı biL!
YAŞAMAK yaşamak bilmecedir çözmesini biL.
YAŞAMAK verilmiş bir sözdür tutmayı biL!
YAŞAMAK yaşamak hüzündür aşmayı biL!
YAŞAMAK şarkıdır söylemeyi biL!
YAŞAMAK mucadeledir kabullenmeyi biiL!
YAŞAMAK traedidir göğüs gelmeyi biL!
YAŞAMAK macaradır göze almayı biL!
YAŞAMAK çok kıymetlidir mahvetmemeyi biL!
YAŞAMAK YAŞAMAKtır uğruna savaşmayı biL.
Yazan
efecan-65
Tarih:
20.07.2010 17:06:05
Sil
 
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı, yoğunluğuna yaşayacaksın bir şeyi
Sevgilin bitkin kalmalı öpülmekten
Sen bitkin düşmelisin koklamaktan bir çiçeği

İnsan saatlerce bakabilir gökyüzüne
Denize saatlerce bakabilir, bir kuşa, bir çocuğa
Yaşamak yeryüzünde, onunla karışmaktır
Kopmaz kökler salmaktır oraya

Kucakladın mı sımsıkı kucaklayacaksın arkadaşını
Kavgaya tüm kaslarınla, gövdenle, tutkunla gireceksin
Ve uzandın mı bir kez sımsıcak kumlara
Bir kum tanesi gibi, bir yaprak gibi, bir taş gibi dinleneceksin

İnsan bütün güzel müzikleri dinlemeli alabildiğine
Hem de tüm benliği seslerle, ezgilerle dolarcasına

İnsan balıklama dalmalı içine hayatın
Bir kayadan zümrüt bir denize dalarcasına

Uzak ülkeler çekmeli seni, tanımadığın insanlar
Bütün kitapları okumak, bütün hayatları tanımak arzusuyla yanmalısın
Değişmemelisin hiç bir şeyle bir bardak su içmenin mutluluğunu
Fakat ne kadar sevinç varsa yaşamak özlemiyle dolmalısın

Ve kederi de yaşamalısın, namusluca, bütün benliğinle
Çünkü acılar da, sevinçler gibi olgunlaştırır insanı
Kanın karışmalı hayatın büyük dolaşımına
Dolaşmalı damarlarında hayatın sonsuz taze kanı

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:
Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına
Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır
Yazan
efecan-65
Tarih:
20.07.2010 17:10:48
Sil
 
Sen Her Şeye Değersin

keşke gonca bir gül olsaydım
yalnızca senin için açardım
inan bir tek sana kokardım
eğer sen içine çekmeseydin beni
ben de hemencecik solardım
gözlerim bir tek seni görüyor
düşlerimde hep sen varsın
bu yürek senin için ölüyor
sen vaz geçemeyeceğim yarsın
sen nerelerdesin söyle canım?
bil ki sensizlik ölümdür benim için
bin defa bile can veririm sevdam için
yeter ki bana gülümseyiver sultanım
ah! bir kez tutabilsem o güzel ellerini
razı olurum ateşte yaksalar da beni
ben de yanarak öderim aşkımın bedelini
sen her şeye değersin seviyorum seni
Kalbimde senin varlığın,bedenimde ben varım
Yüzümdeki tebessümüm tek gülücüğüm
Sabah uyandığımda yanımda olmayan
Heran benle ben olansın,
Yanımda olmasan bile sevgime değersin
Sen herşeye ama herşeye değersin
Uzaklarda olsanda sen benle benimlesin
İşte sen daima yaşanan,yaşatılan sevgilimsin
Seni görmesemde,kokunu hissetmesemde
Varlığını tüm bedenimde yaşadığımsın
Beni güneş gibi ısıtmasanda,
Karanlık gecelerde yanımda olmasanda,
Yalnızlığımı senle paylaştığımı anlamasanda
Sen,sevilmeye değer yarimsin vesselam
Birgün gelecek biliyorum
Beni arayacak ve bulacaksın
Ben senden vazgeçmedim vazgeçmem
Sen benim ebedi tek sevdiceğimsin
Seni küçük kalbimde büyüttüm
Bedenimde yaşatıyorum,
Gelmesende bekleyeceğim seni ebede kadar........
Her ne olursa olsun,isterse bu dünyada cehennemi yaşayan bu bedenim
Kül olsun, küllerim rüzgarlara karışsın,her bir külüm ayrı ayrı yerlere ulaşsın
Göz yaşlarım, yaş yerine kan olsun, o kanla bir derya oluşsun
Yinede seni sevecegim, yinede acıda olsa senin yollarını bekleyecegim.


Sana dedim sevdimmi ALLAH'ına kadar severim,sevgim için can veririm
Bu dünyada kısmet olmasada kavuşmak,fark etmez öbür dünyayı beklerim.
Yaşarken bir ölü olsada bu bedenim, sen sakın üzülme bitanem
Ben sabırlıyım, ben seni halen seviyorum, ahiret kapısında yine beklerim.


Sen yanımda olacaksan eger, ellerin elimde kalacaksa eger
O güzel yüzünü her zaman görüceksem,sana dokunabiliceksem eger
Sen sakın üzülme, sen her zaman gülümse,tatlı tatlı bak yine
Sen yanımda olduktan sonra cehennemde bile olsam aşkın herşeye deger herseye degersin

karanlık semaya doğdun ay gibi
ümİtsİz gencliğime armağan gibi
hani varya o tatlı nazın bal gibi
bır bakısın nelere değmezki gülüm

bir nisan yağmurun yağışı gibi
taprağa canı katışı gibi
aşığın maşuğa deyişi gibi
bir gülüşün nelere değmezki gülüm

her sabah güneşin doğuşu gibi
gunduzun geceye akışı gibi
semada yıldızların durusu gibi
sende kalmak nelere değmezki gülüm

dudağın suya kanışı gibi
kanın damarda akışı gibi
bır canın bedende kalışı gibi
varışın nelere değmezki gülüm

yureğin bır annenin saf sütü gibi
arının balı peteği gibi
koyu bir kahvenin hatırı gibi
bır sözün nelere değmezki gülüm

bakışın gülüşün konar gönüle
bahar lar bahceleri sunar bülbüle
haykırsam şu vakit elalem güle
senı bılmek nelere değmezki gülüm

ismini bembeyaz bir gülden verdim
kalbimden sevgileri önüne serdim
aşkından tattıkca kalırmı derdim
varlığın nelere değmezki gülüm

ölümüne suya kanarya insan
içemem ben seni,kıyamam kansam
bır selale olsan kalbime aksan
seni tatmak nelere değmezki gülüm

o gül yüzün zümre yıldızı gibi
gözlerin cennet in yarısı gibi
adem ile havva nın duası gibi
muhabbetin nelere değmezki gülüm

sen benim dunyada yegane hurim
sözlerin şerbetim aşkın kevserim
sevginden kana kana içmek isterim
sunuşun nelere değmezki gülüm

bırak rüzgar saclarına buseler versin
hayran hayran seninle esmeye görsün
kem gözlerin şerrinden allah korusun
bır tel sacın nelere değmezki gülüm


hasretim ozlemim oldun bir anda
yureğim hiç olmadık buyuk bir darda
gözlerim kaldıysa uzak yolarda
gel desem yolara düşenmi gülüm

bır güvercin kanadına sar saclarını
yazıver bır kağıda selamlarını
en sonun da hayır dualarını
sal desem bir haber yollanmı gülüm


içime hasretini duman duman cekerken
uyku nedir bilemem perdeleri cekerken
her an hasretinle iniminim inlerken
çekilmez yokluğuna çare olanmı gülüm


yıldızlar nasılda bak sevdalı semaya
hiç ayrı durdularmı ?ı bak güneşe bak aya
mecnun sevda çölünde haykırırken leylaya
dilimden feryatları sende alanmı gülüm

yedi gök şahit olsun sen aşkımın leylası
uzağımda olsanda sen kalbimin hevası
aşkın göklerden ınen sanki kudret helvası
doya doya tatsam seni bende bıtenmi gülüm

aradan gunler gecti ayrı düştük elerde
ne tadım var tuzum dertliyim bu gunlerde
benliğim yapayalnız ,bu hüzün mevsiminde
gel al beni , desem gelenmi gülüm

elim ayağım bağlı sevincim sürgünlerde
bir köle misaliyim zincirler çemberinde
bıçare kaldım işte kaderin cilvesinde
gel beni azat eyle,desem gelenmi gülüm

ne olur ömrünce hizmetkarın olayım
sen efendim ben kölen,beni sana sunayım
elimde demet demet sana güller sunayım
aşkımın gülü ol desem olanmı gülüm...!!! kirpiklerim üşüyor adın her aklımdan geçişinde
her gün biraz daha çoğalıyorsun
içimde hasretin, hasretinde anılarım büyüyor
dayanamıyorum
yokluğunun varlığını her hatırladığımda
yüreğimde hissettikçe
derinliklerimde kayboluyorum
nereye savrulduğumu bilmeden
ve varlığım yok olsa diye dualar ediyorum
kaçtıkça sana geliyorum
kahretsin kalbimdesin
öyle bişeysinki
İçimde bitmeyen hiç tükenmeyensin…..
Ama bilesinki sevdiğim
Uzaklarda bi yerlerde
Özlenmektesin
Ve umutsuzda olsa
Beklenmektesin
Sen yinede sakın ama sakın gelme
Gelirsen
Bi kez daha alışmak zorunda kalacağım sensizliğe
nasıl olsa yine çekip gideceksin biliyorum
Sen benim ne çektiğimi nerden bileceksin
Sen hiç sensiz kalmadın ki
Gitmelerin çok yaktı canımı
Yanacak canım kalmadı
Sakın gelme
Alıştım sensizliğe desemde
Yalan
Kolay mı sensizliğe alışmak
Kolay mı artık yok gitti unut onu gönlüm demek
Dilim varmıyor kendime bile itiraf edemiyorum
Şimdi kırdım zincirlerimi söylüyorum
Seni seviyorum
seni seviyorum
seni seviyorum
seni seviyorum
bu lafı söylemek kolay değil inan bana
sevmek kolay değil
ve ben bilirsin inanmadığım bir şeyi söylemem
sen inanmasan da


seni seviyorum
bu lafı söylemek kolay değil inan bana
sevmek kolay değil
ve ben bilirsin inanmadığım bir şeyi söylemem
sen inanmasan da
MEKANSIZ_ŞAİRAŞKINA DÜŞELİ

Göz göz oldu yaralarım
Ciğerimi paralarım
Gözyaşımı sıralarım
Aşkına düşeli

Yaralanmış gönül kuşum
Can evimden vurulmuşum
Yaşamaktan yorulmuşum
Aşkına düşeli

Hasretinle oldun şair
Gözlerimde birer nehir
Gece hain gündüz zehir
Aşkına düşeli

Kırıldı kanadım kolum
Çıkmazlara girdi yolum
Belli değil sağım solum
Aşkına düşeli


