[Üye Ara] [Son 24 Saat] [Oyunu Yükle] [Üye Ol]
l{aFa_l)eNGi Üye Profili  
Doğum Yeri: *
Bulunduğu İl: *
Yaş:
İşi:öĞReTMeN
M.Hali:Bekar
Mesaj Yaz
Şikayet Et
Oyuncu Profili
Üye Bilgilerini Değiştir

Ké$qé Hép Çocuq KaLsqTa KaLpLéRmiZz YéRiné DizZLéRmz KaNaSa..!!

Üyelik Tarihi: 18.05.2006 (12 yıl 4 ay 12 gün)

Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
21.07.2016 23:36:15
Sil
 
Hayattan çok üstün nitelikli yaşanmışlıklar beklemiyorum.. Basit şeyler.. Ama çevremizde duran insanlar ne kadar da karakterlerimizi yargılamaya meyilli.. Kişi karşınıza geçip, rahatlıkla size ait olan karakteri aşağılayabiliyor.. Halbuki biz sadece basit istekler ve kibar eğilimlerle başvuru yapıyoruz onlara.. Konuştuklarımız karşılığını aşagılama, kızma, tasvip etmeme gibi sert ve sıkıntılı tavır ve davranışlar ile alıyor.. Kibarlığımızı kullansakta derdimizi anlatamıyorsak insanlara ve sadece "kendi hayatını yaşayan"lar ile çevrelendiyse etrafımız, elimizden ne gelir.. Bizim de kendi hayatımız var.. Biz nasıl size dahil olmaya çabalıyorsak, buyrun gelin siz de bize dahil olun.. Bizim nitelik ve özniteliklerimizi yargılamayın, sevin, beğenin, basın bağrınıza.. Kötü olsada, çocukça olsada kabul edecek büyüklüğü gösterin.. Herkes reddetmeyi becerir ve asıl olan meziyet, ne yazık ki reddetmek değil.. Pragmatist olmak basittir.. Şöyle der pragmatizm "faydalı olan şey vardır, faydasız olan şey ise yoktur." Eğer siz de bizlerin hoş ve güzel yanları beğenip var sayacaksanız ve hoş olmayan özelliklerimizi yok sayıp, yargılayacaksanız bu pragmatist olduğunuzun bir göstergesi olacaktır.. Gerçek ve dürüst olmaya çabalayan insanlarız.. Ama toplumun bizi ittiği nokta gerçeklikten uzak.. Rol kesmek zorunda olduğumuz diyarlara sürükleniyoruz çoğu zaman.. Mutluluk rolü yapıyoruz, çünkü bizden beklenen bu.. Yalan gülümsemeleri becerebilmek hoş bir meziyet olsa gerek ama biz oyuncu değiliz.. Hiçbir zaman olamadık.. Beceremedik ki.. Gerçek olmak, en azından gerçek olmaya çalışmak özeldi bizler için.. Ama kendi gerçekliğimiz ile yargılanmak acı verdi.. Olanı göstermek, aşağılanmak için yetti.. Halbuki basit yönelimler ve tasarlanmamış hisler ve isteklerdi.. En nihayetinde son söz "Bu kadar hikayenin içinde, gerçek olmak ne mümkün.."
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
07.09.2014 02:58:25
Sil
 
SevgiLim OLsun İstemiчorum , Sevdiğim OLsun İstiчorum Hergün Görmek DeğiL , Benim... OLdugunu BiLmek İstiчorm ELini Tutmαk DeğiL , Kıчαmαdαn Sαdece GözLerine Bαkmαk İstiчorum... İki GünLük DeğiL , Ebediчen Sürsün İstiyorum.. Uğrunα ÖLmek De...ğiL ~ Onun İçin Ya$amak İstiчorum . ♥♥♥ Ben seni kocaman bi yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören. Sen damarlarımdaki kana karışıp, geldin oturdun zaten. Sen, benim en değerli yerimdesin, kalbimdesin hep orada kalacaksın..... ♥ ♥
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
15.04.2014 23:24:10
Sil
 
Bir gün gelmeye karar verirsen dikkat et... Geç olmadan gel ki sende ben gibi baka kalma.. Merak etme ben sen gibi "BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ" oyunu oynamam.! Ya "GEÇ KALDIN" derim,ya "HOŞGELDİN".
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
06.03.2014 01:10:05
Sil
 
