FIKRALAR

Ula Kimse Yohğmiiiiiii

25.06.2005 00:49:26
Maho ağa, dağ, bayır gezerken bastığı yere dikkat etmez ve uçurumdan yuvarlanmaya başlar. Çizgi filmlerdeki gibi, uçurumun yarısında bir ağaç parçasına zor tutunur. Kendine gelince var gücü ile seslenir :

- Ula yokarida kisme yohğ miiiii ! yohğ miiiiii, yohğ miiii.... sadece sesi yankılanmaktadır. Aradan biraz zaman geçer. Bir gayret daha :
- Ula yokarida kisme yohğ miiiii ! yohğ miiiiiii, yohğ miiii.... Hiç ses soluk yoktur. Epey zaman geçer. Hava kararmaya, tutunduğu dal çatırdamaya başlamıştır. Zaten kolunda da mecal kalmamıştır. Son bir gayretle ve bağırmaktan kısılmış olan sesi ile :
- Ula, ula yokarida kisme yohğ mi ! yoh miii, yoh miiii.... Derken, nereden geldiği belli olmayan, içinden mi, dışından mı bir ses duyar - Ben varım. Gözleri parlamış ve azıcık can gelmiştir maho ağaya
- Ula sen kimsin
- Ben seni yaratan Allah’ınım. – Yeleyse bana bir çare Allahım beni kurtar ne olur. Meçhul ses
- Saatlerdir orada sabırla ve isyan etmeden bekledin ey sevgili kulum maho. Bu sabrının mükafatı olarak senin bütün günahlarını affettim. Bırak elini ve gel cennetime!
Maho ağa azıcık düşünür. Hayat tatlıdır :
- Ula başka kisme yohğ miiiiiii, yohğmiiiiiiiii, yohğmiiiii, yohğmiii...

Ekleyen/Kaynak: Dilara
Bu bölüme Fikra ekleyebilirsiniz. Fikra eklemek için tıklayın

Yorumlar [ Yorum Yaz ]

Yazan: nirib    8.11.2006 21:42:53
selam
kardeş bu ALLAH C C DALGA GEÇMEKTİR LUTFEN BİRAZ SAYGILI OLALIM ESPİRİNİN FIKRANIN HADDİNİ AŞMAMASINA DİKKA EDELİM  Diğer Fikra
  En Çok Yorumlananlar
  Yeni Ekle
  Yorum Yaz
  Tümünü Listele
| 101 Okey Oyunu | Türkçe Kürtçe Sözlük | Kürtçe Dil Testi |
counter