ÖĞRENDİM BEN

Siyahı gözlerinden
Pembeyi sözlerinden
Sevdayı izlerinden
Öğrendim ben sevgilim

Maviyi gülüşünde
Beyazı öpüşünde
Sevdayı on yedimde
Öğrendim ben sevgilim

Turuncuyu nazından
Laciverti hazından
Sevdayı bakışından
Öğrendim ben sevgilim

İÇEMEZSİN

Gittiğini kimselere söyleme
Sen kalbimden öteye geçemezsin
Bülbül olup güllerle gün eyleme
Aşk şarabı zehir olur içemezsin

Rüzgar ektin fırtına biç birazda
Sen gönlünü avut bu yazda
Can yoldaşın inlerken ayazda
Aşk şarabı zehir olur içemezsin

Keremde yok bu devirde aslıda
Birgün sürmez muhabbetin faslıda
Yar seninde mumun söner yatsıda
Aşk şarabı zehir olur içemezsin

BAHAR GÜLÜ

Elele ayrılmıştık hatırlarmısın
Sevgilim seninle bir mayıs günü
O güzel yüzünü görür gibiyim
Elinle verdiğin bahar gülünde

O gül elimde solacak belki
Aşkın hep kalbimde kalacak bilki
Aramıza kışlar girsede
Seni gülüm unutmak mümkün değilki

Verdiğin o bahar gülü varya
Benim için dünyanın hazinesidir
Gözyaşımla suladım onu
Ağlamak kalbimin hazin sesidir

ZANNETMEKİ

Zannetme seni unuttum
Zannetme gönlümde hasretin soldu
Zannetme kendime sonunda yeni bir
Aşk buldum aşkımız mazi oldu zannetme

Dönsede denizler kızgın bir çöle
Sana olan aşkım bitmez nafile
Gökyüzünde güneş sönse bile
İçimdeki ateşin söndü zannetme
SAKIN SAKIN..

SÖZ

Sana olan duygularımın
Hiç bir zaman değişmeyeceğine
Seni her zaman seveceğime
Gönlümdeki tek aşk olacağına
İyi ve kötü günlerimde daima
Yanında olacağıma
Sana söz veriyorum AŞKIM
SÖZ SÖZ....

DELİ GİBİ

Seni yalnız mehtap sanıp
İzliyorum deli gibi
Her saniye seni anıp
Özlüyorum deli gibi

Çıkmazdayım zor bilmece
Yokluğun aşka işkence
Yollarını gündüz gece
Gözlüyorum deli gibi

Sitem ettirdin yıllara
Kapanmıyor derin yara
İsmini ben her duvara
Yazıyorum deli gibi

Senin kalbin aşklara tok
Oysa benim için başkası yok
Mecnun kerem ferhattan çok
Seviyorum deli gibi
SENİ ÇOK SEVİYORUM

SANA VEREYİM

Ferhat değilim dağları deleyim
Mecnun değilim çölleri gezeyim
Sabır taşı değilim çile çekeyim
Bir gülde canımı sana vereyim

Seni sevdiğimi eller nerden bilecek
Akan gözyaşımı kim silecek
Bir ömür yolundamı bitecek
Bir gülde dünyayı önüne sereyim

Çiçekten en tatlı renkler
Meltemli gecelerin pembelikleri
Evrenin tüm güzellikleri
Sana mutluluk versin dilerim

Ayaklarına serilsin bahar
Gözlerinde parlasın tüm yıldızlar
Kimsenin duymadığı ılık rüzgar
Sana sevgimi getirsin dilerim
AŞKIM...

O GECE

Yakında gelirim bekle sevgilim
Mehtabın cama vurduğu gece
Sakın usanıp beklemekten vazgeçme
Mecnunun leylayı bulduğu gece

Mevsimler bahara ulaşmaz sanma
Güller tomurcuk açtığı gece
Serap görmeden karşımda seni
Saatler ikiyi vurduğu gece

İlk satırım sana hatıra olsun
Son satırımda elveda
Seni unutursam yazıklar olsun
Yeterki sevgimiz ebedi olsun

Seninle açıldı günah defterim
İsterim seninle kapansın
Seninle açıldı gözlerim
Dilerim seninle kapansın


İHTİYACIM VAR

Kurumuş toprakların yağmur duası gibi
Tomurcukların güneşe özlemi gibi
Kabul olunan bütün dilekler gibi
Gel sana öylesine ihtiyacım var

Hüzünleri aracağım yreğimden
Sönen bu ateş alevlenecek yeniden
İçimdeki fırtınayı dindireceksin
Gel sana öylesine ihtiyacım var

Sen benim ellerimdeki sevgim
Susan dilim bir çift gözüm
Hayaliyle gezdiğim düşlerimde gördüğüm
Gel sana öylesine ihtiyacım var


AYRILIK

Hep hayal kurarken bağlılıktan
Söz etme ne olur ayrılıktan
Sensiz kurtulamam bataklıktan
Umudumu keserim ben hayattan

Karlar düşüyor hep yollarıma
Gel artık şu yorgun kollarıma
Zulüm etme yazık şu canıma
Anladımki girmişsin sen kanıma

Dayanamam bir sitemli sözüne
Gir artık şu ağlayan gönlüme
Gönlün razımı şu perişan halime
Ayrıldık ayrılalı döndüm bir zalimeDÜŞÜNDÜM

Dün yine aklımdaydın saatlerce
Önce ölümü
Sonra sensizliği düşündüm
Birşeyler tıkandı boğazıma
Ağlayamadım

Acaba sensizlikmi
Yoksa ölümmü daha korkunç
Ayırt edemedim ikisini
Farkı yoktu birbirinden

Ölüm sensizlikse eğer
Sensizlik zaten ölümdü bana
Seni ölümden çok seviyorum aşkim

Sana olan aşkımı sanki bilmez gibisin
Seviyorum desende
Sanki sevmez gibisin
Sen sevsende sevmesende
İnan benim herşeyimsin..DİYEBİLİRMİSİN

En güzel şey nedir deseler
Aşktır diye bilirmisin
En çok kimi seviyorsun deseler
Adımı söyleyebilirmisin

Neden ağlıyorsun deseler
Sevgilim için diyebilirmisin
Beni unutmanı söyleseler
Hayır diyebilirmisin

Yaşamak güzelmi deseler
Onsuz anlamsız diyebilirmisin
Söyle sen kimsin kiminsin deseler
Aşığım ve yalnız onunum diyebilirmisin

Söyle nerde ölmek istersin deseler
Onun kollarında diye bilirmisin
Sevgilim....
ZORMUŞ

İşte ayrıldık dediğin oldu
Üzüntüm kederim saçlarımı yoldurdu
Ağladım gözlerim kan ile doldu
Unutursun demiştin unutmak zormuş

Bilmem bana neydi kastın
Ayrılık hançerini bağrıma bastın
Gönlümün sana akan bandını kestin
Unutursun demiştin unutmak zormuş

Hep neşeli kal benim gibi olma
Ayrılık acısını tadıpta görme
Sev sevil ayrılık nedir bilme
Unutursun demiştin unutmak zormuş

Gönlüme bu sevdayı sen koydun
Ben kahroldum
Sen hep duydun hep gördün
Unutursun demiştin
Seni unutmak zormuş
ELVEDA

Yoksa kaybolacağım karanlıklarda
Belki sisli bir kış gecesi
Belki hüzünlü bir sonbahar akşamı
Cesedimi bulacaklar çamurlar arasında

Gelip sana haber verecekler
Şaşıracaksın bir elimde resmin
Bir elinde silahı vardı diyecekler
İnanmayacaksın

Kalkıp geleceksin sonra bana
Cesedimi görünce taş kesileceksin
Senin için neler çektiğimi anlayacaksın
Tutup ellerimden affet beni diyeceksin

Seni çoktan affettiğimi bilmeyeceksin
Eğilip sarılacaksın soğuk vücuduma
İşte o anda bir fısıltı duyacaksın
Dudaklarımdan
Elveda aşkım elveda bu son veda..İSTEMİŞTİM

Sana aşık olmak istemiştim
Gözlerim görünce dayanamadı
Biliyorum hakkım yoktu sevmeye
Yüreğim mantığa katlanamadı

Böyle işten gülen gözlerle
Yemin ederim inan rastlamadım
Biliyorum hakkım yoktu sevmeye
Asla böyle bir anı yaşayamadım

Öyle pırıl pırıl bakıyorduk
olmaz böyle bir mucize dedim
Gönlüme süzülen bakışlarını
Elimde değil önleyemedim

EY HAYAT

Bazen bir silah alıp
Kafama sıkasım gelir
Bazen isyan ederim
Canıma kıyasım gelir

Bazen yalnız kalıp sessizce
Düşünesim gelir
Bazende haykıra haykıra
Bağırasım gelir

Hele birde kadere isyan edip
Buralardan gidesim gelir
Herşeyden sonra aklıma yar gelir
İşte ozaman dururum
İsyanlar bir tarafa sitemler bir tarafa
Aklıma yar gelir

Sevmeseydim yapardım
Sevmeseydim giderdim
Sevmeseydim isyan ble ederdim
Ama seviyorum hemde çok
Ve onun için varım ey hayat
BİR DELİ SEVDA

Sevdam hasretinle yanan bir alev
Özlem dudaklarımdaki bir sözcük
Sen yüreğimi yakan bir volkan
Ben ise sana sevdalı bir aşık

Umut dağlarda esen bir deli poyraz
Beklentim ise birazcık mutluluk
Korkum sana hiç kavuşamamak
Ben ise aşkınla miyat olmuş bir deli

Gözlerim kan ağlıyor sen gittin gideli
Bak bak yine şafak söküyor
Bir sabah daha oluyor sensiz
Ben ise hala sana aşık sana deli
Sensizimya gülüm
Yüreğim sanki bir yangın yeriSİGARA YAK

Geceyi aydınlatan sabahlara bak
Beni sana anlatır yıldızlara bak
Kendini gecenin sessizliğine bırak
Dal eski günlere dalda bir sigara yak

Özlemleri hasretleri bir kenara bırak
Bak sevgilim geride kalanlara bak
Unutma rüzgar yağmuru getirir
Maziye dal bir sigara yak

İsyanlar sitemler boşadır bırak
İsyan etmek günahtır bak
Al eline albümleri eski resimlere bak
Dal sevgilim maziye bir isgara yakÖZLEDİM SEVGİLİM

Bak sevgilim yağmur yağıyor
Bilirsin ben yağmuru severim
Sanki yağmur seni bana anlatıyor
Özldim sevgilim seni özledim

Yağmurla gelen hasretin
İçimi yakıyor özlemin
Bilemezsin ne zordu bana
Ayrılık ne zordu sensizlik

İçimi yaktı bitirdi hasretin
Bekliyorum sevdiğim
Kucak açtım özlemlerimle
İçimdeki ateşi söndür

