FIKRALAR

TEMEL FIKRASI (1O PUAN ÜZERİNDEN 10)

7.12.2009 12:43:04


Temel tren makinistidir. Birgün son hızla treninin sürmektedir. Bir de ne görsün. Rayların arasında bir küçük çocuk yatmaktadır. Olanca gücüyle sireni çekmiş ve düüüüütttt düüüüüütttt tren düdüğünü öttürmesine rağmen, çocuk raylar arasında yatmaktadır. Tek çare, Tren Takip Merkezini aramış ve haberleşme cihazıyla Tren Takip Merkezi Müdürüyle konuşmaya başlamış:"Karşımda bir çocuk var, raylar arasında yatıyor. Ne yapayım? Çocuğa vurursam bir kişi ölecek, treni tarlaya sürersem, onlarca kişi ölecek." Tren Takip Merkezi Müdürü hızlıca cevap verir:"Hiç düşünme çocuğa vur".

Tren Takip Merkezi Müdürü bir kaç saniye sonra Makinist Temel'i arar: "Ne oldu?" Temel kesik kesik, çok bitkin şekilde ce! vap verir: Ben ağır yaralandım. Sanırım onlarca ölü var."

Tren Takip Merkezi Müdürü sorar:"Ne yaptın, treni tarlaya mı sürdün yoksa". Makinist Temel güçlükle cevap verir: "Evet, tarlaya sürdüm."

Tren Takip Merkezi Müdürü: "Ne yaptın sen, neden çocuğa vurmadın da tarlaya sürdün diye sorar." Makinist Temel Cevap verir:"Ama çocuk tarlaya kaçtı."
Ekleyen/Kaynak: BENAYCANBu bölüme Fikra ekleyebilirsiniz. Fikra eklemek için tıklayın

Yorumlar [ Yorum Yaz ]

Yazan: denizin elleri_!    2.06.2010 04:45:23
yorumm
fıkranın aslı kamyon la ilgili zaten.. :) yinede emeğe saygı icabı tesekkurler...


Yazan: Captan_bLack23    6.03.2010 16:12:49

:)))) bu fıkrayı biLiodum ama her duYduumda yinede düLüom..


Yazan: kartal0666    22.02.2010 14:17:35

tren tarlaya nasıl kaçar ya araba kamyon falan deseydin  En Çok Yorumlananlar

  Yeni Fikra Ekle

  Yorum Yaz

  Tümünü Listele

| 101 Okey Oyunu | Türkçe Kürtçe Sözlük | Kürtçe Dil Testi |