FIKRALAR

HAVADA UÇAN YEMEK

29.03.2005 12:34:21


HAKKARİLİ BİR AĞA YEMEK YEMEK İÇİ HANIMINA BANA AYRI BİR SOFRA HAZIRLA TEK KİŞİLİK OLSUN,HANIMIDA PEKİ KÜÇÜK SEHNİYE BIRAKSAM OLURMU? AĞA TAMAM ZATEN EĞİLEMİYORUM YEMEK SEHNİSİNİ DİZLERİMİN ÜSÜNE BIRAKARAK YEMEK İSYİYORUM DEMİŞ,HANIMIDA BİRKAÇ YAMEK AYRI AYRI TABAKLARLA SEHNİNİN İÇİNE BIRAKARAK AĞANIN ÖNÜNE GETİRMİŞ AĞADA DİVANDA KALKARAK SEHNİYİ DİZLERİNİN ÜSTÜNE BIRAKMIŞ. YEMEĞİ AFİYETLE YEDİKTEN SORA SEHNİYİ DİZLERİNİN ÜSTÜNDE KALDIMAK İSTEMİŞ AMA SEHNİ KALKMIYOR,BİR DAHA DENİYOR YİNE SEHNİYİ KALDIRAMIYOR BU DEFA VAR GÜCÜ İLE SEHNİYİ KALDIMAK İSTER, SEHNİN İÇİDEKİ KALAN YEMEKLER KÖFTELER HAVADA UÇUŞUR BİR ÖNÜNE BAKAR SEHİNİN YARISI GÖBEĞİN ALTIDA KALMIŞ.

Ekleyen/Kaynak: BİRHATBu bölüme Fikra ekleyebilirsiniz. Fikra eklemek için tıklayın

Yorumlar [ Yorum Yaz ]

Yazan: Mevan    22.04.2005 10:38:10
Ağalık Yaşiyor
Gerger kardeş biz insanlar toplumsal olarak yaşayan insanlarız.herkesin düşüncesi fikirleri ayrıdır.Tabiki bu ortamdan ağalık geçmez fakat feodalizim halende vardır bunu kabulenmek lazım.Bu ağalık ortalıkda kalkması için bence bir asır daha geçecek öyle ağalık kalkacak.Umarım sen hiç bir ağanın etkisinin altıda değilsin.


Yazan: BİRHAT    11.04.2005 09:31:27
GERGER KARDEŞ
GERGER KARDEŞ YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER,HERHALDE BEN MEVAN KARDEŞİMİZE DUKUNDUM,TAHMİNİMCE BU KARDEŞİMİZİN BAŞINDA BU OLAY GEÇMİŞ Kİ BU KADAR RAHATSIZ OLUYOR.DEDİĞİNİZ GİBİ BU BIR FIKRA FIKRA VE HİKAYELERİMİN ÇOĞU YAŞANMIŞ OLAYLARDIR,GERÇEK PAYI ÇOK.FIKRA VE HİKAYELER GERÇEK, GERÇEĞE YAKIN VEYA GERÇEK OLMANYAN SÖYLENTİLERDİR.BUDA MEVAN KARDEŞİMİZ BİLSİN.


Yazan: Gerger    8.04.2005 20:01:26

Mevan kardeş iyi hoş yazmışsın da bu sadece bir fıkra.Birhat kardeş güzel bir fıkra yazmış, eline sağlık.Fıkralarını vakit buldukça okuyorum.Mevan belirtmekte fayda var artık prtada ağa kalmadı.Artık halklar var,geri demi kaldın?


Yazan: MEVAN    2.04.2005 11:36:01
BU ESPRİ HİÇ OLMAMIŞ
BİKERE AĞA OLAN HER KİMSE YANLIZ BAŞINA YEMEK YEMEZ AŞİRETİYLE SOFRAYA OTURUP AFİYETLE YEMEĞİNİ YER.
AĞA SIHNİYİ KENDİ DİZİNE BIRAKIP YEMEK YESEDE Bİ KERE SIHNİYİ KENDİ DİZİNDE KALDIRMAZ ÇÜNKÜ AĞANIN XILAMLARI (HİZMETÇİLERİ) VARDIR BU HİZMETİDE ONLAR YAPIYORLAR İSTERSEN AĞA OLAN BİRİSİNE SORALIM.  En Çok Yorumlananlar

  Yeni Fikra Ekle

  Yorum Yaz

  Tümünü Listele

| 101 Okey Oyunu | Türkçe Kürtçe Sözlük | Kürtçe Dil Testi |