Gelde bitsin bitsin artık
Yağmurum ol gel
Bana yağ sadece bana yağ
Seni özledim bilemezsin sevgilim
seni çok seviyorum aşkımVUR BENİ

Vur beni eğer gideceksen
Vur vurda öyle git
Vur kalbime hançeri
Eğer dönmeyeceksen

Sensizlik öyle zorki
Bir bilsen nasıl alışmışım sana
Sensizlik öyle zorki
Ölesiye bağlanmışım sana

Hasretin içimi yakerken
Vuslatın mehtaba vururken
Hele birde yanımda sen yokken
Bir bilsen nasıl alışmışım sana

Bekliyorum sevdiğim
Yollara bakar oldu gözlerim
Hasretinle tükendim bittim
Hala sana aşık
Seni seviyor bu deli kalbimNE SEVDA

Bir maziye baktım
Sessizce düşündüm
Biraz seni biraz beni
Ne sevda imiş yaşadığımız

Düşündüm geçmişi düşündüm
Düşündüm yaşananları
Düşündüm geride kalanları
Ne sevda imiş yaşadığımız

Düşündüğümde gözlerim doldu
Düşündüğümde yüreğim kar oldu
İçimdeki hasret beni yaktı kavurdu
Ne sevda imiş yaşadığımız
CANIM

Eğer bir gün sensiz kalacaksam
İşte o gün vur kalbime hançeri
Öldür acıma al içimdeki seni
Sonra git canım

Senle hayata tutundu bu can
Sen gideceksen varsın yaşamasın
Senle güldü bu gözler
Sen gidersen kör olurum canım

Gidersen seni ararım
Gidersen can alırım
Sonra bu canıma kıyarım
Yeminim olsun canım
YALANCI SEVDA

Senle başlamıştım yeni bir hayata
Artık sende vardın benim hayatımda
Senin hayalinle yatıp kalkan bir ben
Senin için bu hayatta yaşardım ben

Ya sen hiç beni düşündünmü söyle
Beni bu halimle bırakıp giderken
Bir hevesmiydi senin aşkın bende
Hani ölümsüzdü aşkımız bedenlerde

Ne oldu aşkımıza ne oldu bize
Hangi kara kedi geçti aramızdan
Kimdi bizim kavuşmamıza engel olan
Hayatmı zalimdi yoksa senmi insafsız

Hani bu aşk o bedende ebedi olacaktı
Hani seninle biz siirlerle anılacaktık
Şimdi ise aşk mazi biz yalan olduk
Şiirlerle değil yalanlarla ayrıldık
Yalanlarla insafsız.

Ne oldu bize?

Neden ellerin soğuk bu kadar?
Neden gözlerin beni götürmüyor uzaklara eskisi gibi?
Hayalinde avutmuyor artık beni...
Varoluşun yetmiyor mutlu olmama...

Ne oldu ki bize?
Yoksa bitiyor mu yüreğimizdeki heyecan?
Anlat bana ne olur..
Yeniden aç gözlerimi hayata..

Sen hayatımın manasıyken,
Neden neden bu gidişler?
Ya neden artık yüreğim çarpmıyor,
Yanağımda dudaklarının masum ıslaklığını hissedince?

Eğer öyleyse,
Yani unutmuşsa tenim tenini,
Burnuma ilişmişse başa bir gülün kokusu,
Bir dakika durma, git...

Hayal edemiyorum seni, benim olmayınca..
Kurtar beni bu ıstıraptan ve git...
Oysa, oysa yeminliydi bizim sevdamız..
Yoksa bozulmak için miydi yeminimiz?

Unut beni ne olur...
Gelme artık rüyalarıma..
Yatağıma sığmıyor artık senli rüyalar...
Avucumdan bir bir kayıyor, senli hatırlar...

Hani yüreğimin sahibiydin sen?
Öyleyse kurtar beni bu kabustan..
Yola getir, bastır yüreğimdeki isyanları..
Ya da çek git, ardına dahi bakmadan...

Yüzün, neden güzel değil eskisi kadar?
Ve neden başkaldırıyor, bakışlarına gözlerim?
Eğer vardıysa yolumuz sona..
Beni bana bırak, kendini de çek al yüreğimden..

Size ne oluyor gözlerim?
Nedir bu sağanağın sebebi?
Firar eden sen değil misin be yüreğim?
O zaman sus, sus artık.. rahatlat beni.
Yarıda bırakma, ölüme giden şu son seferi..


Ne Çıkar

Gittin bir gün sessizce
Gitme kal diyemedim kelimelerce
Arkana bile bakmadın
Oysa seviyordum delice

Gittiğine memnun olduğunu söylüyorsun
Dağları üzerime yıkıp duruyorsun
O da yetmezmiş gibi
Kalbimi bin parçaya bölüyorsun

Ne çıkar artık geri dönsen de
Seni seviyorum desen de
Gittin artık bir kere
Geri dönmeyeceğini bilsem de

_______ZaMaNsIz SewDaMhangi şair şiirini unutur
en güzel rüyalar içinde
üşenir de yazamaz o an
ilham perisinin fısıltılarını,
sonra ağlar da, böyle yakarır
unutmaya zorladığı hafızasına
hatırlatmak için o mısraları...
bu ne aşktır ki
her çırpınışta daha da battığı
bu iğrenç kum batağında
yardım istemeden gömülmeyi bekler,
kaybettikleriyle beraber...
ZaMaNsIz SewDaM

Ayrılırken verdiğimiz bir söz vardı ya
Hani ağlamak yoktu, ağlamayacaktık
Yaptığımız hatayı belki birgün anlayıp
Hani arkamıza dönüp hiç bakmayacaktık

Mutluluk kısmet değil harammış bize
Tutamadık el-ele bakamadık göz-göze
Kader vurdu boyun eğdik, geldik mi dize
Hani kadere hiç lanet savurmayacaktık

Yaşanmamıştı hiçbir sevgi bizimki gibi
Hani kimseler bilmesin anlatmayacaktık
Olur ya bir gün yine bir yerde karşılaşırız
Hani iki düşman gibi
Nefretle bakmayacaktık


SEN HAKLISIN

Yeni fark ettim sen haklısın
Söylediklerin tek tek çıktı
Hepsi yarı yolda bıraktı, aldattı
Biliyorum sen haklısın

Biliyorum ona kızdım seni kırdım
Anlıyorum şimdi, ona bağırdım seni ağlattım
Kaç gece gelmedim, sabahlara kadar beklettim
Biliyorum sen haklısın

Çok üzdüm seni biliyorum
Saçların benim yüzümden ağardı
Güzelim yüzün benim yüzümden yıprandı
Biliyorum sen haklısın

Zor geliyor şimdi bunları kabullenmek
Yüzüne baktıkça, ağlamamak zor, çok zor
Ellerim titriyor, bir daha olmaz diyorum
Biliyorum sen haklısın

Ne zaman eve dönsem, kapıyı sen açsan
Yüzündeki o buse, eksik olmadı
Kaç kez kapıyı çektim, hep sen geri açtın
Biliyorum sen haklısın

Bu son olsun artık
Adam oldum sanırım
Bir daha olmaz herhalde
İçindeki o kıvılcımı bul
Ben de ordayım (seni seviyorum)...

ZALİM_DÜNYA

Nice padişahlar,
Nice alimler,
Nice arifler,
Nice kamiller,
Nice zalimler,
Nice iyiler,
Nice akillilar,
Nice deliler,
Geçip gittiler, gölgesizler.
Aman be dünya,yalan dünya
Derdi derde katan dünya
Beni benden eden dünya
Yar olmadin zaten,
Hiç bir kula.
Hainsin sen, zalim dünya.
Zalimsin sen, Hain dünya

____ZaMaNsIz SewDaM ÖmRümm
HADİ_GİT

Hadi git kapıyı üstümden kapat...
Anılar!.. Bir resmin kalsın odamda.
Perdeleri kapat, ocağı söndür
Ha sensiz kalmışım, ha ölmüşüm.

Ağlarsam aldırma görmedin farzet.
Farzet bir dilenci savdın kapıdan!...
Hadi git sevgilim ağarmadan gün
O zaman olacak benim vedam ...

Bahçede iki gül kırmızı beyaz,
Kırılmış birisi açmadı bu yaz.
O gittiğin yerde birkaç kürek kaz
Sana uğurlar olsun ...
ben nasıl olsa ölürüm bu yaz.

________ZaMaNsIz SevDaM /029<<<ARARIM SENİ>>>

rüzgarın poyraz estigi bu yerlerde ararim seni
gece olurda sabah olmaz
günes bir gün olsun benim için dogmaz
bu karanlık yerlerde ararım seni

hayalin gözümde çözülmez bir perde
gezerim divane düşmüşüm derde
neydi suçum neden bu çile
içtiğim kadehlerde ararım seni

isyan ediyorum günahını bile bile
dilimden siliyorum kalbimden asla
divane derdimde ararım seni
o eski günlerde ararim seni

sabrımın son aşamasındayım
sabrım tükeniyor ben tükeniyorum
gece ayrı gündüz ayrı seni düşünüyorum
ben yaşadığım bu cana isyan ediyorum
isyan ediyorum
>>>>>>>>ÖmRümm<<<<<<


>>>SON_ÖZLEM<<<

aylarca aradım sevgilim seni
belki birgün gelirsin diye
içimde özlemin bitermi bilmem
sevgilim dönüpte gelirmi bilmem
aşkımız mazide kalırmı bilmem
kalmaz bu aşkımız kalmaz sevgilim
seni beklemekten ağardı saçım
kendi mezarımı elimle kazdım
son nefesimde bile hep seni andım
bilemezsin ölmeden mezar taşıma
sadece SENİ SEVİYORUM yazdım

____________>>ZaMaNsIz SewDaM:

>>>GETİRİRİM_SANA<<<

birgün dudakların kurursa
okyanusu getiririm sana
akşam ayazında titrersen
güneşi getiririm sana
eğer gönlün bir sevgi ararsa
kalbimi söküp getiririm sana

bir gün bütün dünyaya küser
ışıkları söndürmek istersen
bırak bir mum ışığı yanık kalsın
o mum ışığında
bitmeyen sevgimi bulacaksın

sen güllere özenme bitanem
güller sana özensin
üzme tatlı canını
sen güllerdende güzelsin
sevgi kadar özgür
benim için özelsin
sen varya sen bitanem
dünyalara bedelsin

________>>ZaMaNsIz SewDaM

>>>GÜLÜM_BENİM<<<

güller bahçesinde güller solsada
gülmeyi unutup hep ağlasanda
hayata küsüp hep sussanda
seni yanlız bırakmam asla
bu dünyada unutma

gölgeler düşsede yüreğimin üstüne
güneşini sakın söndürme
eğer umut yoksa yaşamak
çok zor gelir insana
unutma senden birtane daha yok bu dünyada