İnsanda Güzel Olan Yüzdür, Yüzde Güzel Olan Gözdür, Ama İnsanı İnsan Yapan, Ağızdan Çıkan Sözdür.. (')') (')')
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
15.11.2013 03:53:32
Sil
 
Çaresiz kaldığım zamanlarda gider, bir taş ustası bulur, onu seyrederim. ('') Adam belki yüz kere vurur taşa ama değil kırmak, küçücük bir çatlak bile oluşturamaz onda. Sonra birden, yüz birinci vuruşta taş ikiye ayrılıverir. İşte o zaman anlarım ki taşı ikiye bölen o son vuruş değil, ondan öncekilerdir.('')('')('')
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
20.07.2013 15:37:17
Sil
 
Aramayacaksın kimseyi, olması gerekenler zaten yanında. Ve yanında olmayıp gidenler ne aklında olmalı ne umrunda.

Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
17.01.2013 02:59:47
Sil
 
GÜVeNMeK YILLaR SÜReR KaYBeTMeK iSe SaNiYeLeR....
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
22.12.2012 04:04:53
Sil
 
Erkek dediğin Öyle kuzu gibi olmayacak... Her dakika aşkım , canım , cicim demeyecek...’Seni seviyorum lan’ diyecek... Mesela etek giydirmeyecek... Kıskançlıklarıyla bunaltacak. Kızdırıpta ’ Kızınca çok güzel oluyosun ’ diye güldürmesini de bilecek... Koydu mu oturtacak ama asla kıyamayacak... Ne bileyim abi el ele bi ortama girince herkes önüne bakacak... Kimse bakmaya cesaret edemeyecek... Sürekli ’ Nerdesin , kiminlesin ’ diyecek... Gerektiği zaman yanında bitecek.... Öyle kız gibi trip atıp küsmeyecek....Sevgisini laflarıyla değil davranışlarıyla belli edecek. Ama hiç bırakamayacak... Sen bitti dediğin de peşinden gelip ’ bitemez ’ diyecek...
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
26.08.2012 18:26:32
Sil
 
Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde
yatmak içindir.
Kimi der ki kadın yeşil bir
harman yerinde dokuz zilli
köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran,
Ne o,ne bu,ne döşek,ne köçek,
Ne ayal,ne vebal
O benim kollarım,bacaklarım
Yavrum,annem,Kız kardeşim,
Hayat arkadaşımdır.
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
12.04.2012 14:11:36
Sil
 
ALLAH Derki:
KiMi beNDen çok seVeRSen oNu seNDen aLıRım.
OnSuz ya$aYaMam deMe,seNi oNSuzda ya$aTıRım.

ve..
MeVSim geÇer,göLGe veRen aĞaÇlaRın daLLaRı vuRuR sabır ta$a.
CaNıNDan saYDıĞın yar biLe bir gün el oLur.AkLın şa$ar....!
DoSTun, dü$MaNa dönü$ür dü$Man kaLKaR doSt oLur.

ÖyLe gaRip bir dünYa.

OlmaZ deDiĞin ne vaRSa hePsi oluR.
Dü$mem deRSin dü$eRSin.
Şa$mam deRSin şa$aRSın.

En gaRiDide budur ya... ÖlDÜm der duRur yiNeDe ya$aRSın...
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
28.06.2011 22:56:53
Sil
 
Garip değil mi..? Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde, İlk vazgeçeceği kişi siz olursunuz !
Yazan
l{aFa_l)eNGi
Tarih:
24.06.2011 20:00:57
Sil
 
Bazen susarsın, bazende suskunluğuna yanarsın... Bazen üzülürsün bazende mutlu olmaktan kaçarsın...Bazen değer verirsin birine ama bazende onun değersizliğine verdiğin değerden utanırsın... Bazen birinin gözlerine saatlerce bakmak istersin ama baktığın gözlerin senin gibi bakmadığını görünce kahrolursun... Bazen ....aş...kı buldum diye haykırmak istersin... Bazen susarsın, bazende suskunluğuna yanarsın!!! ..:

| Bu üyeye mesaj yaz | Bu üyenin yazdığı mesajlar | Üye olmak istiyorum | Son 24 saat |

Not: Sitemizde ahlak dışı, yasa dışı ve siyasi içerikli nick ve resimler kullanmak yasaktır. Bu sayfada bu tür bir içerik bulunuyorsa lütfen bu formu kullanarak bize bildiriniz.Hızlı Erişim:
counter
101 İndir Okey İndir Okey 101