HİKAYELER

KRAL VE DÖRT EŞİ

27.02.2005 22:48:14


Bir zamanlarbüyük ve güçlü bir ülkeyi yüneten kral ve dört eşi varmış.Kral en çok dördüncü eşini sever,bir dediğini iki etmez, herşeyin en güzelini ve en iyisini ona verirmiş.

Kral üçüncü eşini de çok severmiş.
Bu güzelliğin bir gün kendisini terk edebileceğinden korktuğu içinonu çok kıskanır ve üzerine titrermiş.

Kral ikinci eşini de çok severmiş.Kendisine karşı her zaman iyi ve sabırlı davranan eşi,ne zaman bir derdi olsa daima onu yanında bulunur, sorunun çözümünde ona destek verirmiş.

Kraliçe olan birinci eşiymiş kralın.Onu en çok ve karşılık beklemeden seven,sağlığında ve hükümdarlığında büyük katkı sağlayan bu eşi olmasına rağmen,kral bu eşini hiç sevmez ve onunla hiç ilğilenmezmiş.

Bir gün kral ölümcül bir hastalığa yakalanmış,Yatağında öleceğini anladığında ve öldükten sonra yalnız kalmaktan çok korktuğu için,eşlerinden hangisinin yalnızlığını kendisi ile paylaşmak isteyeceğini öğrenmek istemiş.

En çok sevdiği dördüncü eşine ’Ölüm yolculuğunda bana eşlik edermisin?’ diye sorduğunda aldığı yanıt kalbine bir bıçak gibi saplanan,kısa ve net’Mümkün değil’ olmuş.

’Hayatım boyunca seni sevdim,sen benimle birlikte ölmeyi kabul edermisin?’ sorusuna kralın üçüncü eşi ’Hayat çok güzel,sen ölünce ben yeniden evleneceğim’ diye yanıtlamış.Kral bir kez daha yıkılmış.

’Her sorunumda,her zaman yanı başımda olan, bana yardım eden sendin.Bu sorununda da bana yardımcı olurmusun?’ sorusuna karşı kralın ikinci eşi ’Bu sorunun için sana birşey yapamam, olsa olsa sana mezara kadar eşlik eder,güzel bir cenaze töreni yaptırırım ve yasını tutarım’ demiş.

’Ah’ diye inlemiş kral’Keşke bir şansım daha olsaydı.’ demiş.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşamakta olan kral birinci eşinin sesiyle irkilmiş ’Nereye gidersen git,seninle olurum,seni takip ederim.’

YAŞAMDA HEPİMİZ DÖRT EŞLİYİZDİR.

DÖRDÜNCÜ EŞİMİZ VÜCUDUMUZDUR.ONUN GÜZEL GÖRÜNMESİ İÇİN NE KADAR ZAMAN HARCARSAK HARCAYALIM ÖLÜNCE BİZİ TERK EDER.

ÜÇÜNCÜ EŞİMİZ SAHİP OLDUĞUMUZ SERVET VE STATÜMÜZDÜR.ÖLÜR ÖLMEZ BAŞKALARINA YAR OLACAKTIR.

İKİNCİ EŞİMİZ AİLEMİZ VE DOSTLARIMIZDIR.TÜM SORUNLARIMIZI PAYLAŞTIĞIMIZ BU KİŞİLERİN EN SON YAPABİLECEKLERİ ŞEY DÜNYADAN GÖZLERİ YAŞLI BİZİ UĞURLAMAKTIR.

VE BİRİNCİ EŞİMİZ RUHUMUZDUR.O BİZİMLE HER YERDE BERABERDİR...Ekleyen/Kaynak: GILGAMI$Bu bölüme Hikaye ekleyebilirsiniz. Hikaye eklemek için tıklayın

Yorumlar [ Yorum Yaz ]

Yazan: Abdurrahman SAYAR    21.01.2007 16:07:38
Damla,kendini tamamlayınca damlar...
İnsanların öbür tarafa gideçek diye öyle yapmacık davranmaya gerek yok.Hikayedeki gibi öbür tarafa gitmeden yaparsan ne mutlu İNSANLIK İÇİN...Saygılarımla....  En Çok Yorumlananlar

  Yeni Hikaye Ekle

  Yorum Yaz

  Tümünü Listele

| 101 Okey Oyunu | Türkçe Kürtçe Sözlük | Kürtçe Dil Testi |