__________>>>ZaMaNsIz SewDam

>>>Canım_ÖmRümee<<<

ağlamanı istemiyorum ben ölürsem
beni en sevdiğin halimle hatırla
uzak diyarda olduğumu düşün
bir gülür kendiliğinden unutursun
gecer bütün hüzünlerin neşelenirsin

her yeni gelen günü bensiz yaşayacaksın
gece yağan yağmur ile uyursun
sabah birde bakarsın yokum
ben kumraldım AŞKIM bu seferde esmer seversin
unutma aşk yaşayan içindir

sen terk etmeden ben gidiyorum
sen belki farkında değilsin
yada benden emin olamıyorsun
eğer bu şiir lerimi okuyabiliyorsan
anlaki seni hala çok seviyorum
________AŞKIM_________
_________Ömrümmm Ölürümm Sanaa

>>>MAZİDEN BİR YAPRAK<<<

negin denizlerin ortasındaki
adalarda saklı sana olan sevgimin yüceliği
ve tüm hüzünleri
senden başka keşfetmemiş kimse
doğallığını akıp giden zamanın
şelalesi altında ıslanmaktan
yorgun düşmüş bedenlerimizle sevişmek
şimdi umutlarım uzak kalmış diyarında
tenim teninle hayat buluyor gecede
adınla başlıyor herşey
ve güneş doğuyor geceye
karanlık yokluğunu anımsatıyor yüreğime
ve sen geliyorsun aklıma
deliye döüyorum sanki
senin olmadığın yerde
ve seni çok seviyorum
daima seveceğim BİTANEM

________>>ZaMaNsIz_SewDam

>>>HİÇ<<<

geceleri sabaha kadar
ağladınmı hiç
uykusuz gecelerin
geçtimi hiç

yanlız kalıp
seni seviyorum diye
haykırdınmı hiç

delicesine sevip
bir hiç uğruna
ağladınmı sen hiç
AĞLADINMI HİÇ SÖYLE

_______>>ZaMaNsIz_SewDam

>>>ANLATAMIYORUM<<<

anlatsam aşkımı kalemler yazmaz
anlatsam aşkımı denizlere sığmaz
anlatsam aşkımı yıldızlar parlamaz
güneş olup yarr kalbine doğmadımki

elbet bir gün yar arar bulursa
kül olmuş aşkımız tekrar alevlenirse
mazideki aşkımız tekrar doğarsa
dönelim en başa yar diyememki

bunca yılı boşa geçirmişim
bir anım kaldı yaşanan maziden
yarime vedalaşıp hoşcakal demeden
yaşayan bir ölüyüm ama ölemedimki

AŞKIMIZ İÇİN YAŞIYORUM BEN

__________>>>ÖmRümmm

>>>SON_YAPRAK<<<

kuru bir ağacın tek dalındayım
son yaprak namı ile sallanmaktayım
aşk ölüm ise ölümü hissettim
yaşamak uğruna sallanmaktayım

yanlız hayatın ilk yılındayım
unutulanlar şehrinde yaşamaktayım
ölüm kurtuluş ise ölümü hissettim
ayrılık ipinin ucunda sallanmaktayım

kaybedeceyimi bildiğim bir oyundayım
karanlıkların donattığı yolun sonundayım
yaşanmış ve yaşanmamış anılara elveda
artık aranızdan ayrılmak zorundayım

_______>>>ZaMaNsIz_SewDaM

>>>BİRGÜN_BİTER<<<

bir volkandı sanki dağlar ardında
uzanıp gittiğim yollar ateşti sanki
tuttuğum ellere dostluk saklı bağrımda
yürüyüp gittiğim yollar ateşti sanki

bir güneşti içimde çoşan nehirler
çoştukca umutlar çoşardı sanki
ne oldu bize güneş neden doğmuyor
uzun uzak gecelerde neden sabah olmuyor

işte bizim hayallerimiz hep böyle gider
umutlar hep gecelerde kaybolur gider
işte bizim hikayemiz burada biter
aydınlar karanlıkta kaybolur gider

_______>>>ÖmrümSün

>>>KAYBETTİM<<<

Ellerim titrek gözlerim kaymış
öyle bir halki feleyim şaşmış
kaybettim uykumu yatamıyorum

sokaklar bomboş insanlar susmuş
yıldızlar kayıyor gökyüzü solmuş
yüreğim sarhoş gözlerim dolmuş
hayat vefa herşey bomboş

gecenin bir yarısı sensizim yine
dilimde bir isyan yüreğim hasta
kaybettim kendimi bulamıyorum

ismin dua gibi düşmez dilimden
bu şiir imi yazdım sana bitanem
heceler döküldü sanki dilimden
hayal ediyorum seni derinden

_________>>>ZaMaNsIZ_SewDama

>>>SAKIN<<<

Güneş inmez engine
her güzel düşmez dengine
dikkatli bakın resmime
benziyormuyum kendime

yıldızlardan aldım izini
mekansız koydular benim ismimi
belki dönmem sevdigim
hatıra sakla sende olan resmimi

_________>>>ÖmRümeee

>>>SABIR<<<

senden sonra
biraz uyku koyuyorum
sabır saatine
yanında biraz da lodoslu deniz
kurutulmuş anılar

ve gece yarısı
bir parca nöbet saati
ve bir jarjör mermi
ve hayatı saklıyorum sabaha kadar

yeniden buluşmak için
kokunu hayal ediyorum
senden sonra
silahsız geziyorum korkularımla
bu ıssız sokakta tek başıma
Yazan
efecan-65
Tarih:
03.08.2010 14:18:12
Sil
 
SEVDİĞİN KADARDIR ÖMRÜN Her şey sende gizli Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif Kalbin attığı kadar canlısın Gözlerin uzağı gördüğü kadar genç Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür rengin Yaşadıklarını kar sayma Yaşadığın kadar yakınsın sonuna Ne kadar yaşarsan yaşa Sevdiğin kadardır ömrün Gülebildiğin kadar mutlusun Üzülme bil ki ağladığın kadar güleceksin Sakın bitti sanma her şeyi Sevdiğin kadar sevileceksin Güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer Ve karşındakine verdiğin değer kadar insansın Bir gün yalan söyleyeceksen eğer Bırak karşındaki sana güvendiği kadar inansın Ay ışığındadır sevgiliye duyduğun hasret Ve sevgiline duyduğun hasret kadar ona yakınsın UnutmaYağmurun yağdığı kadar yalnızsın Ve güçlü hissettiğin kadar güçlü Kendini güzel hissettiğin kadar güzelsin İŞTE BUDUR HAYAT Bunu unuttuğundaAldığın nefes kadar üşürsün Ve karşındakini unuttuğun kadar çabuk unutulursun Çiçek sulandığı kadar güzeldir Kuşlar ötebildiği kadar sevimli Bebek ağladığı kadar bebektir Ve her şeyi öğrendiğin kadar bilirsin Bunu da öğren SEVDİĞİN KADAR SEVİLİRSİN !!!
Yazan
efecan-65
Tarih:
05.08.2010 18:34:33
Sil
 
Apansız uyanırsan gecenin bir yerinde Gözlerin uzun uzun karanlığa dalarsa Bir sıcaklık duyarsan üşüyen ellerinde Ve saatler gecikmiş zamanları çalarsa Bil ki seni düşünüyorum Bir vapur yanaşırsa rıhtımına bin, açıl Örtün karanlıkları masmavi denizlerde Ve dinle kalbimi bak nasıl çarpıyor nasıl O bütün özlemlerin koyulaştığı yerde Bil ki seni bekliyorum Bir sabah gün doğarken aç perdelerini, bak Sevinçle balkonuna konuyorsa martılar Kendini tadılmamış derin bir hazza bırak Dökülsün dudağından en umutlu şarkılar Bil ki seni istiyorum Gecelerden bir gece uyanırsın apansız Uzaklarda elemli,garip bir kuş öterse Bir ceylan ağlıyorsa dağlarda yapayalnız Ve bir gün kabrimde bir sarı çiçek biterse Bil ki seni seviyorum.uyusum

Yazan
efecan-65
Tarih:
06.08.2010 11:22:40
Sil
 
içimdeki onca kalabalığa rağmen yalnızım...Meğer ne çokmuşsun bende.Sen gittiğini sandın değil mi?Ben de öyle sanmıştım...Ama hayır...Her şeyinle kalmışsın, giden sadece bedenin olmuş.Ruhun bende kalmış, gözlerin bende...Hasretin bende kalmış, özlemin bende...Sen bende kalmışsın, ben yalnızlığın içinde... Gözlerinin karasında şimdi gecelerim...Susuşlarının sessizliğinde hayallerim...Sessiz çığlıklar biriktiriyor yüreğim...Yağmura inat akıyor gözyaşlarım...Engel olamıyorum, engel olmak istemiyorum.Yüreğimdeki bulutların resmidir onlar.Onlar katıksız bir sevdanın isimsiz şahitleridir.Dokunamam ki onlara...Onlar, bana senden tek hatıra. Yağmur yağıyor bugün yine.Yüreğimin en kuytu köşelerine vuruyor damlaları...Sen de böyle bir günde gitmiştin...Yine yağmur yağıyordu, yağmura karışıyordu gözyaşlarım.Sen anlamıyordun sevgili...Yüreğimden akanları yağmur sanıyordun.Bir sevda daha yağmura karışıyordu ve damla damla eriyordu aşk...Gözlerimizin önünde bir bitiş sahneleniyordu ve son perdeyi oynuyorduk ikimiz.Peki ama neden bu kadar zordu "Hoşçakal" demek?Zordu çünkü senden sonra "Hoşça" kalmak mümkün müydü sevgili, mümkün müydü?.. Sen yüreğimde, yüreğim avuçlarımda şimdi.Yaşanmamış zamanlar, can çekişen umutlar kaldı bu sevdadan geriye... Şimdi gitmelerin ve bitmelerin mevsimi...Yüreğimi alıp gidiyorum ben de.Yalnızlığımı da yoldaş yapıyorum kendime...Nereye mi?Yağmurların hiç durmadan yağdığı en uzak sahillere...Belki , belki oralarda, bu sevdanın şahitleri, yağmura anlatırlar sevdamı, benim sana anlatamadıklarımı...
Yazan
efecan-65
Tarih:
10.08.2010 15:38:33
Sil
 
Ağlat beni... Sanada bu yakışır! İnsan bu elbet buna da alışır... Bela oldu zaten başıma Git... Gidişin aslında benim kurtuluşumdur!.. Hadi durma yine ağlat beni... Senin için hiç bir değeri olmayan o damlaları akıt yine... Ne gelir ki elinden başka?! Ne de güzel yakıştırırsın üstüne o ağır sözleri o yürek burkan cümleleri o çekip gitmeleri... Ardına bile dönüp bakmadan! Ağlat hadi... İlk kez yaptığın bir şey mi? Acıt yüreğimi bedenimi öyle alıştırdın ki beni... Sanki tek gözlerim değilde bütün bedenim ağlıyormuş gibi o an'larda sanki! Çok zor oldu kabullenmek başlarda ölüm gibi soğuk ve keskindi tavrın başımın belası kabuslar! Madem gittin ne diye hayalini burda bıraktın? Onuda alsaydın ya! İliklerime kadar işleyen Sen'ide çekip çıkarıp öyle gitseydin ya! Bela mısın ya? Bela mısın başıma?! Gidişin bari adam gibi olsun... Ne varsa bıraktığın bende hepsini toplada git! Beni senden kurtarda git! Son bir iyilik yap bana ve bırakma geride hiçbirşey... Gidişin ölümüm değil kurtuluşum olsun!.. Aradan günler aylar geçmiş o günden sonra... "Kurtar beni ben alışırım!" demişim sana! Ama hiç unuturum dememişim... Evet gittin ve alıştım... Kabuslar bitti belki de bir köşeye sindi... Bilmiyorum... Bildiğim tek şey Gittiğinde öyle çok acıdı ki canım... Ben bu acıyla yaşamaya alıştım... O acı sanki elim oldu kolum oldu...!!! gözlerimi... Öylesine alıştım ki bu hallerine umursamazlığın! Sonra gittin... Ben yaşamam sandım... Gidişinin gözlerimde kalan resmi kabuslarım oldu
Yazan
efecan-65
Tarih:
12.08.2010 13:48:01
Sil
 
YA gözlerin aklımda YADA aklım adında YA hayalin karşımda YA sesin kulagımda YAben çıldırıyorum YADA çok özlüyorum YA özlemek çok güzelYADa özlenen çok ÖZEL....ZORDUR DAGLARDA KARDELEN OLMAK ZORDUR TOPRAGI ÇATLATIP GÜNE KAVUŞMAK ZORDUR SEVDAYI YILLARA YAZMAK AMA GERCEKTE ZOR OLAN SENİN GİBİ SEVGİLİ BULMAK........
Yazan
efecan-65
Tarih:
12.08.2010 16:05:05
Sil
 
Düşlerde sevdim seni, söyleyemedim.. Sessiz öptüm nefesini, söyleyemedim Ben seni, hep senin bilmediğin zamanlarda, senin bilmediğin mekanlarda sevdim.. Bunu sana hiç bir zaman söyleyemedim.. Anlatabilecek kelime bulacağımı hiç sanmadım.. Düşlerimdeydin hep.. Öyle büyüktü ki varlığın beni aştı ama sana ulaşmadı.. Ben seni, hep uzak sevdim, uzak öptüm.. Sessiz, sakin, sen rahatsız olma, ürkme diye, benden kaçma diye usulca öptüm.. Her nefesim senindi.. Çünkü ben, sen nefes alıp verdikçe vardım.. Ama sana ne sesimi, ne nefesimi duyuramadım.. Çığlık oldu sevgim, çarptı herkese.. Bir sana teğet geçti.. Öğrenemedin.. Söyleyemedim Sana ben şiirler, sözler büyüttüm, Sana ben baharlar, yazlar büyüttüm, Sana ben hummalı gizler büyüttüm, Söyleyemedim.. Her kalemin ucuna düşen harf sendin.. Her dilimin ucuna gelen kelime sendin.. Ben her yazdığım kelimede seni büyüttüm, ben her kurduğum cümlede seni büyüttüm.. Sen bilmedin, ben söyleyemedim.. Bahar sen varsan gelirdi, yaz sen varsan güzeldi.. Her gelişin bahar, her dokunuşun yazdı bana.. Ben her bahar hüzün kaplar, her yaz yaşlar akıtırdım yokluğunda... Ben her baharı sen diye bekledim, ben her yazı sen diye geçirdim.. Bütün güzelliklerini sana büyüttüm.. Sen bilmedin, ben söyleyemedim.. En ateşlisi sanaydı aşkın.. En güzeli, belkide en büyüğü sanaydı.. Gizli gizli yanardı yüreğimde.. Aşkım büyüktü, ateşi büyüktü, giz'i hepsinden büyüktü.. Gösteremedim.. Nasıl beni yakıp, erittiğini bilemedin.. Oysa sen buz gibiydin.. Yine de gelmedin.. Nasıl bir yürek büyüttüm sana gizli gizli.. Sen bilmedin, ben söyleyemedim Şarkılar yazdım sana, okuyamadım.. Hep yanımdaydın oysa, dokunamadım.. Sana ben hayaller, düşler büyüttüm, Sana ben gözümde yaşlar büyüttüm, Sana ben hummalı aşklar büyüttüm, Söyleyemedim.. Her şarkıya seni koydum, her şarkıyı sana yakışırdım.. Sen varsın diye söyledim hepsini ama sana duyuramadım.. Hep benimle olduğunu hiç bilmedin. Hayalinle yatar, hayalinle kalkardım anlamadın. Anlamadığın, hissetmediğin için dokunamazdım sana, duvarların öyle kalındı ki, yapamadım.. Hayallerimdin işte sen, bütün düşlerimdin.. İyiye, kötüye akan her damla yaş sanaydı, sensiz olmazdı.. Ateş gibiydi işte aşkın, dedim ya yakardı, söndüremezdim.. Ama sen hiç birini bilmedin, Ben de Söyleyemedim..
Yazan
efecan-65
Tarih:
12.08.2010 16:10:44
Sil
 
GİDİYORUM! Beni güzel hatırla bunlar son satırlar... Farz etki bir rüzgârdım esip geçtim hayatından. Yâda bir yağmur, sel oldum sokağında sonra toprak çekti suyu... Kaybolup gittim belki de bir rüya idim senin için...Uyandın ve ben bittim...Beni güzel hatırla..Çünkü sevdim seni ben her şeyini...Sana sırdaş oldum,dost oldum koynumda ağladın..Yüzüne vurmadım hiçbir eksikliğini...Beni üzdün kınamadım...Alışıktım vefasızlığa el oldun aldırmadım...Beni güzel hatırla...Sana unutulmaz geceler bıraktım...En yorgun sabahlar...Sana gülüşümü,gözlerimi sonra sesimi bıraktım...En güzel şiirleri okudum gözlerine baka baka...Söylenmemiş merhabalar sakladım her köşeye... Vedalar bıraktım dudaklarda... Ne ararsan bir sevdanın içinde Fazlasıyla bıraktım ardımda... Beni güzel hatırla... Dizlerimde uyuduğunu düşün... Saçını okşadığımı, üşüyen ellerini ısıttığımı... Mutlu olduğun anları getir gözünün önüne... Alnından öptüğüm dakikaları... Birazdan kapını çalan kişinin ben olabileceğimi düşün! ..Şaşırtmayı severim biliyorsun! .Bu da sana son sürprizim olsun... Şimdi seninle yaşanan günleri ateşe veriyorum... Beni güzel hatırla GİDİYORUM...
Yazan
efecan-65
Tarih:
13.08.2010 13:15:39
Sil
 
Kazandıklarımla kaybettiklerimi ayrıştıralı çooook oldu.Uğruna canımı verdiğim insanların sırası değişti bende.. Susmuyorum artık. Herşeyimi sıfırladığım günlerde kim varsa yanımda odur benim CANIM.. Benim kıyamadığım değil bana kıyamayanlar değerli artık bende.. Eksilen de siz,eksilten de.. Değer biçtiğim halde değersizleşende....(Gittin mi büyük gideceksin... Ayrılık bile gurur duyacak seninle... Gittin mi ayakların onun yakınından bile geçmeyecek... Gölgen bile kalmayacak ardında... Gittin mi onurunla gideceksin haklıysan gidecek, gitmişsen dönmeyeceksin..)
Yazan
efecan-65
Tarih:
13.08.2010 13:19:23
Sil
 
BİRGÜN ANLARSIN.. Uykuların kaçar geceleri, bir türlü sabah olmayı bilmez. Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya, Deli eden bir uğultudur başlar kulaklarında Ne çarşaf halden anlar ne yastık. Girmez pencerelerden beklediğin o aydınlık. Onun unutamadığın hayali, Sigaradan derin bir nefes çekmişçesine dolar içine. Kapanır yatağına çaresizliğine ağlarsın. Sevmek ne imiş bir gün anlarsın. Bir gün anlarsın aslında her şeyin boş olduğunu. Şerefin, faziletin, iyiliğin, güzelliğin. Gün gelir de sesini bir kerecik duyabilmek için, Vurursun başını soğuk taş duvarlara. Büyür gitgide incinmişliğin kırılmışlığın. Duyarsın, Ta derinden acısını, çaresiz kalmışlığın. Sevmek ne imiş bir gün anlarsın. Bir gün anlarsın ne işe yaradığını ellerinin. Niçin yaratıldığını. Bu iğrenç dünyaya neden geldiğini. Uzun uzun seyredersin aynalarda güzelliğini. Boşuna geçip giden günlerine yanarsın. Dolar gözlerin, için burkulur. Sevmek ne imiş bir gün anlarsın. Bir gün anlarsın tadını sevilen dudakların. Sevilen gözlerin erişilmezliğini. O hiç beklenmeyen saat geldi mi? Düşer saçların önüne, ama bembeyaz. Uzanır, gökyüzüne ellerin. Ama çaresiz, Ama yorgun, Ama bitkin. Bir zaman geçmiş günlerin hayaline dalarsın. Sonra dizilir birbiri ardına gerçekler, acı. Sevmek ne imiş bir gün anlarsın. Bir gün anlarsın hayal kurmayı Beklemeyi, ümit etmeyi. Bir kirli gömlek gibi çıkarıp atasın gelir Bütün vücudunu saran o korkunç geceyi. Lanet edersin yaşadığına... Maziden ne kalmışsa yırtar atarsın. O zaman bir çiçek büyür kabrimde, kendiliğinden. Seni sevdiğimi işte o gün anlarsın.
Yazan
efecan-65
Tarih:
16.08.2010 10:40:39
Sil
 
Sevmek... Dile kolay, kalbe ağır duygu. Hatırlıyor musun ansızın çıkıp gelerek nasıl da yüreğime taht kurduğunu.
Ayrılıklar... Hüzünler... Gözyaşları... Hepsi zalimce birer birer gelip yüreğimin başköşesine oturmuşlardı.
Hayat, simsiyah bir tüle sarılmış açılmayı bekleyen bir hediye paketi gibi önümde durmaktaydı.
Hüzün yüklü karabulutların hızla yüreğimi kaplamaya çalıştığı bir zamanda, inatla girdin kararmaya yüz tutmuş dünyama...
Kilometrelerce uzaktan, bambaşka bir şehrin, değişik havasıyla, taşıyla, toprağıyla... Umutlarıyla…
Şiirleriyle… Farklı yaşamı ve sevdalarıyla her şeyden önemlisi sevgi yüklü, sıcacık yüreğiyle geldin.
Karanlık bir girdabın içinde sürüklenmekteyken, tüm sevginle ve gücünle çekip çıkardın. Yaşamı yeniden sevmeme, hayata yeniden bağlanmama sebep oldun. Bu yüzden sevdim seni.
Öyle farklıydın ki, yüzyıllardır kapağının aralanmasını, içindeki gizemin keşfedilmesini bekleyen kara kaplı bir
defter gibi görmekteydim seni.
Ben bu defterin kapağını ilk açtığımda, dokunmakta olduğum simsiyah ve sert yüzünün aksine, bembeyaz
sayfalara yumuşacık bir yazıyla yazılmaya çalışılmış kocaman bir ömür gördüm.
Neler yoktu ki içinde, ayrılıklar, ümitsiz bekleyişler, kederler… Mutluluk getiren sevinçler, gözyaşları…
Yarınlara gülümseyerek bakan sevmeler... Daha neler... Neler...
Günüm seninle başlıyor, gecem seninle bitiyordu... Sesini duyduğum zaman yüzümdeki goncalar gül misaliaçılıyor, dünyam seninle dönmeye başlıyordu...
Ben sensizliği bile seninle yaşıyordum… Bu yüzden seviyordum seni.
Sana kavuşmak, seni sevmek kadar yasak ve imkânsızdı… Ben sadece olabilme ihtimallerini sevdim.
Ben sana âşıktım… Sense aşk’a… Ben seni seviyordum… Sense mevsimleri…
Gelen her mevsimin kendine özgü bir güzelliği vardı, bu yüzden sen, sevemedin sadece beni...
Sen, baharda açan her bir gül tanesini sever gibi sevdin, yeni gelen her sevgiliyi...
Baharla her gelen sevgili için, unutup, sildin beni...
Bil ki! bir ben silemedim yüreğimden seni...
Çünkü ben seni
UNUTMAK İÇİN SEVMEDİM Kİ...
Yazan
efecan-65
Tarih:
28.08.2010 10:38:11
Sil
 
Edebiyat Dünyası-Alıntılar'ın Fotoğrafları - Olmuyorsa Zorlamayacaksın-CAN YÜCEL
Fotoğraf 1 / 1 Albüme Geri Dön · Edebiyat Dünyası-Alıntılar'ın Fotoğrafları · Edebiyat Dünyası-Alıntılar'ın Profili.
Fotoğraftaki insanların yüzlerine tıklayarak onları etiketleyebilirsin.

.Olsun istersin…
Hatta olsun diye yapılması gerekenden daha da fazla üstelersin.
Aşktır değer verirsin, ödün verirsin, sevgiden de öte saygı gösterirsin, olmayacak kaç şey varsa bir araya bile getirirsin…
Bakarsın, ne anlattığını anlayabilmiş (?) ne de çözüm için bi’şeyler yapma gayretinde.
İştir sabahlarsın, “olsun” diye ailenden çaldığın zamanı oraya verirsin…
Dosttur hayatta kimseyi dinlemediğin kadar dinler, kendine ayırmadığın onca şeyi “O’na” ayırmaya çalışırsın…
Sonra olayın içinden kendini çıkartır şöyle karşıdan yaptıklarına bir bakarsın… Bakarsın ki her şey başladığın gibi!
Olmuyorsa, olmuyordur!

Gönlün rahat mı?
Elinden geleni yaptın mı?
Cidden olmuyorsa zorlamayacaksın…
Yazan
efecan-65
Tarih:
21.09.2010 16:19:21
Sil
 
SahipLenmeyeCeksen, Rahatsızda EtmeyecekSin..! Ya Var oLacakSın, Ya da hiç oLmayacakSın.. Ya ßu iŞe Can Koyacak Sonsuz oLacakSın, Ya da hiç ßaşLamayacakSın.. Ya hepSin Yada Koca ßir Hiçsin.. Ya ßenimLe ßensin Ya da hiç ßirşeyimsin..!!
Yazan
efecan-65
Tarih:
02.10.2010 09:56:35
Sil
 
SENSİZ OLMAZ ÇÜNKÜ!!!
Sensiz Olmaz Çünkü Böyle Bir Duyguyu Kolay Yakalayamıyor İnsan.Yakaladığı Zamansa Sana Sarılmalı Sahip Çıkmalı İşte O Duygunun Sahibi Sensin , O Duyguyu Bana Yaşatan Sensin.Ben ne o duygudan nede senden vazgeçmek istiyorum Bu yüzden “ Sensiz Olmaz” Diyorum.


Sensiz Olmaz Çünkü Sen Aşksın.Aşksız Yaşanır mı ? Öyleyse Sensizde Yaşanmaz Yaşanamaz.Ben Aşkı Seninle Tanımladım sana adadım.Yaşamımı da öyle.Ben Seni Yaşıyorum Seni yaşatıyorum Yüreğimde.Sensiz Nefes Bile alamıyorum…


Sensiz olmaz Çünkü senin olmadığın yer keyif vermiyor bana.Sensiz çıktığım yolculukları yapılmamış sensiz yediğim yemekleri yenilmemiş sensiz içtiğim içkileri içilmemiş sayıyorum.Sevgilim ben sensizken ölüyorum….


Sensiz olmaz çünkü.. mücadelerle dolu bu hayatta sen benim güç kaynağımsın.Sen olmasan ben hiçbir mücadeleden galip çıkamam her seferinde yenilirim.Sen olmasan bir kenarda kaybolur giderim.Yok olur biterim…

Sensiz olmaz çünkü , elini değdirdiğin her yer değerleniyor gözümde.Sen dokunmazsan hiçbir şeyin anlamı olmaz.” Deli” diyecekle bana boşver desinler.Onlar senin ne olduğunu benim için ne demek olduğunu asla anlayamazlar….


Sensiz olmaz çünkü , “ keşke” siz bir hayatı paylaşıyorum seninle.Sen hayatıma girdiğin günden itibaren keşkeler rafa kalktı.Şimdi yeniden keşkelerle dolu o eski günlere dönmek istemiyorum.Sen olmazsan eğer yine bin kez keşke diyeceğim biliyorum…
Sensiz Olmaz Çünkü sen varsan Umut var Umudu olmayan ölüden farksızdır.değil mi ? Umutsuz Yaşanmaz öyle değil mi ? Her şeyini tüketse insan bir tek umudu kalmalı değil mi ? Öyleyse kal yanımda gidipte bir ölüye çevirme beni.Umutsuz yarınlara tutsak etme..


Sensiz Olmaz çünkü , içtiğim su gibisin sus kaç gün dayanılabilir kaç gün hayatta kalabilir ki insan ? Gürül gürül akıyorsun içime çağıl çağıl çağlıyorsun.Can veriyorsun kan oluyorsun.Beni ayakta tutuyor yaşatıyorsun…

Sensiz olmaz çünkü , sana uyanıyor sabahlarım sana doğuyor güneşlerim.Seninle yağıyor yağmurlarım seninle yeşeriyor baharlarım.Şarkılarım sen , gecem sen , gündüzüm sen.Sen değil misin beni var eden ?

Sensiz Olmaz Çünkü , yaramaz gülüşlerinin hüzünbaz ağlayışlarının her daim anlamlı bakan gözlerinin beni en engin denizlere en yüksek zirvelere götüren teninin ve sevdanın doyumsuz sevdanın tutkunuyum ben…

Sensiz olmaz çünkü , aşkın bu kadar derinken içimde sensizlik nasıl da yakar beni düşünsene…Bir canlı meşaleye dönüşürüm yokluğunda erir gider yüzüm ellerim yüreğim.Sen yoksan silinir cismim yeryüzünden , benden geriye bir tek sana olan sevdam kalır…

Sensiz Olmaz çünkü , geceyi gün eden günü güneşle dolduran sarı sıcak yazları hatırlatan bana çocukluğunu anlatan kumdan kaleler yaptıran hergün yeniden ve bin umutla doğmamı sağlayan hep sensin.Sen benim birtanemsin…

Sensiz olmaz çünkü , nerede olursam olayım “ Gel “ dediğimde geleceğini bildiğim tek kişisin dünyada.Bu güvenden bu huzurdan mahrum kalabilir miyim sanıyorsun ? Sen olmazsan sarılacak başka dalım olmaz.İşte o zaman yaşanmaz yaşanamaz…

Senziz Olmaz Çünkü bitmiş aşkların hesabını yapmaktan bıktım.Bir kez daha aynı şeyleri yaşamak bir kez daha o acıları tatmak mümkün değil benim için.Ağlamayacağım diye söz verdim kendime.Bozdurma yeninimi…

Sensiz olmaz Çünkü , hayalin kandırmaz beni artık , seni düşünmek yetmez.Bu yürek seni yaşadı bir kez bir daha vazgeçemez..Gidişin atmaz kılar kalbimi akmaz kılar kanımı.Gidişin rüyasız uykulara dalmak demektir,bitmektir…

Sensiz Olmaz çünkü , bakışlarında bakıp göremediğim ne varsa hepsi sende mevcut.Bir toprak için yağmur ne demekse sende benim için osun.Sen olmazsan Çatlar dudaklarım.Kıraç bir bozkır olurum toza döner kaybolurum…
Sensiz olmaz çünkü çalınan hayallerim geri geldi seninle.Yok olan ümitlerim yeşerdi.Çiçek olup açtı ömrüm solmaya yüz tutmuşken seninle filizlendi.Bir daha başa dönmek hayallerimi çaldırmak ümitlerimi soldurmak istemiyorum anla beni…

Sensiz olmaz çünkü , senden önce söylemek isteyipte söyleyemediğim çok şey vardı konuşmak için ağzımı her açtığımda kelimeler boğazıma dizilip kalırdı.Şimdi öyle değil söylüyorum anlatıyorum korkusuzca.Sen olmazsan yine susarım , suskun kalırım…

Sensiz olmaz çünkü beni en çok seven en çok anlayan sensin.Bir daha bu kadar sevilmeme korkusu nedir bilir misin ? Seni hiç anlamayacakları bildiğin halde , anlaşılabilmek için çırpınmak nedir bilir misin ? O Korkuları yaşamak istemiyorum bir daha…

Sensiz olmaz çünkü aşka senin adını verdim gülüşlere sevinçlere bildiğim bilmediğim her şeye senin adını verdim.Sen olmazsan Adınla anılan her şey de silinecek.Yani ben aklımı yitireceğim…

Sensiz olmaz çünkü Kabullenemem yokluğunu sen yokmuşsun gibi yaşayamam Sana uzaktan bakamam sana dokunmadan duramam Seniz uykulara dalamam sensiz sabahlara uyanamam.Ben o zaman ben olamam…

Sensiz olmaz çünkü kendi aklımın bile alamayacağı kadar çok seviyorum seni.Sensizken ne Yaparım bu büyük aşkla ? Nasıl başa çıkarım tke başıma ? Kime dayanırım ? Kimle paylaşırım yüreğimin coşkusunu ? Kime anlatırım hayallerimi beklentilerimi ?

Sensiz olmaz çünkü Sonsuza kadar yanımda kalmasını istediğim tek insan sensin.Seni her şeyinle seviyorum ben.Bakışlarına ölüyorum dokunuşuna tapıyorum.Senden gelecek hiçbir acıdan çekinmiyorum.Bir tek beni birgün terk edip gitmenden korkuyorum….

Senziz olmaz çünkü hava buz kesse , sobam oluyorsun sucacık.Eritiyorsun Karı yok ediyorsun ayazı.en boğucu yaz günlerinin en ferahlatıcı rüzgarı oluyorsun dünyamı serinletiyorsun.Çiçeğimsin dört mevsimimsin…

Sensiz olmaz çünkü varlığın karanlık gecenin ışığı gkyüzünün yıldızı.Bitmez bir parlaklığın var senin ve ben o parlaklığın etrafında dönen pervaneyim.Sönersen sevgilim , bu pervanenin kanat çırpışları bitecek ışıksız kalıp ölecek…

Sensiz olmaz çünkü seninle masalların gerçek olabileceğini gördüm ben.O büyük aşklar efsane değilmiş öğrendim.Kerem ile Aslı’yız biz Ferhat ile Şirin.Reomeo ve Juliet mi diyosun öyle olalım o zaman.Göreceksin bizim de aşkımız dilden dile olaşacak bir destan olacak…
Sensiz olmaz çünkü , seni her uğurladığımda üzülüyorum.Geir döneceğini bilsem bile bu üzüntü yok olmuyor.Bi kedi olsan beslesem seni dizimin dibinden hiç ayrılmasan diye hayaller kuruyorum bazen.Bir daha dönmemek üzere uğurlamamanın acısına katlanabilir miyim sanıyorsun ?

Sensiz olmaz çünkü gözlerinin rengine baktıkça hayatta olduğuma şükrediyorum.Bu güzelliği görmek için gözlerimi açıyorum sabahları.Gözlerin olmasa her gün gözlerine bakma umuduyla uyanmasam amaçsız ve anlamsız olur hayat…

Sensiz olmaz çünkü en sıkıntılı anımda sevimli bir şey yapıyorsun.En ufak bir hareketin yüzümü güldürüyor.Sen olmadığındaysa tam tersi her şey bana yokluğunu hatırlatıp üzüyor.Üzgün olduğum zaman birde senin yokluğunu hatırlayıp iyice kahroluyorum…

Sensiz olmaz çünkü , ne tuz ne biber ne yemeğimin tadı sensin.Seninle beraber bayat ekmeği yesem mutlu olurum.Seninle yemek yerken sohbet etmek de ruhumun gıdası.Seninle Paylaşmayınca ne yediğimi anlamıyorum bile…

Sensiz olmaz çünkü , sayende hayal kurmaya başladım.Sen kurduğum hayale çok yakışıyorsun.İstiyorum ki sende benimle birlikte hayal kur.Varsın gerçekleşmesin ne olur ki…! Benimle hayal kurmak yerine çekip gidersen Kafdağı’ndaki sarayımız üzerime yıkılır…

Sensiz olmaz çünkü Seninle konuşmak dost toplantılarına katılmak büyük zevk veriyor bana.Oysa ben senden önce yalnızlığı severdim uzun sohbetlerden sıkılırdım.Ben sadece seni değil seninle beraber olmayı da seviyorum.Sevmek ne kelime bayılıyorum…

Sensiz olmaz çünkü , sesin müzik gibi geliyor bana.Hele güzel sözler söylediğinde dalıp gidiyorum.Sesini dinlerken bütün kelimelerde uzaklaşıyorum.Bütün günün ses kirliliğini sesin siliyor kulaklarımdan.Sen olmayınca hayat sadece büyük bir gürültüden ibaret…

Sensiz olmaz çünkü yaptığım her işi daha güzel yapmamı sağlıyorsun.Benimle gurur duymanı istiyorum bana hayran olmanı istiyorum.Bu yüzden aslında sadece senin beğenini kazanmak için çalışıyorum.Sen olmazsan bu çalışma aşkını da kaybederim…

Sensiz olmaz çünkü beni dengeliyorsun Fazla sinirlendiğimde sakinleştiriyor kendimi güçsüz hissettiğimde bana destek oluyorsun.Sen varken her şey daha kolay geliyor ban.Sen olmazsan kim törpüleyecek serviliklerimi ? Kim yatıştıracak deliliğimi ?

Sensiz olmaz çünkü yaptığın her şeyi iyi niyetle yaptığını biliyorum Bu yüzden hesap içinde değilim sorgulamıyorum.Sana ve bu aşkın kollarına rahatlıkla bırakabiliyorum kendimi.Güven dene şey bu olsa gerek ve benim bu duyguya çok ihtiyacım var…
Sensiz olmaz çünkü , beni olduğum gibi kabul ettin.Değiştirmeye çalışmadınkendi değer yargılarınla bana notlar vermedin.Senin sayende hayatta bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmeyi öğreniyorum.Böylece yaşamak kolaylaşıyor.Sen olmazsan yine zor olacak çok çok olacak hayatım.

Sensiz olmaz çünkü , bana kendimi çekici birisiymişim gibi hissettiriyorsun.Aynaya her baktığımda kendimi değil senin gözlerinden yansıyan görünümü görüyorum.Bir gün gidersen bir daha kendimi asla çekici hissetmeyeceğim.Kendime güvenimi kaybedeceğim…

Sensiz olmaz çünkü , biz birbirimizi tamamlıyoruz.Bu dünyaya sanki birbirimizi bulmak için gelmişiz.Hayat yarışında biz seninle iyi bir takım olduk ve bu alamsız yarışı sen olmadan kazanabileceğimi sanmıyorum…

Sensiz olmaz çünkü , sen hayatıma girdin artık.Seni hiç tanımamış gözlerine bakmamış olsaydım belki sensiz de devam edebilirdi bu hayat ama artık olamaz Gözlerine baktım bir kere gülüşünü duydum bir kere.Şimdi bir ömrü bunlar olmadan geçirmemi benden nasıl beklersin ?

Sensiz olmaz çünkü hayatımda verdiğim en doğru karar seninle birlikte olmaktı.Bu karara uygun düşmeyecek ne varsa çıkarıp attım hayatımdan.Seninle olmamı engelleyecek her şeyi sildim.Eğer gidersen bundan böyle vereceğim hiçbir karardan emin olamayacağım…

Sensiz olmaz çünkü başkalarına seni anlatmak çok hoşuma gidiyor.Seni ne kadar çok sevdiğimi senin beni ne kadar çok sevdiğini herkes bilsin istiyorum.Bıkmadan Anlatıyorum.Sen olmazsan anlatacak neyim kalır ki benim ? Sus pus olur kalırım…

Sensiz olmaz çünkü , hayatıma kattığın güzellikleri nasıl ifade edebilirim ki ? Nasıl tanımyalabilirim ki ? Nasıl tanımlayabilirim bana yaşattıklarını ? Yaptığın her şey söylediğin her söz güzel.Sen olmazsan bu güzelliklerin hiç biri de olmayacak hayatımda.Aslında hayatın kendisi de olmayacak…

Sensiz olmaz çünkü , aşkın sadece kimayasal bir olay olmadığını öğrendim sayende.Bilim adamları beynimin niye seni seçtiğini açıklayabilir mi ? Her zaman uslu duran kalbim niye sadece seni gördüğünde deli gibi atıyor , bunu anlatabilirler mi ? Senin yokluğunda başıma neden ağrılar girdiğinin bilimsel nedeni var mı ?

Sensiz olmaz çünkü yüreğimin sahibi gönlümün güzeli hayatımın anlamı yaşamamın sebebi sensin mavisin masmavisin.Her gün kapıda mavilerle gelenimsin.Dizimde uyuyanım yarim sevgilim suyum aşımsın…
Sensiz olmaz çünkü , sen olmazsan bu hayat da istemez beniçSavrulur giderim bilinmeyen diyarlara.Hayat beni seninle kabul etti seninle var bildi.yalnızlığımın koyu karanlığını ne yapsın.beni atma kuyuların dibine günsüz güneşsiz koyma…

Sensiz olmaz çünkü ellerini çekersen ellerimden yıkılır bedenim gözlerini çekersen gözlerimden kör olurum.Kesilirse dokunuşların donarım buz olurum dayanılmaz hasretlere düşer sıkışıp kalırım zamanın akışında…

Sensiz olmaz çünkü gidersen kırılır yüreğim.Bunca acıyı bunca yaraya dayandı ama artık gücü yok.Bir yara daha yaşatmaz beni bir yara daha serer yere kalkamaz hale getirir.Ben bu yürek kırıklarının kaderim olmasını istemiyorum artık…

Sensiz olmaz çünkü , senin yerine koynuma anılarını alıp yatmak istemiyorum.Geçmişte yaşadıklarımızı hatırlayıp her gece kederlenmek istemiyorum.Hıçkırarak ağlamak haykırarak uyanmak istemiyorum.ben sadece seni aşkını istiyorum…

Sensiz olmaz çünkü ben aşkı dikenli çitlerin ardından buldum da aldım.Ellerim kanadı dizlerim parçalandı.Sen iyileştirdin yaralarımı aşkın iyileştirdi.Gidersen hepsi yeniden açılacak yeniden kanayacak ve bu kez iyileştirecek hiç kimsem olmayacak…

Sensiz olmaz çünkü benim seven kocaman bir kalbim var.Kalbimi öylesine büyük yapan sensin.Sen olmazsan kalbim küçülecek.Bir daha hiç kimsenin girmesi mümkün olmayacak.Sevgilim belki de sensiz kalbim hiç atmayacak…

Sensiz olmaz çünkü ben senim aslında sen oldum.Varlığım benim de varlığım yokluğun benim de yokluğumdur.Bu yüzden gidersen ruhumu da götüreceksin yanında.geride sadece bedenden ibaret yüreğini ve ruhunu kaybetmiş birini bırakacaksın…

Sensiz olmaz çünkü , senin gelişinle açtım tüm kapılarımı çıkardım zırhımı.Yıktım kalemin surlarını.Bunları sadece senin için yaptım.Şimdi sen olmazsan ben korumasız kalırım.Talan eder benliğimi yağmalarlar yüreğimi…

Sensiz olmaz çünkü olmadığın zamanlar gökten bir tek bulut geçmese bile koyu gölgeler kaplıyor her yeri.Gün ortasında karanlığı yaşıyorum.Ağaçlar Yeşilliğini çiçekler renklerini kaybediyor.Sokak lambaları yanıyor ki her sokak lambası bana yalnızlığı hatırlatıyor…

Sensiz olmaz çünkü , seninleyken kendine güvenen tuttuğunu koparan her istediğini alan biri oluyorum.Sen yokken tam tersi…Güçsüz silik ve kayıp Sen yokken bırak diğer insanları kendime bile sözümü geçiremiyorum.Ben sensiz kendime inanamıyorum…
Sensiz olmaz çünkü yalnızlığın bir yazgı olduğunu düşünen herkese itiraz edip Mutlaka sizde bulacaksınız Aşkı mutluluğu diyorum.Bunu bir tek sana bir tek bize güvenerek söylüyorum.Sen olmazsan bu söylediğimin anlamı kalır mı ? Kimse bana inanır mı ?

Sensiz olma çünkü çiçek çie açıyoruz kelebek olup uçuyoruz her gece.Her daim bahar her renk mavi seninle.Bulunduğum her yer cennet bahçesi.Sesinin melodisi en güzel aşk bestesi.Sen olmazsan bu yaşam sevinci de olmayacak…

Sensiz olmaz çünkü sevdiğin her şeyi bende seviyorum.Beğendiğin erşeyi bende beğeniyorum.Ruhum ancak seninle doyuma ulaşıyor.Biliyorum ki sende benim gibisin.Gidersne ikimizi de gereksiz bir yalnızlıpa mahrum edeceksin…

Sensiz olmaz çünkü ben sensizlikten çok korkuyorum.Senki sen hep benimleydin.Doğduğum andan itibaren yanımdaydın.Sensiz olmak nasıl bir şey bilmiyorum.Bu bilinmezlik de korkutuyor işte beni.Beni korkuların içine atma…

Sensiz olmaz çünkü yokluğunun düşüncesi bile deli etmeye yetiyor beni.Zararlı insan olup çıkıyorum.iyiyi güzeli yitiriyorum.çevremdeki herkese saldırıyorum bambaşka biri haline dönüşüyorum.Düşüncesi böyle yapıyorsa gerçeği ne yapar kimbilir ?

Sensiz olmaz çünkü darılmalarımızı tartışmalarımızı bile seviyorum.Birazcık sesimi yükseltsem dudadığını büküyosun ya işte ona dayanamıyorum “ Tanrım “ diyorum Yaşayacak kaç günüm varsa bir tekini bile onsuz geçirmeme izin verme diye dualar ediyorum…

Sensiz olmaz çünkü dünyadaki her şey kötüye gider bir tek bizim aşkımız iyiymiş gibi geliyor bana.Kendimize bir kent kuruşuz da orada yaşıyormuşuz hiçbir kötülük ulaşamıyormuş gibi geliyor bana.Giderken yıkılır o kent de yok olur o iyilikler…

Sensiz olmaz çünkü küçük şeylerin ne kadar önemli olduğunu ayrıntıların ne kadar gerekli olduğunu senden öğrendim ben.Mutluluğun sırrının aslında içinde bulunduğun anda gizli olduğunu senden öğrendim.Sen olmazsan unuturum tüm güzelliklerimi.Yine eskisi gibi bezgin bıkkın yorgun ve beklentisiz olurum…

Sensiz olmaz çünkü yokluğun yakıyor içimi büyüyor yangın sarıyor her yerimi dünyanın tüm su kaynaklarını kullansalar inan söndüremezler bu yangını.Gidip te beni ateşlere mi atmak istiyorsun beni küle mi çevirmek istiyorsun ?
Yazan
efecan-65
Tarih:
25.10.2010 14:30:07
Sil
 
HaYaT yIpRaTıR BaZeN Bir aşk için yapabilecegin her seyi yaptığına inanıyorsan ve buna rağmen hala yalnızsan,için rahat olsun.Giden zaten gitmeyi kafasina koymustur ve yaptiklarin onundudağında hafif bir gülümseme yaratmaktan baska hiçbir ise yaramayacaktır.Sen kendini paralarken o her zaman bahaneler bulmaya hazırdır. Hani agzınla kuş tutsan "Bu kuşun kanadı neden beyaz degil?" diye bir soruyla bile karsılasabilirsin..iki ucu keskin bıçaktır bu işin. Yaptıklarınla değil yapmadıklarinla yargılanırsın her zaman.Bu mahkemede hafifletici sebepler yoktur.iyi halin cezanda indirim sağlamaz. Sen,"Ama senin için şunu yaptım" derken o, "şunu yapmadın" diye cevap verecektir.Ve ne söylesen karsiliginda mutlaka baska bir iddiayla karsılasacaksındır.Üzülme,sen aşkı yasanması gerektigi gibi yasadın. Özledin, içtin, ağladin, güldün,şarkılar söyledin, düsündün,siirler yazdin."Peki o ne yaptı" deme.Herkes kendinden sorumludur aşkta. Sen askını doya doya yasarken o kendine engeller koyuyorsa bu onun sorunu.Hayatı ıskalama lüksün yok senin.Onun varsa, bırak o lüksü sonuna kadar yaşasın. Her zamanki gibi yasayacaksın sen."Acılara tutunarak" yasamayı Ögreneli çok oldu.Hem ne olmus yani, yalnızlık o kadar da kötü bir sey degil. Sen mutlulugu hiçbir zaman bir tek kisiye baglamadın ki...

Yazan
efecan-65
Tarih:
25.10.2010 14:32:06
Sil
 
Sση кєz вuLuяSuη σηu ÖγLє SєωєяSİηкİ aмa aγяiLiк тєк Çaяєdİя aĞLaγaмaSiη aмa İÇİη кaη aĞLaя єLİηİ Sση кєz тuтмaк İSтєяSİη тuтaмazSiη ÇÜηкÜ тuтaяSaη вİя daha σ єLİ вiяaкaмaмaктaη кσякaяSiη aмa qÖzLєяİηє вaкмaк σ кadaя zσяduякİ вİя zaмaηaLя Sєηİη İÇİη aтaη σ кaLp ωє Saηa вaкaη σ qÖzLєя Şİмdİ кİм вİLİя кİмє вaкaćaк кİмİη İÇİη aтaćaк вuηLaяİ dÜŞÜηмєк мahωєdєя кahяєdєя SєωqİLİγİ ωє Sση aη qєLİя aγяiLiк aякaηi dÖηєяSİη вaкaяSiη SєωqİLİм qİтмє dємєSİη σ SÖz qєLмєz Sєηdє SÖγLєγємєzSİη aятiк Sση qєLмİŞтİя кaÇiηiLмazdiя кaLвİηє qÖмєяSİη aмa σLмaz hєя qєćє aĞLaяSiη σηuη İÇİη daγaηaмazSiη qİdєяSİη uzaкLaяa aмa кaÇмaк Çaяє dєĞİLdİя кaLвİηİ SÖкÜp aтмaк тєк γσLduя aмa γapaмaγaćaĞiηa qÖяє σ SσηSuza dєк Sєηİηdİя.......
Yazan
efecan-65
Tarih:
30.10.2010 11:29:18
Sil
 
Öğrendik ki... En sevdiğimiz kişi bile bizi bir kez kırabilir, ama o herzaman affedilmeyi hak eder. Öğrendik ki... Gerçek dostluk ve gerçek aşk, araya mesafeler bile girse büyümeye devam eder. Öğrendik ki... Bir saniyede yaptığınız birşey size hayat boyu kırık bir kalp bırakabilir. Öğrendik ki... Olmak istediğimiz gibi biri olmak bazen hayat boyu sürebilir. Öğrendik ki... Sevdiklerimizin yanından ayrılırken son sözlerimiz güzel şeyler olmalı, belki de bu onları son görüşümüzdür. Öğrendik ki... Yaptıklarımızın sorumluluğu bize aittir, nasıl hissedersek hissedelim. Öğrendik ki... Biz davranışlarımızı kontrol etmezsek davranışlarımız bizi kontrol etmeye başlar. Öğrendik ki... Bir ilişki ne kadar ateşli şekilde başlasa da, tutku gün geçtikçe söner. Birbirine gerçekten bağlı olanlar, kalplerindeki sevgi asla sönmeyenlerdir. Öğrendik ki... Kahramanlar, doğru şeyi doğru zamanda ve sonuçlarını düşünmeden yapanlardır. Öğrendik ki... Adalet parayla sağlanmaz. Öğrendik ki... En iyi arkadaşlarımız, birlikte hiçbirşey yapmadan da çokşey yaparak da iyi vakit geçirebildiğimiz kişilerdir. Öğrendik ki... Kızmaya hakkımız var ama zalimce davranmaya hakkımız yok. Öğrendik ki... Biri bizi istediğimiz şekilde sevmiyorsa bu bizi tüm kalbiyle sevmediği anlamına gelmez. Öğrendik ki... Olgun olmak kaç doğum günü kutladığımıza değil, hayatta neler görüp geçirdiğimiz ve bunlardan neler öğrendiğimize bağlıdır. Öğrendik ki... Bazen etraftakilerin bizi affetmesi yetmez, bizim de kendimizi affedebilmemiz gerekir. Öğrendik ki... Biz ne kadar acı çekiyor olsak da dünya dönmeye devam ediyor. Öğrendik ki... Yetişirken ailemiz ve çevremiz bizi etkiler, ama sonunda nasıl biri olduğumuz sadece bize bağlıdır. Öğrendik ki... İki insan kavga ediyorlarsa bu birbirlerini sevmedikleri anlamına gelmez, iki insan hiç kavga etmiyorlarsa da birbirlerini sevdikleri anlamına gelmez. Öğrendik ki.. Bazen bir sırrı öğrenmek için ısrarcı olmamak gerekir, öğrendiğimiz şey hayatımızı sonsuza kadar değiştirebilir. Öğrendik ki... İki insan aynı yöne bakıp apayrı şeyler görebilir. Öğrendik ki.. Sizi hiç tanımayan insanlar birkaç saniyede hayatınızın akışını değiştirebilir. ÖĞRENDİK Kİ... Birini ne kadar çok severseniz hayat onu sizden o kadar erken alır...
Yazan
efecan-65
Tarih:
15.01.2011 17:29:31
Sil
 
insanı yaşlandıran yaşadığı yıllar değil ulaşamadığı ARZULARMIŞ hayatta en acı şey ölüm değil yaşanması mümkünken yaşanılmayan MUTLULUKLARMIŞ
Yazan
efecan-65
Tarih:
18.02.2011 15:53:04
Sil
 
Aşk muhteşem bir deryadır dalmasını bilene tereddütsüz kendini teslim edene denizin derinliğinde ne inciler ne mercanlar var görene. Lakin burada yüzmek kolay değil atıveriyor şüphe taşıyanı denizin yüzüne ya da sen boğulmaya mahkumsun diyor yüzme bilmeyene gerçek aşık takılır mı hiç engellere mest olmuştur o deryaya d...evam eder hiç durmadan yüzmeye ne boğulandan ne atılandan mevla o deryaya dalanlardan eyleye...

| Bu üyeye mesaj yaz | Bu üyenin yazdığı mesajlar | Üye olmak istiyorum | Son 24 saat |

Not: Sitemizde ahlak dışı, yasa dışı ve siyasi içerikli nick ve resimler kullanmak yasaktır. Bu sayfada bu tür bir içerik bulunuyorsa lütfen bu formu kullanarak bize bildiriniz.Hızlı Erişim:
counter
101 İndir Okey İndir Okey 101